NEXT je adaptací povídky Golden Man od jednoho z největších velikánů světové sci-fi literatury P.K. Dicka. Cris Johnston (N. Cage) je obdařen schopností vidět do budoucnosti a také určovat správný tok budoucího času. Novodobý mesiáš, který musí spasit lidstvo a především svou rodinu. Někdy to ale osud zařídí tak, že si musíte vybrat jedno, nebo druhé... Možná ale existuje ještě nějaká DALŠÍ... možnost. Každému, kdo si přečte jména tvůrců, musí být jasné, že nás letos na jaře čeká dokonalá akční podívaná se sílou bomby hromadného ničení. (oficiální text distributora)

Illy

Krásný příklad toho, jak těžké je natočit film podle pana Dicka:-( Zmatený děj, hlavně motiv zápletky. A opravdu mě v tomto filmu sr*la Julianne Moore. ()

Clavius

Nicholasi, Nicholasi. Ty dlouhé vlasy ti moc nepadnou, nadpřírozené schopnosti už vůbec ne. Kde jsou ty doby, kdy Nick lítal se svýma zlatýma pistolema a střílel na všechno co se hnulo. Čekal jsem, že tohle bude akční film, dostal se mi klonující/časem cestující šašek, který mě vůbec nebavil. 40% ()

wampire23

S našim milým Nicolasom to ide postupne dole vodou. Čím ďalej tým horšie filmy, väčšia preafektovanosť a smiešnejšia frizúra:D. Od tohoto snímku som nič neočakával a presne to som aj dostal. Zlému spracovaniu nasadzuje korunu neuveriteľne stupídne zakončenie (zato však Nico nemôže:D). Neeeeeext:D ()

Strike

Musím přiznat, že od cca půlky filmu jsem tak nějak přestal vedět co je fakt a co je ,,náhled do budoucnosti,,. Šílené digitální efekty, jak je u Tamahoriho už standartem, špatní herci, Jessice to alespoň sluší, a hlavně WTF konec. Skoro mě to připadlo, že došly filmařům prachy a potřbovali to nějak ukončit - tím nám v podstatě ukradli poslední třetinu filmu. 3/10 ()

chalp

Možno mi neuveríte, ale pri pozeraní tohto filmu som sa cítil ako sám Nicholas, vždy som vedel dve minúty dopredu čo sa bude diať :)Klišoidné klišé s príšernou Jessicou Biel a Cageom vo svojom najhoršom hereckom období, snaď sa z toho raz vyseká a opať bude robiť dvorana Lynchovi či De Palmovi. ()

tlkounev

Tento film si nezaslouží více, než ***. Důvod je prostý, jedná se o poměrně dobře herecky odvedený film se scénáristickými klišé, které občas nezvládá samotná režie. Začátek napovídal, že se bude jednat o docela zajímavý příběh, který nás zavede na cestu, která vede k vysněné lásce a která bude lemována padouchy(FBI a teroristi). Bohužel se po setkání s nádhernou Jessicou Biel musíme smířit s tím, že scénáristé nevěděli co s filmem dál. Z povedeného začátku, který napovídal, že film bude thrillerem, se z toho stala opravdu špatná sci-fi. Nemohu si pomoci, ale pro Cage je tento rok zakletý. ()

Atheas

Nevím proč tak slabé hodnocení, bylo to velice zajimavé, dost překvapivé. Nicolas Cage ve formě. Muj oblíbený herec ve skvělém tempu. ()

Jiri_Jaros

Můj oblíbený snímek. Pohled do budoucnosti, ale jen 2 minuty. To je originální. Moc se mi líbí jak si s touhle schopností hlavní hrdina hraje. Efektivní a místy vtipné. Filmu by skutečně slušela dvojka, protože z námětu se dá ještě minimálně 90 min poutavé zábavy vyždímat. 3 hvězdy za to všechno, ale navíc hvězda za originální konec.... Nicméně po delší době je třeba uznat, že tomu hodně schází. Hvězdu mu už neuberu, ale ... ()

Vitaminy

Nicolas Cage a Julianne Moore jsou pro mně výborní herci. Next je pro Cage až neobvykle dobrý. Žádný béčko, prostě luxusní záležitost na shlédnutí a zamyšlení se. Miluju filmy, kde se dozvím vše, jak je až v absolutním závěru. ()

Steel32

Na Nextu je super to, že se z toho dalo vymáchat strašně moc a udělat z toho nějaké to veledílo, ale on zůstává takovým nenápadným a přesto akčním, aniž by si snažil na něco hrát. Na Nicolase s Jessicou jako ústřední dvojci v doprovodu s Julianne (která mě ze začátku nevím proč štvala) se dívalo skvěle. Jako akčňák na zabavení je to super, jenom trochu škoda toho rychlého konce. ()

Lilloos

Hlavní myšlenka časově omezeného sledování budoucnosti je výborná, ale celkové provedení totálně zpackané. Nejhůře se to projevuje na konci, kdy po zdařilém zvratu přichází několik minut zbytečných průtahů, které jakoukoliv snahu o šok potopí, a celkový dojem tedy působí velmi rozpačitě. Když k tomu přičtu ještě mimořádně špatné efekty a nesympatického Nicolase Cageho, který zůstával statický i v nejakčnějších okamžicích, jsou dvě hvězdy ještě slušné hodnocení. ()

Hepy13

Trošku mi to připomnělo ty pecky z devadesátých s Cagem. Které měli parametry megafilmů a divák se u nich bavil. Parádní akční sci-fi podívaná bez špetky logiky, ale co....nedokázal jsem ani na vteřinu odtrhnout oči, protože tempo je prostě suprový. Když k tomu vemu že Cage je můj velkej oblíbenec, vychazí mi z toho že budu hodnotit vysoko. Tenhle film bude u mě mít jestě hodně ''Nextových'' projekcí. ()

Antaeus

Nie je to film, ktorý budem chcieť vidieť znova. Okrem niekoľkých pasáží (a všetky bez výnimky sa týkali náhľadu do budúcnosti) ide o veľmi slabý počin. Scéna zo začiatku filmu o úteku z kasína ma síce pekne navnadila, ale ďalšie udalosti ma takmer uspali. Zaujímavé nápady a scény (už spomínaný útek z kasína, znova útek, tentokrát dolu svahom, scény na lodi spojené s pátraním, uhýbanie guľkám a pod.) sú navzájom spojené "príbehom" o pútavosti prednášky "jeho svedkov". Diery v logike neriešim, pri hrátkach s časom sa ich vždy zopár nájde. Na jedno pozretie v TV to ale stačí. ()

Echelon1

Veľmi spokojné 3*. Nenáročná, nápaditá a osviežujúca akčná sci-fi oddychovka. Zvláštna kombinácia, ale funguje. Nápad s videním do budúcnosti využíva zo všetkého najviac, ale dalo sa z toho urobiť film, ktorý by mal aj 80%. "Stačil" by k tomu vhodný scenár, dostatočný rozpočet a režisérom mohol byť...dajme tomu môj obľúbenec akčných thrillerov Tony Scott. Ktorý svojho času navyše aj natočil trochu podobné Déja vu. ()

Koláč

Jak mě prvních 15 minut nabudilo na zajímavé sci-fi, tak následujících 10 mě přesvědčilo o opaku... pak už se to jen vezlo a závěr ... no ... závěr ... proste ne-e ... ()

Saara

Přimhouřím obě oči, raději ještě oči svých přátel a pak uvidím jen to dobré. Pěkný námět, poutavé scény (alespoň v prvních dvouch třetinách, pak Vám už začnou cukat koutky), noa raději pominu zvláštním způsobem napsaný scénář a především ten závěr :o) ()

Martyr

Po skvelom Ghost Riderovi sa Cage opat raz blysol a zobral ulohu pravdepodobne v totalnej opitosti pre idiotske a jednoduche publikum. Druha moznost je, ze je uplny magor. Zachrana sveta (tz.8 milionov ludi kde inde ako v USA) pred utokom atomovou bombou naplanovanym tentoraz nie ruskymi ale francuzkymi teroristami je urcite napad hodny sfilmovania. Dvojica detektivov kde B-ckova herecka Moore neprekvapuje a kopia Denzela Washingtona (ten ulohu asi nezobral ale nastastie je v usa stale dost ludi s kuceravymi vlasmi) sa snazi dostat zazracneho Cagea s jeho schopnostami vidiet zopar minut do buducnosti a vyuzit ho proti koncentrovanemu zlu. Nie je to jednoduche, pretoze Cage sa stihne v priebehu niekolkych minut beznadejne zamilovat do v celku pritazlivej J.Biel a......dalej sa to ani neoplati rozoberat. Koho toto uz len moze kurva zaujimat??? ()

Šmoula

Hodně mi to připomínalo Deja Vu. Svým způsobem to to deja vu bylo, co se týče myšlenky filmu. Ale kvalitou už na to nemělo. O akčnosti se taky moc mluvit nedá, občas se věci pohly kupředu a dalo to filmu nějakej ten říz, ale zase ne tak příliš, aby vás to strhlo a vy jste to hltaly jak zmrzlinu. Ale film typu Next tu dlouho nebyl samozřejmě krom již zmiňovaného Deja Vu a tenhle žánr mě vždycky zaujme, co se týče pohledu do budoucnosti a ovlivnění samotné existence v příštích minutách života. Samotnou Julianne Moore jsem hodně dlouho neviděl, naposledy v potomcích lidí a tam si myslím, že předvedla daleko lepší výkon, i když tady nešlo o ní, taky šlo o Nicolase Cage, když se tak na tím zamyslím, taky žádný excelentní výkon nepodal, krom běhání po svahu a čučení do dvou minut dopředu. Ale zas tak o to moc nešlo, film byl dobře zpracovanej, kvalitně obsazen a člověk se nenudil, jelikož hudba tomu všemu dodala perfektní podtext a já musím dát 3 a půl hvězdičky. ()

Kazatelova dcera a prostitut

Kazatelova dcera a prostitut