Reklama

Reklama

Obsahy(1)

NEXT je adaptací povídky Golden Man od jednoho z největších velikánů světové sci-fi literatury P.K. Dicka. Cris Johnston (N. Cage) je obdařen schopností vidět do budoucnosti a také určovat správný tok budoucího času. Novodobý mesiáš, který musí spasit lidstvo a především svou rodinu. Někdy to ale osud zařídí tak, že si musíte vybrat jedno, nebo druhé... Možná ale existuje ještě nějaká DALŠÍ... možnost. Každému, kdo si přečte jména tvůrců, musí být jasné, že nás letos na jaře čeká dokonalá akční podívaná se sílou bomby hromadného ničení. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (803)

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Gary Goldman, Jonathan Hensleigh, Paul Bernbaum .. Znásilněný Dick pro potřeby bezmyšlenkovité tuctové výroby. Chůze po cestičce osudu formou: pokus - omyl - DALŠÍ pokus... Ještě než se děj dostaneme k akční složce filmu odkroutí si Cage a Biel hutnou romantickou story. Jessica je naštěstí přitažlivější slečna než Mendes, to byl jeden z mála plusů oproti nedávné tragédii Ghost Rider. Jinak jich už mnoho není a Next je jen DALŠÍ špatný film v kariéře Nicka Cage. Očekával jsem totiž hlavně megalomanský akční sci-fi film (ten Tamahori sváděl k takovým myšlenkám) a tím, na pár krátkých přestřelek až v druhé polovině, Next rozhodně není. Řada scén je poctivě levně digitálních a nutno dodat, že vypadají otřesně, včetně výbuchu atomovky - to už i seriálová produkce (Heroes) zvládne kvalitněji explozi. Je to zkrátka DALŠÍ, převážně romantická sci-fi ptákovina s debilním závěrem, který je výsměchem budovaným pravidlům a boří jakýkoliv kladný dojem z předešlého děje.. Déjà vu. ()

Le_Chuck 

všechny recenze uživatele

Dickovina a pre potreby publika notne zbastardená. Tamahori si proste natočil ďalšieho sci-fi Bonda minimálne čo do veľkosti potenciálnej hrozby a neváhal pritom (okrem spomínanej mutácie predlohy) nasadiť Cagovi Hanksov tragický preliv z Da Vinciho Kódu. Škoda absentujúceho anithrdinu, škoda otravne poetických dialógov, škoda tej horúcej ihly. Potenciál na seriózne akčné sci-fi tu bol, len škoda, že film vo výsledku divákovi nedá ani o kúsok viac, ako dal trajler. 50% škoda. ()

Reklama

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Zápletka z pera klasika SF Philippa K. Dicka má velký potenciál, bohužel ve filmu je rozemletá na prášek pudru jemnější, aby i ženy mohly úlevně vydechnout "to nám to zas krásně dopadlo." Tvůrci se asi nemohli rozhodnout, jak schopnost hlavního geroje pojmout, takže jednou je to přimhouření očí a nahlédnutí do budoucnosti, jindy Nicolas Cage namnožený ve stylu agenta Smithe zkoumá v reálném čase systémem pokus-omyl. Vypadá to, jako by sami scénáristi nepochopili, jak to vlastně funguje. Smysl plánu teroristů jsem nepochopil, ale vzhledem k tomu, jak se ve filmu mluvilo o svobodě a tomu, že mluvili francouzsky a německy, jde zřejmě o široké spiknutí celého světa proti pravým americkým hodnotám. Cage si odehraje svoje a jde pro výplatnici, Julianne Moore si střihla další odpudivou roli nezávislé silné ženy, pro kterou jsem jí v Potomcích lidí tak přál tu kulku do krku. Krásu zastupuje Jessica Biel, jejíž vrchol přichází ve sprše. No skutečně. I tak bych možná ty tři dal, protože námět se triu scénáristů přece jen nepovedlo úplně zlikvidovat, nebýt povinného závěrečného zvratu, který prostým leč násilným způsobem vše vrací ke v úvodu zmiňovanému hepáči. Pokud chce člověk vypnout, nudit se nebude, ale nesmí u toho moc přemýšlet. ()

Lavran 

všechny recenze uživatele

Hurá, další průměrný biják Lee Tamahoriho, který se může pochlubit vážně zpodělanými triky a hárošovitým Nicholasem Cagem trpícím chronickým anachronismem (heh:)). Trochu mě zamrzelo, že v průběhu celého filmu není vůbec nic řečeno o těch sympatických teroristech, kteří na výsostním území USA hazardují s ukradenou jadernou hlavicí (když jí dokáže ukradnout taková tlupa podivínů, pro bych to nesvedl já) a tím pádem i s budoucností několika milionů tvrdě pracujících lidí. Podle brebentění to byli zřejmě Frantíci (vyloučit nemohu ani Belgičany, lichnštejnské kolonisty nebo Divadelní společnost od Matky Boží), o to víc mi nejde do hlavy jakou měli ke svému odpornému činu motivaci. Ví to vůbec někdo? Dobře, odpovím si sám. Nejpravděpodobnější důvod k odpálení bomby hromadného ničení na věřejném prostranství bych viděl v nemilosrdné expanzi Burger Kingu, předabovávání francouzských filmů, v Ratatouille a v Davidu Lynchovi. Jak to je ve skutečnosti se zřejmě nikdy nedozvím, neboť Pravda je někdě v hlavovém trezoru Lee Tamahoriho - a tam se naštěstí nechystám. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Cris Johnson má vrodenú veľmi výnimočnú, zvláštnu schopnosť. Dokáže predvídať svoju vlastnú budúcnosť. Vie čo sa stane, skôr ako sa to stane. No vidí len udalosti, ktoré sa ho nejak bezprostredne týkajú a iba dve minúty dopredu. Moc zaujímavý námet na sci-fi snímok. Určite si skusím zohnať literárnu predlohu od P.K.Dicka. Tento film ma však nijak zvlášť neohúril. Dalo sa z toho vyždímať omnoho viacej ako len zopár nadupaných záberov. Scenár sa mi zdal akýsi nedotiahnutý, prázdny. Nicolas Cage odviedol očakávaný profesionálny výkon, Julianne Moore ako agentka FBI nič moc. Najviac ma potešila krásna Jessica Biel, ktorá svoju úlohu zvládla skvele. *** ()

Galerie (58)

Zajímavosti (14)

  • Ruský preklad názvu filmu je "Veštec". (rador)
  • Všechny tři vrtulníky jsou typ Eurocopter AS-350. (ČSFD)

Související novinky

Kazatelova dcera a prostitut

Kazatelova dcera a prostitut

23.02.2006

Představitelka rebelující dcery kazatele v kdysi nezdravě populárním seriálu 7th Heaven, herečka Jessica Biel, doplní Nicolase Cage a Julliane Moore v hvězdném obsazení sci-fi thrilleru NEXT.… (více)

Reklama

Reklama