poster

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

 • USA

  Sin City: A Dame to Kill For

 • USA

  Frank Miller's Sin City: A Dame to Kill For

 • Slovensko

  Sin City: Ženská, pre ktorú by som vraždil

 • Slovensko

  Sin City 2

 • Velká Británie

  Sin City: A Dame to Kill For

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2014, 103 min

Externí recenze k filmu (14)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ***

  "S ohledem na přístupnost od patnácti let je ovšem hereččin klín nepřejícně zahalen neprodyšným digitálním stínem. Stejně mrzuté to je – z pohledu ženské části publika – s genitáliemi Joshe Brolina. V oblasti explicitní sexuality je totiž druhé filmové Sin City přepečlivě cenzurované." (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Dvojka Sin City má trochu smůlu v tom, že přichází příliš pozdě a s příběhy, jež kromě toho ústředního nemají moc co nabídnout. Kdyby se pokračování objevilo před sedmi lety, mohlo se svézt ještě na vlně nadšení z prvního dílu. Teď bohužel přichází trošku s křížkem po funuse a bez žádaného…" (více)

 • CinemaView.sk (Petra Adamková) ****

  "Sin City, to je repetitívnosť v bohatom hábe. Úžasnom, strašidelnom, komickom, noirovom. Ako kedy. Vyznenie sa mení zavedno so zábermi, no tvorí napriek tomu koherentné frankmillerovské univerzum bez začiatku a konca, akoby bez plynutia času." (více)

 • Comixzone.cz ****

  "Pokud bych měl film nějak shrnout, tak rozhodně nečekejme nějakou dechberoucí podívanou. Upřímně, to jsme od filmu ani nečekali. Očekávali jsme však nějaký standart, který nasadil první díl. Právě ten se pomocí grafické stylizace, temných charakterů a nabuchaných hlášek povedl předvést a tak ve…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) ***

  "Říká se, že dvakrát nevstoupíš do stejné řeky a asi na tom opravdu něco bude. Sin City se změnilo, i když se zdá na první pohled totožné, jako během naší první filmové návštěvy. Když mu svlékneme kabát, jako by to byl papír na vánočním dárku, objevíme sice dílo hezké na pohled, ale tak nějak…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ***

  "Na Sin City 2 se těžko hledají vyslovené neduhy. Ale také jakékoliv klady. Celý film působí, jako kdyby Rodriguez natočil Sin City původně čtyřhodinové, uvědomil si, že je to moc, a tak začal stříhat a ve filmu nechal jenom ty lepší kousky. Z toho co zbylo po letech poskládal dvojku." (více)

 • Filmpress.sk (Roberta Tóthová)

  "Príbeh dynamicky odsýpa, akcia je primerane načasovaná, no film aj napriek tomu neprináša katarziu, scenár je nedotiahnutý a zlyháva. Jednotlivé príbehy sú uzavretými entitami, nenaplnia divákove očakávanie, nepretnú sa a do spoločnej komunikácie sa pustia len zriedkakedy, čo sa v prvom diely Sin…" (více)

 • Filmserver.cz (Vratislav Šálek) ***

  "Rodriguezovi s Millerem zkrátka chybí soudnost a někdo, kdo by vše hodnotil s odstupem a dokázal jim říci, že někdy už to s oním komiksovým a vizuálním fetišem dost přehánějí. Jejich snahy tak pochopitelně působí kontraproduktivně a místy se dostavuje nuda." (více)

 • Generace21.cz (Karolina Tomšová) ****

  "Jak se dalo čekat vzhledem k nečekanému úspěchu jedničky, Rodriguez se přes veškerou snahu autentičnosti a kouzlu Sin City: Město hříchu nevyrovnal. Přesto je ale Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil taková filmová událost, kterou by si žádný filmový fanoušek neměl nechat ujít. Neuvěřitelné…" (více)

 • MovieScreen.cz (Marie Dostálová) ***

  "Hojně prezentovaná prsa Evy Green jistě nejednoho muže potěší, ale její přednosti jsou na plátně tak často a zřetelně, že vymizí jakékoliv tajemství a prostor pro fantazii. Celkově je dvojka bohužel jen šedým odstínem vynikající jedničky a postrádá silné scény nebo nápaditou akci. K tomu ještě…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ***

  "A tak je to vlastně s celým druhým Sin City. Prošvihlo dobu, kdy o něj měli diváci zájem, a stále se pokouší jejich pozornost získat tím, co fungovalo minule. A to nejde. Stylizace se okoukala, fanoušci jedničky se přesunuli jinam a fakt, že polovina povídek jednoduše nudí, je dost důvodů k tomu,…" (více)

 • NaFilmu.cz (Adam Škaloud) ***

  "Pokud jste si oblíbili první díl Sin City, tak už jen díky vizuálu, brutalitě a Evě Green budete uspokojeni. Ovšem diváci měli právo očekávat od tak zvučného tvůrčího dua a s takovým hereckým obsazením o něco lepší zážitek. Přesto v rámci druhých dílů stavím Sin City: Ženská, pro kterou bych…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ***

  "Když dva dělají totéž, není to totéž. Druhé Sin City se snaží jít tak příliš těsně ve šlépějích svého předchůdce, že si většinu času šlape samo na nohy. Hloupé, nekonzistentní a oproti prvnímu dílu výrazně horší. Větší množství sexa tanečku a ženské nahoty to nezachrání. Rodriguez s Millerem…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) ****

  "Brutalita, která není zkropena rudou ale bílou krví, sexy kočičky, které si nenechají nic líbit a absence metrosexuálních superhrdinů. To vše definuje Sin City, jedinou filmovou adaptaci komiksu pro skutečné dospěláky. Krok distributora požádat o české titulky k filmu dvorního překladatele Sin…" (více)