Epizody(7)

Sedemdielny seriál na motívy románu J. Londona Elam Ohnivák. Príbeh zlatokopa, ktorý hľadá zlato na Aljaške. Keď sa mu podarí zbohatnúť, odchádza do San Francisca, kde chce svoje peniaze ešte rozmnožiť. Boj vo finančných kruhoch je však oveľa krutejší, ako boj s prírodou. (oficiální text distributora)

Aky

Základem je výtečně vystavěný příběh Jackem Londonem, který Jiří Hubač umně a vkusně převedl do scénáře. Režijně, výpravou i herecky se zde téměř všechno povedlo, a tedy vznikl vysoce nadprůměrný seriál, který hloubkou i dramatičností a napětím předčí mnohé klasické westerny. Škoda jen toho kýčovitého konce. ()

klúčik

Televízny seriál vznikol v dobe, keď sa dramaturgovia v televízii snažili vyberať aj niečo zo svetového literárneho diela. Tento seriál je už len svojou dľžkou a svojim hereckým obsadením výborný. Dosť reálne nám ukazuje život na západe v tzv. zlatej horúčke. Máme možnosť si pozrieť množstvo hercov, ktorý už bohužiaľ nie sú medzi nami. ( Mistrík, Pántik, Vinklář, ). Musím Vám pripomenúť, že V.Muller v tomto filme nehrá, iba dabuje hlavnú postavu. Zabudli ste napísať, že tu hrali dosť významné postavy aj J.Tříska, A.Mrvečka, D.Tarageľ či L.Chudík. Ja mám tento film rád a preto ho hodnotím 80%. ()

Eire

.....Pochopí márnosť zlatého mamonu a vracia sa k svojim bývalým morálnym hodnotám. Opúšťa podnikateľské kruhy a rozhodne sa opäť živiť prácou svojich rúk spolu so svojou bývalou sekretárkou Didou Masonovou.......................................................ELAM prvy zlatokop KOMUNISTA. :-DDDDD 65%z recesie. ()

J.J.1972

mozno som nasiaknuty spageti-vesternami a vinetuovkami plnymi lietajúcich pasti a sipov tak mi to pripadalo take nejake pomale a bez zivota a niektori herci mali spravanim i kostymom daleko od zlatokopov, ale je to v pohode pozeratelne, a keby to znova opakovali, nemam probem znova si to pozriet. ceskoslovenske herecke hviezdy ako vacsinou perfektne vykony..! ()

Monggol

Ono to nebolo vôbec zlé, naopak. Filmárčina to bola kvalitná a oproti dnešným "produktom" je to na míle ďaleko vpredu. Ale nejako tam nepasovali tie slovenské ksichty. Proste napr. Jozef Dóczy nevyzerá ako drsný yukonský typ, zlatokop na Aljaške. S ostatnými to bolo podobné. Anton Mrvečka, aj keď sa snažil, nepôsobil ako sanfranciský gangster a majiteľ verejných domov. Naproti tomu Bruno Oja, tomu to sadlo dokonale. ()

• Natáčelo se v Praze a Karlových Varech. Filmovalo se také v Brně, Rohačské dolině, obci Donovaly, Tatiakovo jezero u Roháčů. (M.B)