Původně jsem chtěl napsat, že narozdíl od staršího bráchy, který se čím dál víc ztrácí ve svém filmařském světě (čímž se výsledky jeho práce postupem doby víc a víc vzdalují divákovi), u Tonyho platí, že "Déža ví"...jenže po zprávách o Top Gunu 2 si tím už nejsem moc jistý:) Nicméně faktem zůstává, že Déjà Vu je tradičně "tonyscottovsky" svižně a řízně natočený dejmetomuthriller s poměrně originálně zavariovaným příběhem o cestování v čase. Na jakékoliv logické námitky v případech tohoto fenoménu rezignuji, takže když mi to někdo dobře zahraje a podá zabalené do vkusného obrazu, vidím před sebou příklad toho, jak by mohli vypadat třeba Lovci Dinosaurů (však víte, ti co v nich Ben Kingsley s bílým hárem posílá lidi na safari do pravěku a začne se přitom zgruntu měnit historie), kdyby je dostal do ruky schopný realizační tým a ne banda kreténů. Ano, tvrdím tady, že Déjà Vu je scifárna hodná srovnání s Rayem Bradburym. K tomu je to řemeslně výborně zpracovaný kus filmu. Ale má to háček - i když mi nedělá problém vybavit si lecjakou scénu, byly mi v podstatě jedno, zajímalo mě jenom to, jestli se ty jednotlivé postupně se objevující indicie nakonec seřadí za sebe tak, abych mohl na konci udělat "Jó, dobře vy." A stalo se. Jenže i tak je pro mě Déjà Vu snímkem, který sice někomu doporučím, když se mě zeptá na nějaký inteligentní akční film, ale pokud si mám vybrat, jestli se podívat znova, nebo radši sáhnout pro něco z mé filmotéky, nebo i něco nového, u čeho jsou předpoklady dobré "zábavy", Scottovo dílo i přes svoje shora popsané kvality nevyhraje. Je to sice schizofrenní, ale pro mě osobně to zkrátka vychází všehovšudy na 70%.(28.10.2010)

Tony Scott se vzdal svých epileptických kamerových onanií, které tak srážely dolů jinak bezvadné ´Domino´ a chopil se scenáře, který se sice tváří originálně, ale už dřívě jsem my diváci měli tu čest, včetně ohýbání papíru při vysvětlování časoprostorového skoku (´Horizont událost´- vzpomínáte?). Někomu může oprávněně připadat celá zápletka děsně praštěná, někomu nemusí ladit nesourodé spojení kriminálky a čistokrevné sci-fi, každopádně Scott natočil v pohodě stravitelnou jednohubku, na kterou se hezky dívá, dobře se při ní chroupou slané tyčinky a z hlavy vyšumí dříve, než řeknete "deja-vu". A škoda, že vzhledem k vývoji děje jediné možné rozřešení jsem si spočítal už půl hodiny před koncem.(9.4.2007)

Je to celkom dobrý akčný sci-fi film s Denzelom Washingtonom. Má dosť dobrý príbeh o policajtovi, ktorý sa dostane do vyšetrovacieho tímu určeným nájdením teroristu, ktorý má na svedomí výbuch lode so stovkami cestujúcich, pričom policajt objaví spojitosť s vraždou mladej ženy. A zistí, že nová technológia, ktorou jeho tím sleduje udalosti predchádzajúce útoku dokáže minulosť nielen sledovať, ale ju aj meniť a dokonca do nej cestovať a tak chce urobiť všetko preto, aby teroristu zastavil a ženu, ktorá sa mu zapáčila zachránil. Spracovanie je na tom dobre, ešte prvá polhodina pôsobí len úplne obyčajne a nie práve najzaujímavejšie, ale potom sa to už vyrazne vylepší, základná myšlienka je spracovaná dosť zaujímavo a dej začne byť správne dynamický, čo už vydrží až do konca. Akcie je tu priemerné množstvo a je aj celkom slušná. Je výborne natočená, konečne už režisér nepoužíva svoj typický strih a tak sa dá akcia vizuálne užiť, pomerne originálna a aj obsahovo zaujímavá. Najviac sa mi páči originálna naháňačka s hummerom alebo záver na lodi. Herecké obsadenie je výborné, skvelý Denzel Washington, výborný záporák James Caviezel a viacero slušných postáv. Réžia je veľmi dobrá, Tony Scott je rozhodne schopný režisér, len nesmie používať ten svoj epileptický strih a keďže ho tu nepoužil, tak som veľmi spokojný, celý čas na film skvelo pozerá a perfektná je aj technická stránka. Deja Vu rozhodne nepatrí medzi nejaké kultové sci-fi filmy, na to táto myšlienka nie je dostatočne originálna, ale aj tak je to príjemné pozeranie so skvelým vizuálom a obsadením. Objektívna kvalita filmu- 77%, film sa páči mne na 74%.(18.12.2007)

Tony Scott je Tony Scott a když se řekne tohle jméno, vybaví se mi kvalita nad kvalitu.(18.2.2007)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $64,038,616Tržby Celosvetovo $180,557,550Tržby za predaj DVD v USA $40,491,009 //počet predaných kusov 2,260,566/videl v kine: 80%/(12.1.2007)

• - 75-milionový thriller společnosti Disney vydělal během prvních třech dnů promítání (22. – 24. 11. 2006) 20,5 mil. dolarů, což stačilo na třetí příčku amerického žebříčku návštěvnosti. Celkový obrat se nakonec zastavil na sumě 63,6 milionu. (imro)

• - Aby mal film vedecky vierohodnú hodnotu, bol jeho scenár písaný bo boku známeho fyzika Briana Greena. (Greenpeacak)

• - James Caviezel se na poslední chvíli rozhodl natočit scénu, ve které ho srazí auto, bez kaskadéra. Kdyby to nevyšlo podle plánu, hrozilo mu ochrnutí. (imro)