Je to celkom dobrý akčný sci-fi film s Denzelom Washingtonom. Má dosť dobrý príbeh o policajtovi, ktorý sa dostane do vyšetrovacieho tímu určeným nájdením teroristu, ktorý má na svedomí výbuch lode so stovkami cestujúcich, pričom policajt objaví spojitosť s vraždou mladej ženy. A zistí, že nová technológia, ktorou jeho tím sleduje udalosti predchádzajúce útoku dokáže minulosť nielen sledovať, ale ju aj meniť a dokonca do nej cestovať a tak chce urobiť všetko preto, aby teroristu zastavil a ženu, ktorá sa mu zapáčila zachránil. Spracovanie je na tom dobre, ešte prvá polhodina pôsobí len úplne obyčajne a nie práve najzaujímavejšie, ale potom sa to už vyrazne vylepší, základná myšlienka je spracovaná dosť zaujímavo a dej začne byť správne dynamický, čo už vydrží až do konca. Akcie je tu priemerné množstvo a je aj celkom slušná. Je výborne natočená, konečne už režisér nepoužíva svoj typický strih a tak sa dá akcia vizuálne užiť, pomerne originálna a aj obsahovo zaujímavá. Najviac sa mi páči originálna naháňačka s hummerom alebo záver na lodi. Herecké obsadenie je výborné, skvelý Denzel Washington, výborný záporák James Caviezel a viacero slušných postáv. Réžia je veľmi dobrá, Tony Scott je rozhodne schopný režisér, len nesmie používať ten svoj epileptický strih a keďže ho tu nepoužil, tak som veľmi spokojný, celý čas na film skvelo pozerá a perfektná je aj technická stránka. Deja Vu rozhodne nepatrí medzi nejaké kultové sci-fi filmy, na to táto myšlienka nie je dostatočne originálna, ale aj tak je to príjemné pozeranie so skvelým vizuálom a obsadením. Objektívna kvalita filmu- 77%, film sa páči mne na 74%.(18.12.2007)

Starí majstri Bruckheimer a Scott dávajú dokopy vandammovho TIMECOPA a Gilliamovych DVANÁSŤ OPÍC. :) Skvelý Washington si hrdinsky prestrieľava cestu skrz filmársku precíznosť, ktorej nechýba rovnaké množstvo dobrých scenáristických nápadov, ako logických dier. Vrátane tej najväčšej, ktorá sa podriaďuje romantickému (ale emocionálne príjemnému) happyendu. Príjemná oddychovka, pri ktorej neradno premýšľať.(17.6.2007)

Když v roce 1999 uviděl Neo v domě dvakrát za sebou tu samou černou kočku, řekl slova - "Deja Vu" a já tehdy opravdu nevěděl, co znamenají. A teď je tu Tony Scott, aby odvyprávěl svojí vizi časového paradoxu a již jednou prožitých momentů. Pokud po impozantním nástupu v podobě špičkové exploze trajektu jen zalapáte po dechu, pravděpodobně film nedokoukáte, jelikož se po celou dobu nebudete moci nadechnout a příčina Vašeho úmrtí bude klasifikována jako udušení. Deja Vu je totiž jako když vyletí airback. Rychlost, rána, šok! Scénáristé přicházejí s mnoha originálními prvky, počínaje zajímavým nápadem časoprostorové cesty, který nám prostřednictvím Denzela náležitě osvětlují a doposud nevídanou automobilovou honičkou, kdy se Denzel snaží zavěsit za zadní nárazníky auta, které jede v minulosti, konče. Je obrovská škoda, že film mě v závěrečné třetině přepnul do stavu, kdy se mi hlavou míhaly desítky otázek a kdy si na sebe tvůrci uvázali časovou oprátku. V niveč nakonec přijde to, že jsem celých 110 minut dával pozor, otázky vyžadující logické vysvětlení vyvstávají jedna za druhou. Pokoušet se ve filmech o cesty časem je vždy hodně diskutabilní, nicméně tady to mohlo být geniální, kdyby byl film ukončen dopadením zločince. Scottovy charakteristické prvky - zpomalovačky, brutální kamerové výstřelky, barevné filtry a Denzel Washington - jsou ohromné. Hudební doprovod atmosférický. Film, který si budu pamatovat hodně dlouho. 90% 75 miliónů dolarů(rozpočet)/178 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(11.4.2007)

Scott se po Muži v ohni a Dominu ukidnil, což je dobře. Celou první polovinu filmu jde o výtečné sci-fi s několika mimořádně svěžími nápady, bohužel pak dojde na časové paradoxy a celá konstrukce se hroutí jak domeček z karet (když trošku přemýšlíte). Je to obrovská škoda, protože tu byl potenciál na mimořádný žánrový snímek. Díky spolehlivému Tonymu, standardně sympatickému Denzelovi a krásné i zajímavé Paule Patton se u Déja Vu člověk i tak příjemně pobaví, ale mohlo být ještě mnohem líp. *** 1/2(17.1.2007)

Tak ovšem tímhle Déja Vu si u mě Tony Scott značně polepšil. Poletování z jednoho času do druhého už nejednoho tvůrce stálo natlučený čumák, protože šťourové se vždycky najdou, tady ale není moc za co popotahovat. Mě to tedy do "ok, tak se teda nechám slastně oblbnout" krásně sedlo a když už jsem se v některých místech chystala ježit, dostala jsem vzápětí roubík v podobě excelentního vybruslení.(7.3.2007)

• - 75-milionový thriller společnosti Disney vydělal během prvních třech dnů promítání (22. – 24. 11. 2006) 20,5 mil. dolarů, což stačilo na třetí příčku amerického žebříčku návštěvnosti. Celkový obrat se nakonec zastavil na sumě 63,6 milionu. (imro)

• - James Caviezel se na poslední chvíli rozhodl natočit scénu, ve které ho srazí auto, bez kaskadéra. Kdyby to nevyšlo podle plánu, hrozilo mu ochrnutí. (imro)

• - Val Kilmer se zmínil, že jeden z důvodů, proč chtěl pracovat s Denzelem Washingtonem byl, že jejich děti kdysi chodili do stejné školy. (B!ker)