NEXT je adaptací povídky Golden Man od jednoho z největších velikánů světové sci-fi literatury P.K. Dicka. Cris Johnston (N. Cage) je obdařen schopností vidět do budoucnosti a také určovat správný tok budoucího času. Novodobý mesiáš, který musí spasit lidstvo a především svou rodinu. Někdy to ale osud zařídí tak, že si musíte vybrat jedno, nebo druhé... Možná ale existuje ještě nějaká DALŠÍ... možnost. Každému, kdo si přečte jména tvůrců, musí být jasné, že nás letos na jaře čeká dokonalá akční podívaná se sílou bomby hromadného ničení. (oficiální text distributora)

vampvegetar

sahal jsem na 4* v hodnocení, no přece je znát, že jde o interpretaci krátké povídky PKD, která nebyla až tak úspěšně rozvinutá, třeba co do postav se týče. je to fajn, pěkně se na to kouká, zvlášť pro scifi fandu, pěkná ( pouze to a k tomu hloupá ) je detektivka Mooreová a úžasná je Jessica ( ta neni hloupá , ale obětí časové smyčky lovu na Nicka ). A to je medziděj, který vede k jednoduchému rozuzlení na základě množstva akce a interakce medzi skutečností a její alternatívami cez Nickovi schopnosti. A to finále je v tom, že rozumně člověka s takovými danostmi nelze logicky chytit, protože vždy muže svolit jinou alternativu na prožití, když už to umí. A tak snaha ho chytit je prázdná, zatím co spíš je otázkou zda-li to hledání konečného řešení zvládne anebo jak dlouho ho vydrží s ním hledat ( v tom případe Jessica ) jeho zakletá láska či princezna. Oddechovka, pri které si oddechnete ( očně ) s Jessicou, ale musíte "pokračovat" s Nicolasem. ()

andy60

Tak nějak to splnilo moje očekávání, která nebyla přemrštěně vysoká. Na J. Biel se hezky kouká, na Cageův účes nikoliv. Film samotný nenudí, ale na první ligu to prostě nemá. ()

PavelPros

Použití času jako ústředního téma je vždy sázkou na jistotu ve chvíli, kdy je dostatečně kvalitně zpracován. Next je jiný úhel pohledu na čas a troufám si tvrdit, že nenudí i přes ohranou kostru děje. ()

Jirkacek

Snímek NEXT jsem si nedlouho po jeho natočení v roce 2007 koupil na DVD hlavně kvůli tomu, že v něm hlavní roli ztvárnil můj oblíbený herec Nicolas Cage. Ten si zde střihl postavu Crise Johnstona, jenž byl obdařen schopností vidět do budoucnosti události, které se ho bezprostředně týkaly a to maximálně 2 minuty dopředu. S tímto darem se narodil a v dospělosti jej využíval pro svou obživu - střídavě působil v klubu jako kouzelník a iluzionista pod pseudonymem „Frank Cadillac“ a občas si šel zahrát do kasína, kde nenápadně sázel na ta správná čísla. Jednoho večera si šel opět zahrát a díky své předvídavosti zabránil v kasinu loupežné vraždě, čímž na sebe ovšem přivolal ochranku a policii. Nicméně se mu úžasným způsobem povedlo z kasina utéci a ujet kradeným autem, které zaparkoval u svého přítele, jehož si zahrál legendární inspektor Colombo alias Peter Falk. Byla to však pouze epizodní role, mnohem důležitější události teprve následovaly. Crise Johnstona začala totiž sledovat FBI v čele s policistkou Callie Ferris, kterou si střihla zrzavá Julianne Moore. Ta mi nebyla nikdy sympatická prakticky v žádném filmu a Next nebyl výjimkou, jelikož její postava byla tvrdá, nesmlouvavá až workoholická a to jsem neměl u nikoho rád ani v reálném životě. Když se jí jednou podařilo kouzelníka vystopovat, nabídla mu zproštění obvinění z napadení, kterého se v kasinu dopustil, za spolupráci s ní a jejím týmem. Potřebovala totiž najít na západním pobřeží atomovou bombu, kterou chtěla odpálit malá skupina teroristů a Frank jim v tom měl pomoci. Ten to však neměl v úmyslu, neboť správně tušil, že by se z něj mohla stát cvičená opice a navíc toužil po setkání s tajemnou dívkou, která se mu zjevovala v jeho představách. Podařilo se mu před policií schovat a jeho další korky vedly do kavárny, kde každý den ráno a v podvečer čekal ve stejnou dobu, aby se s dívkou setkal. Jednoho dne se dočkal a ona vstoupila do kavárny jako anděl. Tak to alespoň připadalo Frankovi i mně, protože se mi herečka Jessica Biel v roli učitelky Liz Cooperové hodně líbila. Frank zneužil své schopnosti a podařilo se mu Liz přesvědčit, aby jej odvezla do Flagstaffu v Arizoně. Po cestě se spolu sblížili a dokonce se ubytovali v jakémsi motelu, kde spolu strávili určitě pěknou noc - jak já jsem mu záviděl ! Jenže i v motelu se FBI podařilo dvojici vystopovat a po dramatických událostech se podařilo Callie Ferris kouzelníka zatknout a učinit mu neodolatelnou nabídku. Frank chtěl opět odmítnout, jenže se z televize dozvěděl, že zmínění teroristé jeho milovanou mezitím unesli a ve svých představách viděl Liz připoutanou na střeše domu k invalidnímu vozíku s malou bombou, kterou zločinci vzápětí odpálili. Do této události zbývaly dvě hodiny a Frank viděl tak daleko díky spojení s LIz, což si však nedokázal vysvětlit. Přijal tedy nabídku policistky výměnou za osvobození Liz. Poslední půlhodina z celkem 96 minut tak nabídla dramatickou podívanou v přístavu, kde se policie střetla se skupinou teroristů. Když bych měl Next hodnotit celkově, rozhodně mne v ničem nezklamal a neměl takřka žádné hluché pasáže a nudná místa. Jessica Biel byla moc hezká, Julianne Moore odporně snaživá a Nicolas Cage podal svůj obvykle dobrý výkon. Některé scény byly velmi dramatické, nejvíce se mi líbilo unikání Franka z kasína hned na začátku filmu a zběsilý útěk stejného muže z motelu před padajícími stromy a vozy ze svahu dolů, při kterém zachránil život policistce Callie Ferris. Mírně mne zklamal samotný závěr filmu, kdy mi scény v přístavu připadly trochu uhozené a až příliš nereálné. Přesto jsem se na Next podíval už třikrát, vždy s nějakým časovým odstupem a vždy jsem se dobře bavil. Moc nechápu ostatní diváky, kteří film hodnotili velmi vlažně, i když souhlasím s tím, že 100% určitě nebyl, čemuž odpovídá i moje závěrečné hodnocení. Suma sumárum snímek NEXT ode mne získal čtyři další hvězdy ****. () (méně) (více)

evita_

On sa mi nepáči, fáááákt, že nepáči. Ale rozhodne bol super, o tom nemusíme ani diskutovať. Zamiloval sa a urobil všetko preto, aby ju ochránil a boli spolu. A verte, že boli. NAVŽDY. Lebo tak to predsa má byť. A ryšavá teta, na facku, úplne. Takmer im to všetko pokazila. Čo tam po nejakej atómovej hrozbe, tak nech láskavo neotravuje s kravinami. Podstatné je, že ju zbalil...a zbalil ju pekne :) ()

Prepperka

Supr film na dlouhé zimní večery. Romantika, akce, záchrana (skoro) světa, Nikolas Cage, napětí. Co víc si přát. Film jsem viděla již několikrát, ale jisto jistě si ho dám za čas znovu. Triky už jsou trochu zastaralý, našla by se i nějaká ta nelogičnost, ale ani jedno ani druhé mne ve filmu nijak nerušilo, tudíž není co řešit. Mé 4 hvězdy mluví lépe než těchto pár řádek. ()

Updated_Cake

Zajímavý námět, který v hlavní postavě ale sází na Nicolase Cage, který v tomto filmu tedy nemá zrovna dobré herecké výkony. Je to strojené, nemastné a neslané. Být tam jiný herec, mám z toho možná o trochu horší nebo stejný dojem. Spíše takový průměr, který neurazí ale ani nenadchne. ()

Kazatelova dcera a prostitut

Kazatelova dcera a prostitut