Invaze světů

H.G. Wells' War of the Worlds

Sci-Fi

USA, 2005, 90 min

• Deimos

DVD/// Obsazení 2/10 Děj 1/10 Hudba 4/10 Efekty 1/10/// +nad vše ostatní vyčnívá atmosféra -logika scénáře, inteligence a jednání hlavního hrdiny, směšné efekty, velice trapné postavy, kvalita obrazu/// Kvalita tohoto snímku mě normálně fascinuje. Prostě nechápu co si to tvůrci na nás diváky dovolili. Tady se jedná o čisté parazitování na filmovém hitu Válka světů. Například mě napadlo, jak tvůrci vybírali lokace pro natáčení. Jednoduše jim stačilo nějaké to smetiště a vrakoviště a mohli točit. Pasáže s knězem jsou opravu k nevydržení a být v kině tak utíkám, doma před monitorem je to jiná, sem se pochlapil a dodíval se do konce. Třebas častá klišé podobných filmů jsou v podobě zpráv a událostí v televizi, nebo sledujeme několik skupinek lidí. Tady si budete muset vystačit s jedním chlapem a jeho putováním z místa na místo. Vrchol celého filmu,… co je vlastně vrchol tohoto filmu? Že by samotná Invaze broučků vystřižená jak z počítačové hry někdy v polovině devadesátých let? Ne to je jen slabej odvar. Prostě celí film je špatný./// Celkem 17%///(20.2.2007)

• Jayem

Odpad nad odpady. Od efektov cez scenár až k hercom. A to som ešte mierny.(17.4.2006)

• 111tom111

tohle že je z roku 2005 ? :D(8.10.2012)

• AngiS

Vždyť se to nedalo ani dokoukat do konce...(10.1.2009)

• moviefreak

Po 6tich pivkach parodia ako ma byt :) Vlastne.. a 21 panacikoch som zabudol ;)(30.5.2017)

• eric.blade

Uvízl jsem v jedný žumpě... Jak jsi to přežil ? To víš jsem voják...(20.5.2007)

• krusty2

nedopozeral som to(21.1.2008)

• HUMOOOO

v ten istý rok ako vyšiel Vojna svetov,príde jeho naprosto nepodarená vykrádačka. fuj!(11.9.2010)

• Matli

Půl hvězdičky bych dal asi za první minutu filmu a to nemám na mysli úvodní titulky. a Jinak je to strašný. Chápu lidi, co chtějí natočit kravinu, v pohodě, ale lidi co chtějí natočit solidní film a natočej kravinu, tak ty bych poslal radši někam do fabriky na linku. Taková ztráta času včech zúčastněných a o nákladech ani nemluvím. Na špatný efekty už jsem zvyklej, ale ten příběh, výkony, dialogy, kamera, střih, atd....to nemám slov. 5%(18.10.2014)

• j0nathan

Béčkový film ? Céčkový ? Kdeže, tohle patří mezi X, Y a Z. Kde jen jsem nechal rozum, když jsem tohle dával do DVD přehrávače. Doufám, že už si něco tak hrozného nikdy nepustím.(8.12.2009)

• Zodiak455

Humus!(6.6.2013)

• Hopkins

:i) jednu hvězdičku musím dát :) bylo to tak trapné až to bylo krásné :o) no a teď vážně :) ta jedna hvězdička je za to že mě to i v určitých chvilkách rozesmálo :) myslím že režíser měl místo sci fi natočit parodii nebo z toho udělat komedii a možná by to mělo hvězdiček více :) možná dvě za nepovedený pokus o parodii :)(11.8.2008)

• Johny M.

Tohle dvd jsem si prostě musel pořídit, i když jsem tak nějak tušil do čeho jdu. Alespoň teď ještě víc ocením skvělou Spielbergovu Válku světů...(18.8.2008)

• Hightower

Suché, bez příběhu, aby hned ze začátku přilítly potvůrky z vesmíru a nějaký doktůrek byl při tom to je snad zlý sen.(9.1.2009)

• MarleyCZ

Zajímavá parodie na Spielbergův velkofilm Válka světů. Film postrádající pořádný začátek a konec, postrádající slušné efekty a o hercích ani nemluvím. Tento film si jiné hodnocení než 3% nezaslouží! ODPAD!(7.7.2009)

• Hapretor

Kupodivu - bylo se na co koukat. Spíše levné, než tupé. Asylum mě mile překvapilo.(10.5.2011)

• Warlukyn

Dal sem tomu 30 minut stačilo...(25.5.2012)

• Likan7

K takovému filmu se nedá snad ani nic napsat. Snad jen to, že to je sra*ka. Tady ani nejde napsat nic fundovaného.(13.8.2016)

• dan4815

Kdysi jsem tento film objevil na nějakém levném DVD. Už cena mě měla varovat na fakt, že tento film bude odpad. I kdybych si uvařil litr pervitinu, necítil bych radostný pocit z tohoto filmu. Bohužel, někdy člověk udělá chybu.(1.4.2017)

• Rudyamon

Kdyby tenhle film byl natočený v létech šedesátých, dnes by jsme o něm možná mluvili jako o klasice. Natočit ovšem tenhle brak v roce 2005 je směšné. V obrovské síle blbosti může tento film soutěžit už snad jenom s Pterodaktylem a Manuelou. Zbýva nám jen věřit, že David Michael Latt pověsí režisérské řemeslo na hřebík a začne se věnovat něčemu, co nebude tak výrazně škodit srdeční činnosti diváků, kteří nedopatřením shlédli tuto parodii na sci-fi.(16.8.2008)

• gazogazo

alespon se to trochu drží předlohy.. trochu... ale ta spilbergovina asi tak podobně.. jinak klasický asylum, jen pro otrlé(20.9.2012)