Reklama

Reklama

Československý filmový týdeník

(seriál)
  • Slovensko Československý filmový týždenník

Obsahy(1)

Aktuální záznamy událostí pro Československý filmový týdeník před padesáti lety jsou dnes již historickým dokumentem. (oficiální text distributora)

Recenze (126)

e-pilot 

všechny recenze uživatele

Jde o cenný dokument doby a přesně tak se na týdeníky musíme dívat. Poválečné nadšení vystřídalo nadšení budovatelské, ale i strach z čistek. Pod tím vším politickým balastem se skrývá skutečný život. A o tom to je... Hesla o budování socialismu zaznívají pod snímky obchodů, jejichž vitríny sice zdobí obří portréty politiků s hesly k výročí revoluce, ale jejichž regály jsou prázdné. Ironie? Ne, skutečnost! V tom jsme žili. ()

butnot 

všechny recenze uživatele

Opravdu nesdílím pocity některých "rozhněvaných" mužů, kteří to házejí do odpadu a tvrdošíjně kritizují ve svých komentářích. Já se musím přiznat, že se vždy upřímně bavím. Ta zanícenost pro budovatelský program, ten cit pro patos a tak věrohodné vylíčení zrádných imperialistů. Kde to dneska najdete? Zkrátka "krásné" časy, kdy propaganda byla tak nádherně černobílá a každý věděl, kde je pravda. ()

Reklama

woody

všechny recenze uživatele

Sledovat každý týden takové perly jako boj o zrno(v každé jiné zemi normálně žně), lampasáka pískajícího Internacionálu na festivalu v Gruzii, nové objevy sovětských vědců na poli polyfunkční mechanika pro polské svářeče, sběr západního brouka na Mostecku a občas nějaký ten monstrproces s rozvratitelem pokojného socialistického státu je _takhle sprosté slovo neznám_ A navíc vědět, že vás něčěho takového čekají ještě více jak 2000 dílů.Při té délce jsem zvědav jestli se posledního dílu dočkají alespoň mojí vnuci... Někdy si říkám, že kdyby některou obzvláště vymazlenou reportáž viděl Orwell spálil by rukopis 1984 a začal znovu, protože takové výmysly by mu nikdo nezbaštil.Realita totiž byla krutější než si dovedl představit.Poněvadž něco takového jako je Čs. filmový týdeník vás poznamená a začnete si vážit svobodného života... ()

Boogeyman 

všechny recenze uživatele

Záběr na letadlo letící nad polem a komentář říká: „Českoslovenští letci práškují pole brambor napadené impe-rialistickým broukem, mandelinkou bramborovou.“ To je tak šíleně k smíchu, že si skutečně nedokážu předsta-vit, že tohle mohl někdo myslet vážně. Bohužel je to tak! V době vzniku je ČSFT jednoznačný odpad, dnes je to 5*! Celkově 3* plus jedna pro Českou televizi za to, že dá šanci i mladším ročníkům vidět, jak tehdy fungovala propaganda! ()

GrooteLulu 

všechny recenze uživatele

...krásné, koukat na davy lidí a na neustálý boj za mír... nebral bych to propagandisticky, ale alespoň kamerově za pravdivou výpověď doby, a ta doba od cca 50roku až do normalizace, je dost dlouhá, jako přechod z němého filmu na dnešní trháky.... ...našel jsem semtam "extrakuriozity - viz. Skakel z Újezdce u Přerova" a mnoho a mnoho dalšího ...dělám buď výběry, že jedu třeba začátek dnů ze srpna z každého dostupného roku, nebo sjedu celý rok naráz.... je to poklad z archivu čt... a poučné, i pro politiky, umělce (kviff), nebo zemědělce... ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama