Jak jsem se stal psem

• Česko

Chundelatý pes

The Shaggy Dog

Môj manžel je chlpatý pes

Chlpatý Dave

Náš otec pes

The Shaggy Dog

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2006, 94 min

No, musím uznat, že mě to celkem překvapilo. Ze začátku to vypadalo, že to bude opravdu jen pro ty nejmenší ale k mému údivu (nebo spíše zděšení) to bavilo i mě. Ani nevím proč, jelikož to byla blbost největšího kalibru a chvílemi to bylo opravdu maximálně trapné, ale přežil jsem to a nenudil jsem se. Jen konečný záběr na surfujícího psa si mohli tvůrci odpustit. Slabší 3*.(20.11.2007)

• Pepinec

Je běžnou praxí na ČSFD, že některá individua tu známkují filmy už po první reklamě, aby nám ostatním dokázala, jaký skvělý odhad mají. Tady se ale poprvé stalo, že během filmu přibyl i komentář. Jak obdivuhodné. Ale vlastně proč ne. Když se Kutil Tim může proměnit v čokla, je už možné asi úplně všechno... Tohle je další útok na pospolitost americké rodiny, tentokrát zabalený do chlupatého a uslintaného balení. Nepobralo to mnoho nápadu, o vtipu nemluvě, takže to logicky nepobere ani mnoho hvězd.(17.3.2012)

Typická trhlá blbinka pro celou rodinu. Tim Allen se v ní pravidelně proměnuje v psa a má to kolikrát neblahé následky, když musí před svojí ženou a dětmi vysvětlovat různá nedorozumění a trapasy, k nimž během proměny dochází. V záporné roli se blýskne Robert Downey a za zmínku stojí i docela zručná režie Briana Robbinse. Film měl bohatý rozpočet a nepůsobí v trikové oblasti lacině. Akon pak v titulkách zapěje chytlavou písničku a nuda přímo nehrozí. Kdo má rád náročné filmy, tak určitě po tomhle nesáhne. 60%(7.1.2012)

• maverick10

Otrepany klise kam se jen podivate. Otec zanedbavajice svoji rodinu si az jako pes uvedomi(kdyz pochopitelne jako pes slysi co by tata neslysel) jak svoji rodinu zanedbaval. A nakonec se polepsi a vse stastne zkonci. Jako film predstavujic jeden z hlavnich artiklu novodobeho umeni, je tento snimek nekde na dne, jako rodinna osvezujici komedie je to podprumerny. Nebyt skveleho Roberta Downeyho Jr. tak by mi tento film vesel do hlavy jednim uchem a druhym razem utekl pryc. Takhle je tam alespon malinka nadeje ze si na tento film nekdy za par let vubec vzpomenu.(6.3.2007)

• T-pack

Zajímalo by mě, jestli se Downey jr. a Danny Glover jednou ožrali s Timem Allenem a souhlasili, že si s nim zahrajou v rodinný zvrhlosti, protože jinak si Chundelatýho psa vysvětlit neumim. Normálně ani neměnim hodnocení u věcí, co jsem hvězdičkoval takhle dávno, ale tenhle film mě přesvědčil, že je to krutá chyba. Ty nudně didaktický scény vykonstruovaný rodinný nepohody v závěru vyměněný s křečovitejma pohledama rodinky, která zas funguje jak gravitace, jsou prostě šměšný - asi proto mezi žánry komedie.(23.3.2013)

• - I když se snímek prezentuje jako remake stejnojmenné černobílé disneyovky z roku 1959 (r. Charles Barton), blíže má k jejímu sequelu The Shaggy D.A. (r. Robert Stevenson, 1976). Zatímco v prvním snímku je hlavním hrdinou chlapec, který se proměnil v psa, v pokračování je z něj už dospělý muž se stejným problémem. Kromě toho vzniklo několik dalších, převážně televizních snímků se stejným námětem. (imro)

• - Pro herečku Jane Curtin je Chundelatý pes prvním hraným filmem od komerčního propadu Šišounů v New Yorku (r. Steve Barron, 1993). (imro)

• - Během prvního víkendu (10. – 12. 3. 2006) promítání v USA vydělal remake klasické rodinné komedie 16,3 mil. dolarů a celkově pak 58 mil. dolarů. (imro)