Cival to v podstatě řekl za mne. První půlka je tradiční sandlerovská komika, obalená tentokrát hrátkami s časem, šílenou parukou Christophera Walkena a trochou sci-fi. Potom však začne příběh lomcovat krize středního věku a scenáristé na sebe sami prásknou, že psali Božského Bruce (onen komplex všemocnosti a jeho úskalí... kolikrát jste to viděli?)... ve druhé polovině děj znatelně zpomalí, gagy ustoupí do pozadí a je na Sandlerovi, aby uhrál depresi, poučení a všechno odtáhnul do slzopudného konce. Neříkám, že se to tomu holomkovi nepovedlo, ale musel při tom zalepit spoustu děr a stejně můj jazyk nezbavil hořké pachuti, která se dostaví, pokud se nad filmem pozastavíte jako nad celkem. Ty dvě půlky k sobě vlastně moc nepasují, jako by každá patřila jinam... divné, leč většinou zábavné a díky Kate Beckinsale občas i povinně koukatelné. :)(10.8.2006)

Adam Sandler válí. Jeho herecký výkon je na stejně vysoké úrovni, jako ten komediální. Sandler se v poslední době ukazuje v čím dál více kvalitních snímcích, a samozřejmě nezapomněl pozvat i svého kamaráda Roba Schneidera, jehož princ byl nejvtipnější postavou filmu (v poměru s dobou strávenou na obrazovce). Hasselhoff si zahrál nejlepší roli svého života a o Walkenovi je zbytečné se vůbec zmiňovat. Snad první film, kde Sandler dokázal, že umí hrát i dramatické role, a ke konci mě donutil uronit slzu, a ne jednu. Zápletka docela originální (docela... podobné balení tu bylo už několikrát, nyní ale se zbrusu novým obalem), takový univerzální ovladač mého vlastního univerza by nebyl rozhodně k zahození.(13.11.2006)

Plno nápadů na začátku a mírně toporné moralizování v závěru. Sandler sám trochu překvapivě jede naplno a více než zdatně mu sekunduje božský Sean Astin. Kate Beckinsale na druhou stranu splňuje úlohu okrasného doplňku. Nicméně, ono veškeré ponaučení by ani tolik nevadilo, ale u klíčové scény v dešti mi místo lítosti naskočil nad její nefunkčností široký úsměv a pejskové, kteří neustále objíždí plyšáka mi taky vtipní nepřijdou. Vzhledem k super námětu nakonec smutně promarněná příležitost.(15.11.2006)

• choze

Mnohdy v mých očích zachrání veskrze špatný film od ohodnocení odpad! aspoň dobrý námět, ale v případě KLIKU je tomu naopak. Ani nechci pomyslet, co se z nápadu s ovladačem života dalo vytřískat za geniální taškařici (nemluvě o jeho potenciálu v jiných žánrech), protože bych pak DVD s touhle další veskrze průměrnou a v poslední třetině krajně nepříjemně melancholickou sandlerovkou musel rozdupat. Svižný úvod, nudný dojezd (po skončení filmu se mi nechtělo věřit, že má jen 98 minut), učebnicový příklad promarněné příležitosti. Američané, mohli byste se kurva už laskavě začít věnovat svým dětem, abysme nemuseli pořád čumět na ty vaše moralistické bláboly? Hasselhoff byl ovšem boží.(18.3.2007)

Sandler rozhodne uz natocil lepsi filmy, ale ani tenhle neni spatnej a ze zacatku je dokonce hodne vtipnej. Sice je to vlastne furt dokola, pauzovani, pretaceni atd., ale sem tam se povede nakej fakt brutalni vtipek a mezitim to je aspon pohodicka, takze prvni hodinu to je paradne vtipna jizda. Jenze posledni pul hodinu je z toho najednou drama, kdy Sandlerovi preskakuje zivot, o vsechno prichazi a je to jeden velkej dojak. Ale musim uznat, ze vcelku pusobivej, az me napadlo, jak by film vypadal, kdyby byl celej branej tak vazne, jako ta zaverecna pulhodinka. No ale samozrejme je film komedie, takze tam tvurci museli hodit zaverecnejch 10 minut, ktery naserou. Jinak Sandler je tady fakt dobrej a kdyz zacne postupne starnout, tak ukazuje, ze neni vubec spatnej herec a chytne se i jinde nez v komedii. Co se tyce Kate Beckinsale, tak ta je furt hezka, coz je problem, vsichni starnou, jen ona vypada vetsinu casu furt stejne. Z ostatnich jeste potesi uchylackej Hasselhoff, kterej, kdyz ma hlavni roli, tak je na hovno, ale tyhle vedlejsi uchylny postavy mu jdou. Co se tyce Walkena, ne ze by byl spatnej, ale pride mi, ze posledni dobou furt dela jen uchylny vedlejsi postavy v komediich, chtelo by to, aby zas dostal nakou hlavni roli v necem jinym nez komedii. Celkove jsem se vetsinu filmu dobre bavil, takze nevidim duvod, proc nedat 4*.(5.10.2007)

• - Jako princ Habeeboo se ve snímku objeví Rob Schneider, jenž hraje ve většine Sandlerových filmů. (imro)

• - Voda, ktorú Ben (Jake Hoffman) podáva Michaelovi (Adam Sandler) vo svojej kancelárii je nórska minerálka VOSS. (m.a.t.o.)

• - Ovladač, použitý ve filmu, byl vytvořen hlavním výtvarníkem Perrym Andelinem Blakeam. Měl být superergonomický a sloužit jako prodloužená ruka. (Amplifier)