Déjà Vu mě velmi mile překvapilo. Zpočátku jsem byl dokonce naprosto nadšený jeho nápadem a propracovaností. V polovině však scénář uhne příliš hollywoodsky mainstreamovým směrem (přičemž jeho logika mizí) a mé nadšení opadá. V otázce cestování časem totiž upřednostňuji pohled "Whatever happened, happened" před "You can change everything". Přesto tento film pokládám za velmi dobře odevedenou práci, na kterou se vyplatí podívat.(29.8.2010)

Nemôžem si pomôcť, proste mám "nového Tonyho Scotta" rovnako rád ako toho starého (Posledný skaut, Pravdivá romanca), ak nie dokonca radšej. Toto je trochu návrat k vizuálnej umiernenosti, ale v okamihu "predstavovania technológie" to Tony opäť rozbalí a začne tučný adrenalín. Naháňanie minulosti s "okuliarmi do uplynulého času" je pre mňa najdravší filmový zážitok od záverečnej naháňačky z Bournovho mýtu. A Denzel Washington sa prediera na post môjho najobľúbenejšieho súčasného herca - tu o čosi menej fraferí a je celkovo usmievavejší a sympatickejší a je to fajn.(28.3.2007)

Zajímavé, to byl první pocit, který jsem po skončení filmu měla. Film začínající jako tuctová detektivka se s nástupem šmírovacího zařízení Sněhurka změnil v neotřelé sci-fi drama. Forma filmu je místy poněkud zběsilá, následovaná vzhledem svému tématu různými časovými paradoxy a většími i menšími logickými zádrheli, pokud ale na tuto hru přistoupíte, budete se určitě dobře bavit.(3.1.2007)

Je to celkom dobrý akčný sci-fi film s Denzelom Washingtonom. Má dosť dobrý príbeh o policajtovi, ktorý sa dostane do vyšetrovacieho tímu určeným nájdením teroristu, ktorý má na svedomí výbuch lode so stovkami cestujúcich, pričom policajt objaví spojitosť s vraždou mladej ženy. A zistí, že nová technológia, ktorou jeho tím sleduje udalosti predchádzajúce útoku dokáže minulosť nielen sledovať, ale ju aj meniť a dokonca do nej cestovať a tak chce urobiť všetko preto, aby teroristu zastavil a ženu, ktorá sa mu zapáčila zachránil. Spracovanie je na tom dobre, ešte prvá polhodina pôsobí len úplne obyčajne a nie práve najzaujímavejšie, ale potom sa to už vyrazne vylepší, základná myšlienka je spracovaná dosť zaujímavo a dej začne byť správne dynamický, čo už vydrží až do konca. Akcie je tu priemerné množstvo a je aj celkom slušná. Je výborne natočená, konečne už režisér nepoužíva svoj typický strih a tak sa dá akcia vizuálne užiť, pomerne originálna a aj obsahovo zaujímavá. Najviac sa mi páči originálna naháňačka s hummerom alebo záver na lodi. Herecké obsadenie je výborné, skvelý Denzel Washington, výborný záporák James Caviezel a viacero slušných postáv. Réžia je veľmi dobrá, Tony Scott je rozhodne schopný režisér, len nesmie používať ten svoj epileptický strih a keďže ho tu nepoužil, tak som veľmi spokojný, celý čas na film skvelo pozerá a perfektná je aj technická stránka. Deja Vu rozhodne nepatrí medzi nejaké kultové sci-fi filmy, na to táto myšlienka nie je dostatočne originálna, ale aj tak je to príjemné pozeranie so skvelým vizuálom a obsadením. Objektívna kvalita filmu- 77%, film sa páči mne na 74%.(18.12.2007)

Zabavilo mě to víc, než Leeho "Inside man", ale během všech těch vtipnejch momentů, kdy se vědci snaží vysvětlit Denzelovi princip toho jejich časostroje jsem vypínala mozek, těhle věcí jsem si užila dost ve "Hvězdné bráně". Kdyby člověk nad tímhle přemejšlel, brzo by se zamotal do časovejch paradoxů, takže je lepší jen se nechat unášet po povrchu. Použití onoho časostroje totiž skýtá dost zajímavý možnosti, ať už je to honička v autech nebo šmírování krásné Pauly Patton, když se sprchuje. Navíc Denzel v hlavní roli je špičkovej a potěší i menší role Vala Kilmera nebo šílenýho Joeyho spolubydlícího Adama Goldberga. Škoda že motivy teroristy vlastně zůstaly nevysvětlený (nebo jsem to jaksi prošvihla, ty nejasný plky a hrozby se nepočítaj), na druhou stranu je to fakt napínavý a zábavný od začátku do konce. 75%(12.4.2011)

• - Tony Scott a Val Kilmer nechali vyrobit pro štáb trička s napísem: „Malcolm X, Ježíš Kristus a Jim Morrison: Deja Vu. Jak bychom mohli selhat?“ Ústřední herecké trio totiž v minulosti ztvárnilo vzpomínané postavy. Val Kilmer hrál Jima Morrisona v snímku Olivera Stona Doors (1991). Denzel Washington zase Malcolma X ve stejnojmenném filmu Spika Lee z roku 1992. A James Caviezel ztvárnil mesiáše pod režisérskou taktovkou Mela Gibsona v Umučení Krista (2004). (imro)

• - Val Kilmer se zmínil, že jeden z důvodů, proč chtěl pracovat s Denzelem Washingtonem byl, že jejich děti kdysi chodili do stejné školy. (B!ker)

• - Několik týdnů před začátkem natáčení v New Orleans zničil hurikán Katrina celé město. Produkce se původně rozhodla přesunout do nových lokací, ale nakonec počkali tří měsíce a zůstali. Rozhodli se totiž pomoci tamějšímu obyvatelstvu, aby se co nejrychleji přenesli přes prožité utrpení. (imro)