Zoom: Akademie pro superhrdiny

Zoom

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2006, 83 min

• teutates

No mne to pripadalo ako nejaká trápna paródia na X-Menov..!Nechápem,že sa do tohto snímku daný herci pustili!Peter Hewitt má asi zmiešané predstavy o daných žánroch,ktoré točí.Keci o ničom,scény o ničom-vlastne celý tento snímok je o ničom."Atmosferická zmiešanina",na ktorú sa dá dívať len pod vplyvom.....1*dávam ako úctu hercom,ktorý po prvom vzhliadnuti boli určite maximálne sklamaný..!(7.2.2008)

Jak to dopadne, když si superhrdina zaletí létajícím talířem pro hamburger a zmrzlinu? A jakou neobvyklou schopnost má chlapec, který si říká „Jupiter, plynný obr“? Nejen o tom je pohodová parodie, která si v přátelském duchu utahuje ze všemožných klišé superhrdinských comicsů a to v překvapivě husté palbě často velmi jemných a zasvěcených vtípků a narážek. Pobaví Tim Allen jako otrávený a notně sarkastický bývalý superhrdina trousící suché ironické hlášky i poněkud nesourodý tým superhrdinů k němuž mimo jiné patří dvanáctiletý tlouštík nafukující libovolnou část těla nebo šestiletá supersilačka převlékající se za princezny a baletky. „Nabijte druhou síť a připravte k odpalu.“ – „To je výborný nápad pane. Kéž bychom tu druhou síť měli.“(15.11.2010)

• pepa3rd

Film, který běží tak nějak bez ladu a skladu. V podstatě se sice stále něco děje, ale mám pocit, že jen proto, aby se něco dělo. Chybí nápad, inovace, humor. Nemůžu říct ani to, že to je promarněný potenciál, protože už základní myšlenka je bez nápadu a jakýkoliv pokus o vlastní originalitu je spíše zoufalost. Skoro škoda času známých herců. Díky nim jsem přeci jen asi čekal příliš. 30 %(7.1.2012)

• Lilloos

Než si někdo začne dělat srandu ze superhrdinů, měl by si to nejprve dobře promyslet. Jinak nebude ani vtipný, ani nápaditý, ani jinak zajímavý. Zkátka dopadne jako tahle kravina, která v očích dětí chtě nechtě akorát tak podkopává supehrdinskou autoritu. Jediným světlým momentem celého snímku je písnička Hero, která ale v něčem takovém vůbec nemá co dělat.(6.1.2015)

• PetrPan2

Tohle je smutné, měli Tima Allena, Chevyho Chase a výborný námět... a dopadlo to příšerně. Infantilní, naivní gagy jak pro pětileté děti, hloupý patos a nesmyslné zvraty děje. Obtloustlý Chevy Chase zredukoval svoji komiku na pouhé poulení očí a Tim Allen působí co chvíli bezradně nad stupidními dialogy :o((19.12.2010)

• - Film se natáčel v Kingmanu v Arizoně v USA a v Torontu v Kanadě. (rafix)