Cival to v podstatě řekl za mne. První půlka je tradiční sandlerovská komika, obalená tentokrát hrátkami s časem, šílenou parukou Christophera Walkena a trochou sci-fi. Potom však začne příběh lomcovat krize středního věku a scenáristé na sebe sami prásknou, že psali Božského Bruce (onen komplex všemocnosti a jeho úskalí... kolikrát jste to viděli?)... ve druhé polovině děj znatelně zpomalí, gagy ustoupí do pozadí a je na Sandlerovi, aby uhrál depresi, poučení a všechno odtáhnul do slzopudného konce. Neříkám, že se to tomu holomkovi nepovedlo, ale musel při tom zalepit spoustu děr a stejně můj jazyk nezbavil hořké pachuti, která se dostaví, pokud se nad filmem pozastavíte jako nad celkem. Ty dvě půlky k sobě vlastně moc nepasují, jako by každá patřila jinam... divné, leč většinou zábavné a díky Kate Beckinsale občas i povinně koukatelné. :)(10.8.2006)

• berg.12

Se Sandlerovkami mám opravdu problém. Zdá se, že začínají představovat určitý normovaný typ komedie, který sice místy pošilhává po solidním humoru, ale nerad se přitom zbavuje toho opačného. Dát jim tři hvězdičky, vyzdvihnul bych je ve svém hodnocení někam na roveň "Heartbreakers" či "Nesvatbových". Zůstanu-li u dvou, klesnou někam na úroveň Roba Schneidera (který ovšem sám pro mě ještě nepředstavuje komediální dno). Tentokrát jsem se ovšem zas tolik nepobavil a toho trapného bylo i díky časovému posunu přeci jen víc. Porovnám-li třeba s podle mě o něco povedenějším "Anger Management", volím protentokrát možnost číslo dvě.(28.4.2007)

Sandler nezklamal. Překvapivě selhává ryze komediální vršení nápadů, hlavně kvůli tomu, že Coraci nezvládá kočírovat rytmus řetězení vtípků a često vyniká jeho neohrabanost. Poslední půlhodina, kterou budou mnozí jistě Sandlerovi (tradičně) vyčítat, plná morálního ponaučení, ale i typicky Sandlerovských ryzích citů (viz 50x a stále poprvé) ale celkový dojem hodně napravuje. Coraci najednou režíruje plynule a ovládá jak vyprávěcí tempo, tak i jednotlivé emocionální vrcholy, které jsou i při vší jednoduchosti, primitivismu a přímočarosti (a snad i právě proto) velice působivé. Sandler mě zase nezklamal, a i když mu to se Segalem sluší o poznání víc, zase mě dokázal nabít pozitivní energií. Good.(14.7.2006)

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +příjemný a zajímavý příběh, velice fain herci, dobře zpracované -zábavné to sice je, ale řehnit se po celou dobu nebudete/// Film po celou dobu zásadně nevybočuje z hodnocení 3*. Důležité však je, že ani na chvilku nespadne do vod průměru a pokud k celému filmu připočtu závěr, resp. poslední třetinu, tak musím hodnotit o hvězdičku víc. Tohle je velice příjemná podívaná. Svým způsobem poučná, ale né moc okatě. Dost mi to připomínalo film Andrew: Člen rodiny a ten mě nedávno dost nadchl. Tento snímek je samozřejmě odlišný, ale nese se v podobném duchu. Jinak herci docela vynikají. Adam Sandler svojí rolí utáhl celý snímek a Kate to v pižamku možná sluší víc než v latexovém oblečku :-) No a Hasselhoff potěší. Tohlě je příjemná rodinná podívaná u které se pobavíte ale aji si poplačete./// Celkem 75%///(16.2.2008)

Nápad je to báječný. Pošoupnou si vlastní život podle potřeby. Dopředu, dozadu, něco přeskočit, zpomalit, zrychlit (trochu problém vidím v tom, že chlapa napadne zrychlit zrovna, když by měl kliknout na zpomalit), vypnout zvuk atd. Do menu bych raději nelezla „ někdy je lepší nechat si určité vzpomínky jenom v hlavě“. Námět je to vážně bezvadný, ale s celkovým hodnocením jsem tak trochu na vážkách ..... ovšem pokud vezmu ovladač a zrychlím některé šťastně dojemné okamžiky americké rodinky, přeskočím několik „humorných“ vtípků, tak tu 4 zmáčknu. Click.(22.7.2006)

• - Michael Newman (Adam Sandler) nosí ve snímku hodinky Hamilton Khaki. (kwaicheng)

• - V závěru filmu se ve scéně na hřbitově na náhrobcích objevují jména některých tvůrců filmu. (Ruuzha)

• - Jako princ Habeeboo se ve snímku objeví Rob Schneider, jenž hraje ve většine Sandlerových filmů. (imro)