Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 2007, 96 min

• Lateef

Na filmovou kariéru Nicolase Cage lze v poslední době použít přirovnání "z deště pod okap". Nejdříve upíše svoji duši ďáblu (Ghost Rider), poté vystřihne trapnou roli detektiva (Rituál) a teď chodí po světě s nechutným účesem a s 2-minutovým pohledem do budoucnosti jako s neprůstřelným štítem. Vize budoucnosti, tak jak jsou tu představeny a zprostředkovány, radši nebudu rozebírat, připadá mi, že se do toho tvůrci dost zamotali a celé je to dost nelogické. Samotný film je nevyvážený, chudý, první dynamičtější scéna lehce vykrádá Matrix, konkrétně úprk Nea kancelářemi pod vedením Morpheova hlasu. Pak se unuděný Cage potácí příběhem, než sbalí Jessicu Biel (to je asi jediná povedená scéna filmu). Jejich vztah samozřejmě končí postelí, ale je to jeden z vůbec nejpodivnějších filmových vztahů, co jsem kdy viděl. Bez emocí, náboje, všeho. Co tu máme dál?? Efekty jsou příliš počítačové a i když Cage hopsá mezi valícími se kládami jako poraněný zajíc, nezaujme to, protože scéna má do reálnosti dál, než Cage k hereckému projevu alá Stanley Goodspeed. Biel je hezká, ale nudná, Moore není pěkná, ale nenudí. Jednu scénu si nelze nespojit s Mechanickým pomerančem a to už jsme skoro na konci, kde si pro nás scénáristé připravili ´šokující´ pointu, které jsem se škodolibě zasmál a dřív než jsem film vypnul, stačil jsem si ještě všimnout pozpátku jdoucích titulků. 45 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(6.6.2007)

Naprosto průměrnej akční film s vynikajícím Nicolasem Cagem, který už ale poslední dobou ztrácí dech. Jeho herecká kariéra jde strmě dolu právě díky takovýmto rolím. Film Next jako takový není zase až tak špatný. Cage + krásná Jessica Biel, spousta výbuchů, zajímavý příběh, láska. Celé to ale působí jako ne moc dobře namíchaná kaše. Škoda dalo se to natočit líp ale trailer se jako vždy u takovýhto filmů samozřejmě povedl :-)))(2.8.2007)

• Lavran

Hurá, další průměrný biják Lee Tamahoriho, který se může pochlubit vážně zpodělanými triky a hárošovitým Nicholasem Cagem trpícím chronickým anachronismem (heh:)). Trochu mě zamrzelo, že v průběhu celého filmu není vůbec nic řečeno o těch sympatických teroristech, kteří na výsostním území USA hazardují s ukradenou jadernou hlavicí (když jí dokáže ukradnout taková tlupa podivínů, pro bych to nesvedl já) a tím pádem i s budoucností několika milionů tvrdě pracujících lidí. Podle brebentění to byli zřejmě Frantíci (vyloučit nemohu ani Belgičany, lichnštejnské kolonisty nebo Divadelní společnost od Matky Boží), o to víc mi nejde do hlavy jakou měli ke svému odpornému činu motivaci. Ví to vůbec někdo? Dobře, odpovím si sám. Nejpravděpodobnější důvod k odpálení bomby hromadného ničení na věřejném prostranství bych viděl v nemilosrdné expanzi Burger Kingu, předabovávání francouzských filmů, v Ratatouille a v Davidu Lynchovi. Jak to je ve skutečnosti se zřejmě nikdy nedozvím, neboť Pravda je někdě v hlavovém trezoru Lee Tamahoriho - a tam se naštěstí nechystám.(1.7.2008)

Next je přesně ten typ filmu, který zaujme jen a pouze v traileru zobrazující jedinou akci, která ve filmu je. Tak už zbývá samotný Cage, který s jeho trapným účesem na palici svádí Jessicu a nakonec se mu to daří, jenže je na tom nejhorší fakt, že příběh okolo toho není prakticky žádný. Nijak se zajímavé téma nerozvádí dále a celkově to vyzní spíše jako romantická slaďárna než jako akční sci-fi z pera P. K. Dicka. Nevím zdalipak se mi to zdá, nebo to tak opravdu je, ale nejspíš zde autoři ztratili nadějný projekt přímo pod nohama nic neříkajícího děje a ubohými efekty výbuchu atomové bomby nebo samotné závěrečné scény, která mi přišla sice pěkná, ale když si to tak vemu k srdci, dívat hodinu na průběh filmu mi taky přišel zbytečný. --- Pár věcí o budoucnosti: pokaždé když se podíváš, změní se, protože si se do ní podíval a to změní všechno ostatní.(24.6.2007)

• Indiana

Pár dobrejch scén tam bylo, ale to je na film s Cagem zoufale málo. On samotnej neni špatnej, ale sám to neutáhnul a Julianne Moore ani Jessica Biel mi spíš vadily. Celkově mi to moc nepřišlo jako drahej hollywoodskej blockbuster a záporáci byli nějaký nízkorozpočtoví herci...prostě nuda. Cage by měl v posledních letech dát přednost kvalitě před kvantitou svejch filmů....(5.12.2007)

• - V scéne, kde Nicolas Cage prepína medzi TV kanálmi, necháva bežať ten, v ktorom sa vysiela film Dr. Divnoláska aneb.... (rador)

• - Ve scéně, kdy únosci přenášejí Liz (Jessica Biel) připoutanou ke kolečkovém křesle s výbušninami na střechu, zapne jeden z teroristů na křesle mobil, přes který má být křeslo odpáleno. To by ale nemělo fungovat, neboť policie vypla nad městem celou mobilní síť. (Brodyman)

• - Všechny tři vrtulníky jsou typ Eurocopter AS-350. (Zdroj: ČSFD.cz)