Podobne ako pri Paychack i úvod Next je najzaujímavejší - zoznamovanie sa so schopnosťou Franka Cadillaca resp. Chrisa Johnsona a jeho 2 min. videním budúcnosti (iba keď sa jedná o jeho lásku vidí i o trošku viac a nevie prečo), je proste nechytitelným a nezraniteľným ... proste sledovať "čo dokáže" je zábava a i Jessica Biel mi tu nejako pripadala sympatickejšia... potom keď sa dá do kopy s FBI to stagnuje ale opäť je tu ten Dickovský koniec ... ktorý poriadne zarazí ... proste NEXT.(27.5.2007)

Ten nápad nebyl až zas tak špatnej, ale kdyby ho někdo líp ošéfoval, aby nakonec nevyzněl tak neuvěřitelně ujetě a v tónu příběhu taky dost dementně. Začala jsem soucítit s Cagem, kterej si čas od času vzpomene, že býval (zřejmě) dobrým hercem, ale totálně se ubíjí v šílenostech typu Next a... téměř vše ostatní. Julianne Moore je zde až extrémně nesympatická. Jessica Biel naštěstí sympatičtější, Peter Falk se tu jen tak zmateně mihne, teroristi jsou matní až neexistující (zřejmě protože se tam vlastně skoro nevyskytujou), příběh překvapivě i málo akční, protože se převážná jeho většina odehrává v jakýsi škole pro chudý a dále pak v chatce. No a ta pointa, vážení, to je jako plesknutí do ksichtu mokrým ručníkem. Tohle se prostě od začátku mělo pojmout jako odlehčenější komedie, ve který by se dalo líp využít Nicovy... ehm... "superschopnosti" a nemuselo to bejt tak špatný. Slabší 3*.(18.3.2012)

Já teda nevím, sice Cage viděl 2 minuty dopředu, ale než si v hlavě přehrál všechny varianty jak sbalit tu holku, tak já už bych jí měl sbalenou. A to byly dvě minuty ! Představte si, kdyby viděl celou hodinu dopředu, to než by si přehrál všechny varianty jak jí sbalit, tak by ta holka umřela stářím. Tempo filmů je svižný, logice nabídli asi malej honorář a tak ve filmu nebyla a vtip sice přišel, ale jen na skok. Konec filmu si vysvětluji tak, že se ke scénaristovi dostavila laciná děvka, která okamžitě začala pracovat a on už asi ani nevěděl co píše. V každým případě je to na přes držku. Cageův účes bych neřešil, chtěl bych vidět váš bordel na hlavě :)(6.8.2007)

Naprosto průměrnej akční film s vynikajícím Nicolasem Cagem, který už ale poslední dobou ztrácí dech. Jeho herecká kariéra jde strmě dolu právě díky takovýmto rolím. Film Next jako takový není zase až tak špatný. Cage + krásná Jessica Biel, spousta výbuchů, zajímavý příběh, láska. Celé to ale působí jako ne moc dobře namíchaná kaše. Škoda dalo se to natočit líp ale trailer se jako vždy u takovýhto filmů samozřejmě povedl :-)))(2.8.2007)

Slusna akcna zabava s nametom, ktory mam normalne rad a mohol by som ho porovnavat s omnoho lepsimi filmami. Schopnost vidiet do buducnosti na 2 minuty dopredu a tym padom i schopnost zmenit buducnost ma bavi tak, ako aj vo filmoch FREKVENCIA (2000) alebo NAVRAT DO BUDUCNOSTI (1985). Avsak v tomto filme nieco nefungovalo. Tazko povedat, akosi nemastne-neslane, proste nieco mi tam chybalo alebo to bolo trosku odflaknute na to, aby som mu mohol dat aspon 4 hviezdicky. Uvidim po dalsom pozreti, mozno niekedy v buducnosti prehodnotim svoje hodnotenie... 16.03.2009 ____ Nicolas Cage - (Cris Johnson) +++ Julianne Moore - (Callie Ferris) +++ Jessica Biel - (Liz Cooper) +++ Thomas Kretschmann - (Pán Smith) +++ Peter Falk - (Irv) +++ Produkcia: Nicolas Cage +++ Hudba: Mark Isham +++(16.3.2009)