Nick Cage musí poslední dobou trpět posměšky, že hraje ve srágorách, ne, že by tohle, anebo třeba Lovci pokladů, byla veledíla, ale pokud bych chtěl akční film, od kterého opravdu nic nečekám a jeho sledování mi uteče jako voda a nudit se nebudu, nic nepitvám. Navíc zde hrála Jessica Biel, tak co bych se ještě víc rozepisoval... :-)(11.10.2007)

• Kaka

Možná by to nemuselo být zase tak špatné, nebýt špatného Tamahoriho. Tenhle chlapík totiž patří skutečně k těm nejlepším výkvětům na režisérské stoličce. A koho o tom nepřesvědčilo Next, tak XXX už muselo. Neuvěřitelně špatnými vizuálními efekty počínaje, naprosto dementním závěrečným dějovým zvratem konče. Chyb je v jeho nejnovějším kousku věru nezpočet a ono zmiňované finále dává filmu pomyslnou korunu hlouposti, protože si naprosto protiřečí s celým vyzněním a charakterizací hlavního hrdiny a jeho napřirozené schopnosti. Stejně tak interesantně je podán charakter Jessicy Biel, které stačí dvě minuty v restauraci a hned je to láska na celý život. Zkrátka diváka po celý čas čekají samé kvalitní věci.(7.2.2008)

• Phobia

Ach jo... P.K. Dick musí rotovat v hrobě jako vrtule. Sice si nejsem jistá, jestli jsem jeho povídku "Golden Man" četla, ovšem podle tohoto filmu to ani poznat nemůžu - s depresivně-filozofickými sci-fi romány a povídkami, jaké P.K. Dick psal, "Next" nemá vůbec nic společného. Jen zamilované pindy a bezhlavá akce; logika, motivace a jednání postav bylo naprosto nepochopitelné, nesmyslné. A ta zápletka, WTF?! Francouzští teroristé přivezli do Las Vegas atomovku, proto agenti-dementi nahání kouzelníka, co vidí 2 minuty do budoucnosti, a padouši ho proto chtějí zabít... no comment. Pár zajímavých okamžiků se našlo, ale většinou mi to přišlo, že scénárista musel být nejen ožralý a zfetovaný, ale také mentálně opožděný, a režisér tu ptákovinu jednoduše nedokázal rozumně ukočírovat. Možnost nahlédnout do blízké budoucnosti nepostrádá filmový potenciál, to by však zpracování muselo být naprosto odlišné - myšlenkově hlubší, s pořádnou atmosférou a hlavně ctít logiku. Efekty ušly, byť často působily přemrštěně nereálně (ten slalom mezi padajícím bordelem, božíčku!). Ohledně herců: Jessica Biel je prostě hezká, Jullianne Moore na mě působí jako nesympatická mrcha, Nicholase Cage kdovíjak nemusím a jeho účes byl tentokrát skutečně na zgrcání, role Petera Falka byla úplně zbytečná... jako celý tenhle film: zbytečný. 40%(16.3.2009)

Nápad dobrej, ovšem zpracování už horší, respektive celej příběh je na pytel.. Ze začátku, kdy se schopnosti Cage používaj s rozmyslem, je to ještě dobrý, ale v závěru se z toho stane taková podivná Cageova exhibice jeho schopností a už se přestává stíhat a začíná to být nezvladatelný, až se kupí chyba na chybu a vznikne z toho takovej nemastnej, neslanej guláš. Krom toho Cage tady vypadá fakt děsně, něco jako Hanks v šifře. No prostě, kdyby si vzal nějaký zabordelený hadry, tak ho rovnou můžou strčit do nějaký uličky mezi krabice jako váguse. Ale myšlenka celýho filmu se mi fakt zamlouvala, fakt škoda toho zpracování(2.7.2007)

Typický film, u kterého si každý myslící člověk řekne, že se to mohlo natočit poněkud lépe. Je tu mnoho aspektů, které film sráží. Ať už to jsou některé nelogické zvraty nebo účes Nicolase Cage, pokaždé je to něco, s čím není úplně snadné se popasovat. Dokonce je matoucí, jak režisér nahlíží na časové reality hlavního hrdiny. Prostě pokaždé jinak a film to celkově tříští. SPOILER. Nejlepším momentem filmu je tedy samotný závěr, kdy si uvědomíme, že zhruba od poloviny filmu jsme viděli jen jistou realitu, kterou se pak Cage rozhodl změnit. Klíčovým momentem je tedy ona chajda na útesu. Tam dojde k zásadním rozhodnutím. Opravdu silný moment. Člověk si myslí, jak je mu to vše jasné a co bude přesně následovat a nejednou naskočí titulky. Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc se mi ten konec zamlouvá a měním z původně tří hvězd na čtyři.(25.11.2011)

• - Motel Cliffhanger je ve skutečnosti restaurace nacházející se blízko Crestlinu v Kalifornii, v San Bernardino Mountains.

• - Cris Johnson (Nicolas Cage) nosí ve filmu hodinky Tag Heuer Automatic Chronograph CV2010.BA0794. (Roland Sands)

• - "Dívka s náhrdelníkem" na kouzelnické show je Alice Kim Cage, žena Nicolase Cage. (viperblade)