Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 2007, 96 min

Naprosto průměrnej akční film s vynikajícím Nicolasem Cagem, který už ale poslední dobou ztrácí dech. Jeho herecká kariéra jde strmě dolu právě díky takovýmto rolím. Film Next jako takový není zase až tak špatný. Cage + krásná Jessica Biel, spousta výbuchů, zajímavý příběh, láska. Celé to ale působí jako ne moc dobře namíchaná kaše. Škoda dalo se to natočit líp ale trailer se jako vždy u takovýhto filmů samozřejmě povedl :-)))(2.8.2007)

• Rex Mundi

Amíci sú vážne vadní. Berú ako úplnú samozrejmosť, keď nezávislá moderná baba (môže dnes byť v americkom filme hrdinka, ktorá nie je krásna, sebestačná a nevenuje sa chudobným deťom?) očakáva od chlapa, že bude spať v aute a on to sám urobí - namiesto aby sa podelili o dvojitú teplú posteľ... a na druhý deň ráno sa ho s priblblým úsmevom provokatívne spýta "What?", keď na ňu čumí, lebo je mokrá, zabalená iba v osuške... a o hodinu na to už majú po prvom sexe. WTF?! Zhovadilý národ a zhovadilý scenár.(1.1.2008)

• Djkoma

Mistr sci-fi P. K. Dick je v Hollywoodu neuvěřitelně oblíben. Za chvíli bude každá jeho povídka stavební kámen nějakého drahého filmu. Nevím zda je to dobře, protože Dickova tvorba není zrovna oslavou hrdiny, života a nějakou naivní pestrobarevnou vidinou šťastného budoucího světa. Povídku Golden Man neznám, ale z filmu je poznat její základní myšlenka, která ať se na film dívám jak chci ve výsledku není využitá. Je v něm příliš mnoho logických děr a mockrát se překročí hranice, které film samotný stanovil. Nicholas Cage hraje slušně a zase jednou si přivydělal, ale jemu sluší rozhodně dlouhé vlasy víc než Tomu Hanksovi v Da Vinci Code. Jessica Biel už je hezká na áčkové filmy dostatečně, jen vždycky dostane roli pro hloupou modelku. Snad se to jednou změní a třeba se z ní něco vyklube. Lee Tamahori. To bude muž, který způsobil, že Next nemůže být ničím výjimečným. Film obsahuje maximálně tři akční sekvence a všechny jsou většinou totálně zmršený (i přes občas dobrý nápad) počítačovými efekty. Když vidíte jak kolem Nicholase Cage padají stromy vidíte, že to jsou 1 a 0 a celou sekvenci to pak zabije. Naopak ve chvíli kdy se po srázu řítí dolů automobil, působí vše skutečně a sami by jste se snažili uhnout, aby do vás nenarazil. Akce působí odfláknutě a levně, což ubližuje příběhu, který by se ještě dal uznat za průměrný. V 96 minutách dostanete dva možná tři hezké okamžiky a to je proklatě málo.(27.6.2007)

Slusna akcna zabava s nametom, ktory mam normalne rad a mohol by som ho porovnavat s omnoho lepsimi filmami. Schopnost vidiet do buducnosti na 2 minuty dopredu a tym padom i schopnost zmenit buducnost ma bavi tak, ako aj vo filmoch FREKVENCIA (2000) alebo NAVRAT DO BUDUCNOSTI (1985). Avsak v tomto filme nieco nefungovalo. Tazko povedat, akosi nemastne-neslane, proste nieco mi tam chybalo alebo to bolo trosku odflaknute na to, aby som mu mohol dat aspon 4 hviezdicky. Uvidim po dalsom pozreti, mozno niekedy v buducnosti prehodnotim svoje hodnotenie... 16.03.2009 ____ Nicolas Cage - (Cris Johnson) +++ Julianne Moore - (Callie Ferris) +++ Jessica Biel - (Liz Cooper) +++ Thomas Kretschmann - (Pán Smith) +++ Peter Falk - (Irv) +++ Produkcia: Nicolas Cage +++ Hudba: Mark Isham +++(16.3.2009)

• Indiana

Pár dobrejch scén tam bylo, ale to je na film s Cagem zoufale málo. On samotnej neni špatnej, ale sám to neutáhnul a Julianne Moore ani Jessica Biel mi spíš vadily. Celkově mi to moc nepřišlo jako drahej hollywoodskej blockbuster a záporáci byli nějaký nízkorozpočtoví herci...prostě nuda. Cage by měl v posledních letech dát přednost kvalitě před kvantitou svejch filmů....(5.12.2007)

• - Ve scéně, kdy únosci přenášejí Liz (Jessica Biel) připoutanou ke kolečkovém křesle s výbušninami na střechu, zapne jeden z teroristů na křesle mobil, přes který má být křeslo odpáleno. To by ale nemělo fungovat, neboť policie vypla nad městem celou mobilní síť. (Brodyman)

• - Všechny tři vrtulníky jsou typ Eurocopter AS-350. (Hejtmy)

• - Motel Cliffhanger je ve skutečnosti restaurace nacházející se blízko Crestlinu v Kalifornii, v San Bernardino Mountains. (Hejtmy)