Jak jsem se stal psem

• Česko

Chundelatý pes

The Shaggy Dog

Môj manžel je chlpatý pes

Chlpatý Dave

Náš otec pes

The Shaggy Dog

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2006, 94 min

• T-pack

Zajímalo by mě, jestli se Downey jr. a Danny Glover jednou ožrali s Timem Allenem a souhlasili, že si s nim zahrajou v rodinný zvrhlosti, protože jinak si Chundelatýho psa vysvětlit neumim. Normálně ani neměnim hodnocení u věcí, co jsem hvězdičkoval takhle dávno, ale tenhle film mě přesvědčil, že je to krutá chyba. Ty nudně didaktický scény vykonstruovaný rodinný nepohody v závěru vyměněný s křečovitejma pohledama rodinky, která zas funguje jak gravitace, jsou prostě šměšný - asi proto mezi žánry komedie.(23.3.2013)

• bobstock

Blbina od Disneye na proplakané nedělní odpoledne. Jen nechápu, proč jsem se na to v tu neděli díval, když bylo venku hezky. Kutil Tim se proměňuje v psa, ale samotnou proměnu tu skutečně neuvidíte, protože se stačí podívat jen na titulní obrázek čokla s lidskými bulvami...je to dost bizáár, co? :) 40%(19.10.2017)

No, musím uznat, že mě to celkem překvapilo. Ze začátku to vypadalo, že to bude opravdu jen pro ty nejmenší ale k mému údivu (nebo spíše zděšení) to bavilo i mě. Ani nevím proč, jelikož to byla blbost největšího kalibru a chvílemi to bylo opravdu maximálně trapné, ale přežil jsem to a nenudil jsem se. Jen konečný záběr na surfujícího psa si mohli tvůrci odpustit. Slabší 3*.(20.11.2007)

• maverick10

Otrepany klise kam se jen podivate. Otec zanedbavajice svoji rodinu si az jako pes uvedomi(kdyz pochopitelne jako pes slysi co by tata neslysel) jak svoji rodinu zanedbaval. A nakonec se polepsi a vse stastne zkonci. Jako film predstavujic jeden z hlavnich artiklu novodobeho umeni, je tento snimek nekde na dne, jako rodinna osvezujici komedie je to podprumerny. Nebyt skveleho Roberta Downeyho Jr. tak by mi tento film vesel do hlavy jednim uchem a druhym razem utekl pryc. Takhle je tam alespon malinka nadeje ze si na tento film nekdy za par let vubec vzpomenu.(6.3.2007)

Psy normálně nemusím a taktéž se nemusím smát, abych něco shledal dobrým. Za mě velice příjemná komedie, kde k proměnám mezi psem a člověkem dochází na střídačku, což ubírá jinak možnému monotónnímu námětu jednosměrné proměny, kterou jsem už viděl (ve spirituální formě) v jiném filmu. Trochu moralistické, sem tam šílené, ale skutečně příjemné a hřejivé pokoukání, které mě překvapivě bavilo až do konce. 75%(2.10.2018)

• - I když se snímek prezentuje jako remake stejnojmenné černobílé disneyovky z roku 1959 (r. Charles Barton), blíže má k jejímu sequelu The Shaggy D.A. (r. Robert Stevenson, 1976). Zatímco v prvním snímku je hlavním hrdinou chlapec, který se proměnil v psa, v pokračování je z něj už dospělý muž se stejným problémem. Kromě toho vzniklo několik dalších, převážně televizních snímků se stejným námětem. (imro)

• - Chlapec se v prvním z filmů měnil pomocí zaklínadla „in canis corpore transmuto“, což je jen latinsky napsané „měním se do těla psa“. (imro)

• - Původní námět filmu pochází z knihy maďarského spisovatele Felixe Saltena, který má na kontě také literární předlohu ke klasické disneyovce Bambi (r. David Hand, 1942). (imro)