Zoom: Akademie pro superhrdiny

ZOOM: Akadémia pre superhrdinov

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2006, 83 min

• Oskar

Tim Allen jako rezignovaný byvší superhrdina, kterého okolnosti donutí zvednout zadek a zachránit svět? To nezní úplně špatně. Bude zachraňovat svět pomocí smečky vzdorovitých dětí? Hm, to už je horší. Přesto jsem se snažil k Zoomu přistupovat bez předsudků a respektovat i zvolenou cestu rodinného filmu, se všemi vypravěčskými i stylizačními ústupky, které k tomu patří. Dlouho mi má dobrá vůle nevydržela. Zoom je méně než jen očekávaná kombinace výchovných klišé a flatulentních vtípků. On ta klišé recykluje a prezentuje způsobem, za jaký by se jiní tvůrci styděli už o dobrých patnáct let dřív. Překvapivě zpozdilá je i vizuální stránka filmu, která zůstává daleko za standardy, na které jsme dnes zvyklí. Triky jsou jednak okatě počítačové, druhak použité bez citu pro míru, takže brzy zevšední. Pokud jde o herce, nechci být nespravedlivý, protože nevěřím, že by z tohoto materiálu dokázalo jiné obsazení vytěžit něco víc. Možná že kdyby kapitána Zooma hrál někdo jako Bruce Willis nebo Mel Gibson, snáze bychom mu uvěřili jeho superhrdinskou minulost než Timu Allenovi, ale nevěřím, že by to pozvedlo můj dojem z filmu o více než jednu hvězdičku. Courteney Cox a Chevy Chase zjevně vzali své role proto, aby vzkázali filmovému světu "ještě jsme tady, obsaďte nás někam", ale scénář jim poskytuje minimum příležitostí něčím pobavit. Smutných 20%(13.1.2011)

• Prochy38

Do odpadu to bohužel hodit nemůžu. To bych byl proti svému samotnému přesvědčení. Ano, je to kravina roku. A upřímně si myslím, že to děcka musí spíše zblbnout, než je nějak poučit, nebo alespoň teda pobavit. Těšil jsem se na C. Cox, pro kterou mám slabost, ale ta tu hrála takovou kravku, že se mi ani trochu nelíbila. K. Mara zase naopak potěšila. Hrála sice 16ku, ale z její krásy neubylo ani trošku. Ke scénáři a vůbec filmu se nebudu vyjadřovat, už vůbec ne k T. Allenovi. Tento film nikdy neměl vzniknout, a tím spíš ne, když mají mimina zachránit svět. Ještě trochu arogance, neslušnosti, drzosti a čeho všeho do našich dětí rvěte, jen tak dál.... ** snad a pouze za ty zelené šaty :). Tam to CC fakt seklo.(11.4.2011)

• Le_Chuck

Zinfantilnení X-meni vykradnutí materskou superškolkou pre problémových adolescentov, zabalení do sopľovej gule plnej srdcervúcich posolstiev a prdiacich gagov. Že "byť iný" sa nehovorí, priaťestvo je nadovšetko, a že pod najhrubšími dioptriami sa skrýva kráska, musí pochopiť každé 6-ročné decko, ktoré bude u znechutených rodičov po projekcii škemrať o figurku vyslužilého kapitána Zooma. Film je svojim prístupom k divákovi, (logikou, dialógmi a štýlom humoru) naladený na vekovú kategóriu under 9, čoho následkom sú znechutené dojmy (okolo 15%) každého, kto nieje v kine prvý krát. Superteletubies!(25.10.2006)

• ThomasL

Velice jednoduchá ptákovina, ve které má bývalý superhrdina Tim Allen předat své znalosti dětem s nadlidskými schopnostmi a samozřejmě je ze začátku proti, aby na konci mohl být pro. A nakonec přemůžou zlosyna(kterého zde vykreslovali jako největšího parchanta a zabijáka, co kdy po zemi chodil - souboj s ním mi přišel jako rutina všedního dne) a vše se v dobré obrátí a společně zachrání svět. Kolikrát už tu bylo něco podobného - podobně stupidního? Musím, ale uznat, že na castingu vybrali tu podle mého názoru nejroztomilejší dívenku do role šestileté holčičky, která byla schopná uzvednout prakticky cokoliv - ta byla kouzelná. Zbytek stál tak říkajíc za hovno!(9.9.2010)

• Lilloos

Než si někdo začne dělat srandu ze superhrdinů, měl by si to nejprve dobře promyslet. Jinak nebude ani vtipný, ani nápaditý, ani jinak zajímavý. Zkátka dopadne jako tahle kravina, která v očích dětí chtě nechtě akorát tak podkopává supehrdinskou autoritu. Jediným světlým momentem celého snímku je písnička Hero, která ale v něčem takovém vůbec nemá co dělat.(6.1.2015)

• - Film se natáčel v Kingmanu v Arizoně v USA a v Torontu v Kanadě. (rafix)