Reklama

Reklama

Československý filmový týdeník

(seriál)
  • Slovensko Československý filmový týždenník

Obsahy(1)

Aktuální záznamy událostí pro Československý filmový týdeník před padesáti lety jsou dnes již historickým dokumentem. (oficiální text distributora)

Recenze (126)

woody

všechny recenze uživatele

Sledovat každý týden takové perly jako boj o zrno(v každé jiné zemi normálně žně), lampasáka pískajícího Internacionálu na festivalu v Gruzii, nové objevy sovětských vědců na poli polyfunkční mechanika pro polské svářeče, sběr západního brouka na Mostecku a občas nějaký ten monstrproces s rozvratitelem pokojného socialistického státu je _takhle sprosté slovo neznám_ A navíc vědět, že vás něčěho takového čekají ještě více jak 2000 dílů.Při té délce jsem zvědav jestli se posledního dílu dočkají alespoň mojí vnuci... Někdy si říkám, že kdyby některou obzvláště vymazlenou reportáž viděl Orwell spálil by rukopis 1984 a začal znovu, protože takové výmysly by mu nikdo nezbaštil.Realita totiž byla krutější než si dovedl představit.Poněvadž něco takového jako je Čs. filmový týdeník vás poznamená a začnete si vážit svobodného života... ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Parádní filmový dokument, který mapuje vždy padesátiletou historii naší vlastní historie ve zkratce-kostce v událostech takového menšího týdeníku. Nejlepší budou určitě šedesátý roky ale na to si budeme ještě nějakou dobu muset počkat .Co ale tento dokument bude divákovi nabízet z dnešní doby to opravdu nevím! Záleží natom jestli se bude vysílat i nadále... Týdeník mimochodem a tady musím opravit příspěvek Mattyho dávali i tenkrát a to vždy před nějakým filmem a to nejen v tehdejší československé televizi ale i v kinech a na různých filmových festivalech. Mě se líbí a to nejsem vůbec nějaký příznivec tehdejšího režimu, vždyť je v něm proboha i tolik jiných zajímavých událostí a ne jenom politické dění od nás a ze světa. Ps: Kdo jiný než ČT (které zároveň velmi děkuji), by nám mohl nabídnout naše historické události-dějiny na které někteří z nás už postupně zapomínají! Snad si nemyslíte že Nova s Primou by sáhli po něčem podobném. Ty nám tak můžou nabídnout...? Víte co? Parádní, poučné, objektivní, rozsáhlé a velkolepé za 5*. ()

Reklama

igi B. 

všechny recenze uživatele

Smysluplné, poučné! Ano, takové to sice nebylo, ale strana a její lokajové chtěli, aby to tak vypadalo... Dokumentárně velmi cenné k pochopení, v čem jsme to před padeáti lety žili. Brzy nás už čeká XX.sjezd KSSS. Zvláště se pak těším na konec šedesátých let! No a devětaosumdesátého se už asi nedožijem... . . . Věčná škoda, že s pádem komunismu odešel i Československý filmový týdeník. Možná by se za padesát let naši potomci divili, jak i dnes média dokážou manipulovat stádem (říká se tomu veřejné mínění ;-)... ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Československý filmový týdeník "obšťastňoval" každého návštěvníka filmového sálu před začátkem očekávaného filmu. Celý sál s nadšením sledoval překročení plánů osmé pětiletky již ve čtvrtém roce, průběh návštěvy slavných potentátů s vyjmenováním všech jejich funkcí či nadšené hrabání listí při dobrovolných směnách Národní fronty. Pro mne, jako pravidelného návštěvníka několika představení za týden, se sledování týdeníku stávalo stále dokola se opakujícími galejemi, ale s odstupem času se na něj rád mrknu, protože je to fakt sranda. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Produkt dobové propagandy. Přesto hodně zajímavý studijní materiál. Výtečné jako pohled na historii Československa za dob socialismu, působící dnes mnohdy velice humorně až ironicky. Škoda, že není tvořena i kapitalistická obdoba, vsadím se, že všechny ty porevoluční ideje a zejména současná politická situace by za padesát let vzbudily taktéž nemalou vlnu smíchu .. a pláče. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama