Čapí dobrodružství

Čápi nosí děti... nebo alespoň nosívali. Teď nosí balíčky pro celosvětového internetového giganta Cornerstore.com. Nejlepší doručovatel společnosti, čáp Junior, má být zanedlouho povýšen, když náhodně aktivuje stroj na výrobu dětí a ten bez jakékoliv autorizace vyrobí rozkošnou holčičku. Junior a jeho kamarád Tulip, jediný člověk na Čapí hoře, v zoufalé snaze doručit zásilku dřív, než se to dozví šéf, a závodí s časem, aby doručili své první dítě – na divoké a objevné cestě, která by mohla pomoci k úplnosti nejedné rodině a vrátit čápům na celém světě jejich původní poslání. (Freeman Ent.)

Ainy

Není nad to být na paragrafu a mít čas na ptákoviny. Závažnost situace si vyžaduje usilovné hledání zatím nezhlédnutých pohádek a tím alespoň trochu zabavit hicující dítě. Teploty klesly a začala se u tohoto tak trochu ztřeštěného příběhu zase smát a já s ní. Asi nejvíc pobavili vlci a jejich nespočetné bojové formace. Nejmíň zase holub a jeho trapné songy. Je to takový miloučký ňuňu dobrodružný animák a jako každý, tak i on vysílá do světa své poselství: "Přestaňte se fyzicky sbližovat, postavte si na střeše přistávací plochu pro ptáky, zapněte naváděcí světla a čekejte leteckou poštu s miminem. Kdo nemá vlastní dům, tak vám zásilková, čapí služba doručí balíček až ke dveřím." Nám se to každopádně líbilo. Doporučujeme. ()

T2

Rozpočet $70miliónovTržby USA $72,679,278 Tržby Celosvetovo $182,379,278Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ zopár gagov, nápadov fajn, pobaví, ale ináč to ide v dosť ošúchanej schéme /55%/ ()

DaViD´82

Ptákovina; doslova a do písmene. Ovšem zábavná a v našlapaném tempu, kdy se divák zahrne tolika humory, gagy, ujetostmi a nápady, že nemá čas si ani přebrat, které jsou dobré a které do počtu. Výhrou je, že se tvůrcům daří balancovat na hraně zábavy, která baví nejmenší děcka, ale nezapomíná na jejich letitější kinodoprovod. A to většinou ruku v ruce a ne „teď gag pro dospělé a teď nějaká eskapáda pro mrňata“. Typicky „satirické“ scény na rodičovstvo, zaneprázdněnost či korporátní kariéru, u kterých však nějaké zviřátko háže grimasy či někam padá. Pochechtávají se ve výsledku děti i rodiče. Navíc díky epizodám ze života kluka „co chtěl ninja brášku na hraní“ to má i emocionální dopad, který by jeden u takové groteskové taškařice bez děje, co staví na sletu nikdy nekončících eskapád, vlastně ani nečekal. Rodičovskou kinopovinnost s ratolestmi navíc nekazí ani dabing (je zdařilý) ani překlad, se kterým si evidentně někdo pohrál (synměstnanec!). ()

EvilPhoEniX

Příjemná pohádka se zvířátky, která opět boduje. Tentokrát zde válí Čápové. Je to sice slabší než Zootropolis či Secret life of Pets, pořád se jedná o fajn zábavu se slušnými nápady, které dokáží i rozesmát. Vlčí formace, holub či hlavní hrdina je velmi vtipný. 75% ()

B!shop

Presne takovej ten typ animaku, kterej clovek skoukne a prakticky okamzite zapomene, protoze tu neni nic vylozene super, na co by clovek vzpominal, ani nic vylozene spatnyho, kdy by jste vzpominali, co ze to bylo za sracku. Pribeh je relativne originalni i kdyz samozrejme v ramci animaku, animace sice neni uplne top, ale rozhodne ostudu neudela a hudba vcelku fajn. Postavy jsou taky v pohode, hlavni dvojice dokaze pobavit a neni otravna a vedlejsi postavy sem tam hodi nejakej slusnej forek (vlci rulez). Takze na 80 minut v pohode zabava, ale nic vyjimecnyho, proste jeden z mnoha. ()

Spiker01

Jeden z nejlepších animáků loňského roku. Vtipné, nápadité, zábavné. Pátá Doba ledová může jen závidět. Už dlouho jsem se u animáče takhle nezasmál a celkově dobře nebavil, a to jsem myslel, že už mě přestaly bavit úplně...9/10 ()

Xmilden

Zpočátku parádní animovaná palba, která svou vtipností strčila do kapsy značnou část letošní kreslené produkce. Škoda že se film začne postupem času přesunovat od ujetosti k vážnější notě. Vyloženou peckou je Holub, kterého je radost sledovat. Bohužel prostoru dostal méně. Snímek je v mých očích určitě výše než Hledá se Dory. 70% ()

Hrabka

Čapina a Cápek! Když narazíte na dobrý kousek, tak jednou za čas se animák dá v pohodě strávit. Nenáročná oddechovka. 60% ()

juta

Nic co by vyrazilo dech... Je to klasický a průměrný animák, který si hraje s nějakým příběhem, tentokrát v oblasti nošení dětí čápem a snahou navrátit něco na místo určení. Malé dítě vypadá roztomile, na zasmání tu je taky několik scének. Prostě klasika v animácích poslední doby. ()

Shakers

Nie je to zlé, príbeh je celkom zaujímavý, takže vyložene nenudí a postavy tiež vedia ponúknuť miestami slušnú zábavu. Akurát len, že tých zábavnejších momentov by mohlo byť viac. Sem tam sa človek pobaví, obzvlášť pri scénach s vlkmi, ktoré sa vydarili asi najviac, ale nič viac Bociany neprinesú. Slovenský dabing ako inak super. 70% - 3* ()

Pepinec

Čáp ztratil hvězdičky, můžou za to dětičky. Když je na mě dětí moc, nespím potom celou noc. Ono stačí jediné a už řičím "ne ne né!" Že jsou špunti kreslení na tom pranic nemění. ()

Big Bear

Beru pokaždé už v potaz, že nejsem cílová skupina, nýbrž jen eskorta a že tedy tím je vždy hodnocení lehce ovlivněno. Přiznávám, že mně ty animáky už začínají nejen splývat, ale i nudit. A ono to v tom množství je asi pochopitelné a je to takový zřejmě nutný vývoj. Tvůrci už chudáci nevědí koho nasazovat, protože všechno už tu bylo od vlaků a autíček po lvíčky a ryby... A tak tu máme čápy. Mně prý přinesla vrána, takže samotnou zápletku beru jen jako jakousi legendu, podobně jako tu, že děti se rodí z lásky ženy a muže :-). A teď vážněji. Animace jsou na svoji dobu standardní, sem tam je tam slušná hláška, které se zasměje i dospělý. Hrabiš mi vtipný nepřišel, neb opakovaný vtip není vtipem. kdyby s tím hoši přišli první v čápech a ne v Kosmu, neřeknu ani čáp. Ale takhle? Děcka to naštěstí nevědí a tam se nemusejí ušklíbnout. Samozřejmě tato výtka jde na vrub českému dabingu. Co mně pobavilo byli vlci. Takže za mně solidní standard a dávám za 3 zavinovačky. * * * ()

pornogrind

Začátek je nudnější, ale s příchodem prcka na scénu to začíná mít šťávu a přichází i vtipný scény.Příběh je sice jednoduchej, ale animace je líbivá ( hlavně děti jsou k sežrání ). Tenhle animák hodnotím jako nadprůměr za 4 slabší hvězdy. ()

silentname

Ja musím priznať, že "Storks" patrí k tým lepším animákom tohto roku. Napriek tomu, že som odovzdal viacero pozitívnych hodnotení aj filmov, ktoré na mňa neurobili len dobrý dojem, tu som skutočne spokojný. Podľa mňa je to veľmi svižný, dobre naanimovaný a okrem toho aj celkom solídne napísaný animák. Humorom sa nešetrí a funguje v drvivej väčšine vynikajúco. Bolo veľa momentov, kedy som sa úprimne smial. A okrem toho aj chémia medzi Juniorom a Tulip je dosť dobrá. Chceme vidieť, aby všetko dopadlo dobre a tešíme sa s nimi. O najväčšiu komédiu sa ale stará vlčia svorka, ktorá má plno momentov, ktoré stojí za to vidieť. Rovnako skvelá je aj hudba, ktorá ma počas celého filmu príjemne bavila. Okrem toho úvodný krátky animák o lego ninja masterovi stojí rovnako za to. Som rád, že som film videl a dokonca by som sa k nemu aj pokojne znovu vrátil, keď sa objaví v telke. Je tam dosť dobrých momentov ako pre deti, tak aj pre dospelých. Za svoje peniaze som dostal schopnú zábavu. Som spokojný Hodnotenie: B+ ()

Chrustyn

Vizuálně ne tolik působivé jako animáky od Pixaru, ale kde film ztrácí na příběhu a animaci, tam to dohání vtipem a situační komikou. Film je plný výborných vizuálních gagů a nejednou jsem se opravdu zasmál a to se mi moc často nestává. Jako komedie film funguje více než dobře a dětí pobaví vizuál plný všemožných zvířat. ()

heyda

Pro mě osobně spíš zklamání. Nejvíc mě asi bavila smečka vlků jinak mi přišlo, že tvůrci moc neví, co chtějí odvyprávět. Slabý animák. 45% ()

Stanislaus

Nenáročná animovaná oddychovka, která je nadmíru dynamická a svižná, vedle toho pobaví, rozesměje, ale i dojme. Čápi již nenosí malá dítka, nýbrž začali podnikat v poštovních službách. Jenže jak už tomu bývá, tak bez nějaké omylu či zvratu by nebyl žádný příběh. Nejvíce mě pobavily scény z vlčí jeskyně a s vlky, kteří uměli ledasjakou formaci. Vedle toho musím ocenit nápad s "výrobou dětí". Zkrátka mile natočený film, který sice neohromí a nesrazí do kolen, ale hezky se na něj dívá a dobře se u něj člověk odreaguje. ()