• choze

Mnohdy v mých očích zachrání veskrze špatný film od ohodnocení odpad! aspoň dobrý námět, ale v případě KLIKU je tomu naopak. Ani nechci pomyslet, co se z nápadu s ovladačem života dalo vytřískat za geniální taškařici (nemluvě o jeho potenciálu v jiných žánrech), protože bych pak DVD s touhle další veskrze průměrnou a v poslední třetině krajně nepříjemně melancholickou sandlerovkou musel rozdupat. Svižný úvod, nudný dojezd (po skončení filmu se mi nechtělo věřit, že má jen 98 minut), učebnicový příklad promarněné příležitosti. Američané, mohli byste se kurva už laskavě začít věnovat svým dětem, abysme nemuseli pořád čumět na ty vaše moralistické bláboly? Hasselhoff byl ovšem boží.(18.3.2007)

• DaViD´82

Rodina na prvním místě. Abyste došli k tomuto zásadnímu rozhodnutí, tak musíte protrpět zhruba sto minut s tímto "komediálním" skvostem. Námět sice jistý komediální potenciál má, to by ho však nesměli do rukou dostat Coraci se Sandlerem. Klik je v první půli klasická rodinná komedie, akorát že bez vtipu. O ty se sice tvůrci tu a tam snaží, ale fekální rádoby-humor typu prdění do tváře Davida Hasselhoffa lze těžko považovat za něco vtipného. V druhé půlce tuto notu sice snímek opustí, zato nasadí další těžký kalibr - cestu za poznáním těch pravých životních hodnot. Navíc s poněkud směšným pokusem o citovou stránku věci. Klik mohla být docela dobrá tuctová komedie ve stylu Božského Bruce... Kdyby byla kratší, bez nefunkčních citově vyděračských scén a hlavně kdyby v ní byl nějaký humor. Je to dokonce horší než klasicky buranské sandlerovky. Proč? Jelikož tohle si hraje na něco víc. Nebýt Sundance, tak jdu s hodnocením ještě níže.(11.8.2007)

Cival to v podstatě řekl za mne. První půlka je tradiční sandlerovská komika, obalená tentokrát hrátkami s časem, šílenou parukou Christophera Walkena a trochou sci-fi. Potom však začne příběh lomcovat krize středního věku a scenáristé na sebe sami prásknou, že psali Božského Bruce (onen komplex všemocnosti a jeho úskalí... kolikrát jste to viděli?)... ve druhé polovině děj znatelně zpomalí, gagy ustoupí do pozadí a je na Sandlerovi, aby uhrál depresi, poučení a všechno odtáhnul do slzopudného konce. Neříkám, že se to tomu holomkovi nepovedlo, ale musel při tom zalepit spoustu děr a stejně můj jazyk nezbavil hořké pachuti, která se dostaví, pokud se nad filmem pozastavíte jako nad celkem. Ty dvě půlky k sobě vlastně moc nepasují, jako by každá patřila jinam... divné, leč většinou zábavné a díky Kate Beckinsale občas i povinně koukatelné. :)(10.8.2006)

Butterfly Effect s dálkovým ovladačem.. Ze začátku jsem se těšil z maličkostí, jako třeba, že je Hasselhoff střízlivý (kdyby ne, tak natáčení scény prdění do ksichtu, pokud by to vzal Sandler opravdu profesionálně, mohlo skončit ošklivými popáleninami), či že Schneiderův "šejk štěk" neobsahoval kroucení bradavek a zařezávání spodků, až jsem se dopracoval do poslední třetiny, která překvapila twistem na vážnější, řekl bych až dramatickou, rovinu. Všem asi bylo jasné, že krizovým vývojem poučený Sandler se ve finále vrhne s kladivem a hřebíky v ruce na stromový domek svých dětí, přesto ten lehce moralizující závěr o určení si životních priorit potěšil a možná i mnohé inspiroval k zvolnění životního tempa, kde možnost využití tlačítka REWIND jaksi neexistuje.(14.12.2010)

První část do chvíle, než se Sandlerovi začne posrávat život je fakt hodně vtipná, jenže hned potom vtipy zmizej a začne to bejt docela nudný a zkrachovalý. Ale v celku mám z této komedie příjemný pocit a Hasselhoff je prostě komediální bůh. Christopher Walken taky neuvěřitelně válí a Sandler jede svůj standart. Třešnička na dortu je Kate Beckinsale, které to v "Clicku" sluší nejvíc v celé její dosavadní kariéře. 70%(7.12.2006)

• - Michael Newman (Adam Sandler) má na sobě okolo 54. minuty trikot skupiny Led Zeppelin s námětem k jejich turné nazvané United States of Amerika z roku 1977. (Terva)

• - Komedie za 82,5 milionů utržila během prvního víkendu (23. – 25. 6. 2006) promítání v USA 40 mil. dolarů a tím se pro Adama Sandlera stala osmým filmem debutujícím na první příčce žebříčku. Zároveň se stal jediným hercem, který měl v posledních pěti letech uvedený film s víkendovým výdělkem vyšším než 30 milionů. Klik byl jeho sedmý film, který překročil magickou hranici 100 milionů a jak Sandlerovi, tak Tomu Cruisovi se podařilo pokořit tuto sumu v každém z posledních pěti let. Cruise už však vede sérii o dva roky déle. Po šesti týdnech promítání se výdělek filmu Klik vyšplhal na 234 mil. dolarů. (imro)

• - Michael Newman (Adam Sandler) nosí ve snímku hodinky Hamilton Khaki. (kwaicheng)