Jak jsem se stal psem

• Česko

Chundelatý pes

The Shaggy Dog

Môj manžel je chlpatý pes

Chlpatý Dave

Náš otec pes

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2006, 94 min

• Damnsinead

Nemůžu uvěřit, že téhle ptákovině dávám celé dvě hvězdičky. Na americké žvatlání o rodinných hodnotách jsem už dlouhou dobu alergická, vtipné to taky moc nebylo, až na pár momentů (honička s kočkou, Tim Allen a jeho zmutovaní zvířecí přátelé v autě, závěrečná scéna u soudu). Důvod, proč se na film podívat: Chcete vidět, jak Robert Downey Jr. aportuje.(14.8.2015)

• Vodny

Vyloženě rodinný film, který ocení nejen majitelé věrných pejsků, ale i všichni milovníci zvířat. Tim Allen se snaží a dělá co může, aby na dětských tvářích vykouzlil nejeden úsměv. Celkem se mu to daří, ale občas vtipné pasáže střídá trapná chvilka. Pro rodiny ideální komedie o vítězství dobra nad zlem.(23.12.2007)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Prostředí 7/10/// +zábavný námět, vtipné situace, herci (Allen, Downey, Glover) a další -občas směšné a trapné/// Pohodový rodinný snímek, kterému nechybí zajímavý námět, příjemní herci, nebezpečný záporák, který chce ovládnout lék na dlouhý život díky jednomu Tibetskému pejskovi a spousta srandiček plynoucích z toho když se jeden otec od rodiny začne měnit v psa. Situace v soudní síni patří k tomu trapnějšímu, ale jinak jsem se nenudil, sakryš nějak mě svědí za uchem, musím se podrbat packou./// Celkem 68%///(8.1.2011)

• Miki68

Jako na rodinnou komedii jsme se na tento film dívali celá rodina. A dlužno říci, že jediná se bavila má devítiletá dcera. Z toho jsem pochopil, že nejsem cílovou skupinou tohoto dílka. Ale tak úplně bych jej nezatracoval. Má i jisté myšlenky (pravda polopaticky podané), které jsou svým způsobem výchovné.(22.4.2008)

• genetique

Dá sa zasmiať. Ale treba na to odpustiť veľa naivity, aby ste si pripustili, že niečo z týchto somarín je naozaj vtipné. Pomocný živý hraný zverinec bol tiež náramne cool, takže tentokrát to pot tejto stránke nik neprepískol. Žiadne úchylačiny ako som čakal. Takže vlastne blbosť, po ktorej by, keby tam nebol Allen, ani chlpatý pes neštekol. 50%.(10.3.2008)

• - I když se snímek prezentuje jako remake stejnojmenné černobílé disneyovky z roku 1959 (r. Charles Barton), blíže má k jejímu sequelu The Shaggy D.A. (r. Robert Stevenson, 1976). Zatímco v prvním snímku je hlavním hrdinou chlapec, který se proměnil v psa, v pokračování je z něj už dospělý muž se stejným problémem. Kromě toho vzniklo několik dalších, převážně televizních snímků se stejným námětem. (imro)

• - Během prvního víkendu (10. – 12. 3. 2006) promítání v USA vydělal remake klasické rodinné komedie 16,3 mil. dolarů a celkově pak 58 mil. dolarů. (imro)

• - Původní námět filmu pochází z knihy maďarského spisovatele Felixe Saltena, který má na kontě také literární předlohu ke klasické disneyovce Bambi (r. David Hand, 1942). (imro)