Invaze světů

• USA H.G. Wells' War of the Worlds
všechny plakáty

Civilizace je v ruinách, zemi napadla nepřátelská rasa. V okamžiku pokrývají impozantní "Walkers" celou planetu a ničí vše, co jim stojí v cestě. Mezitím, co si vetřelci podrobují město za městem a zanechávají za sebou jen lidské kostry, hledá jeden odhodlaný muž zbraň, která by zvrátila situaci. (oficiální text distributora)

Malarkey odpad!

Spielbergova Válka světů bez Spielberga a hereckých hvězd, speciálních efektů, hromady peněz a hlavně bez nápadu. To je Invaze světů. Tentýž film, ale zpracovaný jinak, špatně, hrůzně, strašidelně, ani ne trochu vtipně, prostě příšernost snad až světového formátu, na kterou se dá koukat jenom na vlastní pěst. Divím se, že něco takového vůbec vyrábí, když ví, že podobný film točí právě Spielberg a já na to jak vůl koukám. No vyhnout se velkým obloukem je málo, nejradši bych spálil veškerý DVD které se vylisovali a prodali, veškerý záznamy a ty herce bych taky vyškrt ze světa, tohle bylo fakt moc. ()

T2 odpad!

Rozpočet $1milión║ Tak toto bola teda fakt výhra, hlavne že na tom DVD s týmto filmom bol DTS zvuk! /5%/ ()

Viktooorka odpad!

Doporučuji film zrychlit, páč se hlavní hrdina změní ve šmoulu a to je jediné plusítko Invaze světů. [4. PFF Čakovická Be(´)čka] ()

Karlos80 odpad!

Nízkorozpočová srajda! Něco tak špatného jsem už dlouho neviděl, a teď nemyslím jen po technické a efektivní stránce, ale i třeba herecké výkony a samotný jednotvárný děj stály za starou belu. Sdílím stejný názor jako uživatel Rudyamon, alespoň v tý jeho první větě, tenkrát vznikaly také neuvěřitelné braky, ale furt se nato ještě jakžtakž dalo dívat...V tomto případě si ale radši pusťte nějakou tu klasiku...Kinematografické kalné dno, absolutní ztráta času, umělecká hodnota téměř žádná...Něco podobného pustit do distribuce, tak bych si okamžitě nafackoval..Jakpak bude asi vypadat pokračování tentokráte už pod taktovkou samotného herce C. Thomase Howella.:-)? ()

Asia_Power odpad!

Budu stručná, jelikož tento film si dlouhý komentář nezaslouží takže jen pár řádků max 30. Skoro to samé jako Válka světů akorát bez efektů, příběhu, herců, děje, logiky no a tak celkově mě to tak trochu sralo. A hned Vám napíšu proč. Proto !! No tak jo... Začátek (první minuta) fajn - Byla tam žena, byla hezká a byla nahá. Právě jsem popsala jedinou dobrou scénu filmu. A pak to začalo spolu s dopadem "hvězdy jasné" jít všechno do sraček tááákže - Musím vyzdvihnout vizuál mimozemšťanů. Ten je totiž fakt totálně mimo. Vypadalo to asi jako železná veš velikosti paneláku, co jí svítí jedno oko. Neskutečná paráda !! Lidi likviduje pomocí mocného modrého pixelového paprsku za zvuků libozvučného PIF PIF, PAF PAF, PUF PUF a jako BONUS je tenhle mimozemšťan asi chvílema neviditelnej, protože si ho všichni vždy všimnou až když je doslova a do písmene lidem za prdelí. Chápu, že člověk občas něco přehlídne, ale že si hlavní hrdina nevšimne, že je s jedním kokotem pastorem přímo pod mimozemšťanem, kterej měří cirka 30 metrů a šli k němu po rovině to je moc. Na oplátku mimozemšťan buď usnul, nebo je taky slepej, protože si jich taky nevšimne. Takže se pod ním nažerou a odejdou. Legendární scéna !!! Jo sry, když dožerou tak si všimnou, že neviděj nebe a stromy kolem jsou divný a dojde jim, že jsou pod ním. Bystří kluci...ale vrátím se v ději zpátky. Náš hrdina jako prvního parťáka má vojáka a to je Vám panečku hukot !! Celou dobu se od sebe skoro nehnou na krok, při sraní se určitě držej za ruku a spinkaj v objetí, ale pak, když utíkají, tak běží vedle sebe a najednou jeden běží rovně a druhej se dá doleva. Nezavolaj na sebe, ignorujou se a ... rozejdou se. Možná to bylo tím, že voják zjistil, že brácha hlavního debila (čti hrdiny) statečný ex-ranger chcípnul a tak už neměl důvod s debilem pokračovat v cestě. No a pak náš hrdinný kokot potká pastora Viktora a to je takovej ultračurák , že Vás bude srát během deseti vteřin. Krom toho, že jsem celou dobu čekala kdy zkusí hrdinu vykouřit, totiž neustále mele o zkouškách boha a pevné víře. Vše je zkouška, víra musí být silná a vše dopadne dobře. Když to zrovna káže své ovečce, která přišla o dvě děti, tak se pak hrozně diví, že ho dotyčná pošle i s bohem do prdele a za provolávání pána a boha k tomu, plká jak jen mohla takhle ztratit víru a ptá se našeho hrdiny jak je to možné. A co se pak nestane??? Mocná zkouška víry !!! Páter začne mít hlad a bude ho bolet hlava. Jako fakt. A najednou je to samé - Proč mám já trpět, když jsem byl celej život věrný služebník? Bůh nás opustil. Bůh se k nám odvrátil. Ztrácím víru. A nakonec se dostane k - Seru na něj, neexistuje !!! A tohle se filmu musí pochválit. Krásná ukázka některých "křesťanů" Když VÁM umře rodina, máte mít víru, ale když pak JE bolí hlava a maj ONI hlad, tak už to není zkouška, už je to nespravedlnost a bůh neexistuje. Zmrdi. Proto nesnáším náboženství. Ať si každej věří čemu chce ale neotravuje s tím ostatní. Já jako buddhistka (kdo je pravej buddhista ví že buddhismus není náboženství) si taky kráčím po své cestě a když mě ta cesta zavede do prdele tak vím, že jsem kráčela na píču, ale neviním za to Budhu, zmrdala jsem to sama. A hlavně nepíčuju na všechny kolem - Tohle je ta pravá cesta, vole pyčo!! Jinak u sledování filmu a dialogů vám hrozí klesnutí vašeho IQ každou minutu o cca 1,5 bodu takže na konci filmu už budete mektat, tleskat ručkama, chcát pod sebe a krvácet z nosu. Mohla bych ještě vypíchnout další snůšky hoven co tam jsou, ale jebu na to. () (méně) (více)

Chupacabre odpad!

Totální propadák s velkým P. Stačí už jen když shlédnete originální obal, který se tvůrcům jako napodobenina jednoho skvělého filmu absolutně NEPOVEDL (ostatně jako celý film). ()

Jossie odpad!

Musím uznat, že jsem se u Invaze světů docela zasmála. Tolik nelogičností, hloupostí, špatných triků, nudného děje a nevysvětlitelných posunů děje někam úplně jinam jsem snad ještě neviděla. ()

sportovec odpad!

Těžko říci, co je na této nedovařenině vlastně dobré. Vedle takového zmetku se červenají poprávu i "arcidíla" jako HROCH a některé další normalizační supraškváry. H. G. Wells se obrací ve svém sedmdesátiletém hrobě. ()

kitano

Sám sebe sa čudujem, že som to po desiatich minútach nevypol, ale to už je asi tou mojou úchylkou aj tú najväčšiu hovadinu dopozerať do konca. Druhá polovica filmu predsa len má náznaky atmosféry (na postkatastrofický svet sa pozerá vždy dobre), ale inak bez okolkov, je to skutočný mastershit. (1/10) ()

Dan9K

Tohle zdaleka není tak zlé, jako zbytek tvorby nejmenovaného studia. Je pravda, že to není tak vtipné. Ale není to ani tak trapné. Je to poměrně hezky příběhově sevřené, do jisté míry i poutavé, rozhodně jsem se necítil tak trapně. Herecké výkony nejsou až tak hrozné. Ano je to levné béčko, ale je to jenom béčko, není to zetko. ()

-bad-mad-wolf- odpad!

Na podobné filmy koukám z jediného důvodu - ony jsou ve své mizernosti dost často nechtěně zábavné. Debilní děj, trapné dialogy, směšné triky a neustálý přísun dementních situací, toť nejčastější jejich rekvizity. War of the Worlds mě v tomhle ohledu těžce zklamal. Mimochodem, fakt, že se film v originále jmenuje stejně jako Spielbergův trhák, a že přišel ve stejném roce, asi nikoho nepřekvapí, ba dokonce má tenhle paskvil už i pokračování. Narazil jsem na několik jedinců, co si ho chtěli sehnat v domnění, že jde o pokračování Spielbergova filmu - upřímnou soustrast. Jediná pozitiva Invaze světů jsou celkem ucházející triky, občas vykouzlící koukatelnou scenérii (trochu), ale tohle pozitivum docení asi jen jedinci, kteří viděli srandovní digitální obludnosti alá Varan vs. kobra. Potom je tu C. Thomas Howell, sice už ne tak sympatický jako kluk, co kdysi unikal psychopatickému Hauerovi v thrilleru Stopař, ale jde to. Tragédie vězí v bezdějovosti - tam, kde jiné ptákoviny podobného ražení baví svou dementní hyperaktivností, tam Invaze světů cpe extrémně křečovité a neuvěřitelné dialogy, trvající asi tak osmnáctkrát déle, než by bylo nutné. Postavy se očekávatelně chovají naprosto neočekávatelně (aby ne, takovou sbírku kreténů by člověk pohledal), i přes dějovou dutost stihli tvůrci rozházet ve filmu náklaďák pitomostí (vojáci jůesej pálí na obří stroje zásadně pistolemi a samopaly, čert vem těžkou techniku), pokusy o herectví hlavní postavy zůstávají ve fázi pokusu, žvanění pastora o Bohu svádí k morbidním představám o ublížení dotyčnému herci a konec zničehonic vyskočí a vyřeší obě dějové linie takovým fofrem, že ho možná ani nezaregistrujete. Příliš slov pro takovou krávovinu... berte to jako varování. Pokud trpíte stejně jako já občasnou úchylnou potřebou pustit si nějaký absolutní shit, vězte, že tahle věc překročila zenit špatnosti a nedokáže už být zábavná ani nechtěně. ()

darkrobyk

Ve srovnání nejen se Spielbergem, ale i s filmem z roku 1953 prohrává Invaze světů na celé čáře. Já ale musím dát jednu hvězdu za to, že oproti dvěma zmiňovaným filmům se věrněji drží literární předlohy, kterou považuji za geniální. ()

hippyman odpad!

invaze megabeatles do končin, kde se vždy najde dav čumilů, který následně prchá... do světa efektů, které berou dech, do světa světélkujících koster a zbořených měst. prostě geniální! [4. PFF Čakovická Be(´)čka] ()

Deimos

DVD/// Obsazení 2/10 Děj 1/10 Hudba 4/10 Efekty 1/10/// +nad vše ostatní vyčnívá atmosféra -logika scénáře, inteligence a jednání hlavního hrdiny, směšné efekty, velice trapné postavy, kvalita obrazu/// Kvalita tohoto snímku mě normálně fascinuje. Prostě nechápu co si to tvůrci na nás diváky dovolili. Tady se jedná o čisté parazitování na filmovém hitu Válka světů. Například mě napadlo, jak tvůrci vybírali lokace pro natáčení. Jednoduše jim stačilo nějaké to smetiště a vrakoviště a mohli točit. Pasáže s knězem jsou opravu k nevydržení a být v kině tak utíkám, doma před monitorem je to jiná, sem se pochlapil a dodíval se do konce. Třebas častá klišé podobných filmů jsou v podobě zpráv a událostí v televizi, nebo sledujeme několik skupinek lidí. Tady si budete muset vystačit s jedním chlapem a jeho putováním z místa na místo. Vrchol celého filmu,… co je vlastně vrchol tohoto filmu? Že by samotná Invaze broučků vystřižená jak z počítačové hry někdy v polovině devadesátých let? Ne to je jen slabej odvar. Prostě celí film je špatný./// Celkem 17%/// ()

klerik

Adaptácia Vojny svetov od spoločnosti Asylum... Čo by fan filmári dali za to, keby mali k dispozícii aspoň takýto rozpočet a aspoň takéto triky... Lenže filmy pre Asylum málokedy robia fanovia. Aj teraz ide o rutinérske céčko, ktoré síce spočiatku zaujme svojou bezprostrednosťou, ale vzápätí sa na scéne začnú objavovať čudné postavy, tvorcovia sa snažia o presah... Kým by sa film udržal v rovine „ľudia v krízovej situácii magoria“ bolo by to ešte fajn, ale keď film preladí na náboženskú tématiku, už len čakáte, kedy toho otravného kňaza niečo zožerie – a on stále prežíva. Je pravda, že psycho scéna v pivnici bola najväčšou devízou Spielbergovej verzie, ale málokto má Spielbergove schopnosti, takže akonáhle tunajšie postavy ostanú zavalené v podzemí, film ide úplne do... A ak by som nepoznal pointu Wellsovej predlohy ani by som vlastne nepochopil, čo to tam trepú o tej besnote... ()

SeBig odpad!

A jaká že to měla být invaze? Já viděl akorát náky týpky brečet ve sklepě. Hrdost to vidět. ()

Avalon820 odpad!

Jeden z mála filmů, které jsem prostě nevydržel mít zapnuté dokonce. Toto bylo tak HROZNÉ, že to snad nikdo, kdo se na tvorbě podílel, nemohl myslet vážně. Ubohé, trapné a příšerné v každém směru, jednoduše propadák každým coulem, člověk žasne, že do tohoto někdo mohl vrazit peníze - 1 milion dolarů?! 5 korun už bylo moc. ()

Terva odpad!

Scénář - David Michael Latt a Carlos De Los Rios, tyto jména je potřeba zapomenout. Třeba by je mohli Spielberg a Raimi ve svém novém hororovém snímku nechat sežrat zaživa. ()