Československý filmový týdeník (TV seriál)

Československý filmový týždenník

Dokumentární / Publicistický

Československo, 1954, 2379x10 min

Komunistická propaganda ve 21.století. Máme to zapotřebí? Nemuselo by to býti tak často, soudruzi z ČT. Kapitalismus nám sice mele z posledního, přesto návrat ke komunismu opravdu nechceme. Ale musím přiznat, že je to celkem sranda. Někdy se rád podívám, jak naši stateční soudruzi měli všechny pětiletky splněny s předstihem, zatímco ubozí a zkažení kapitalisté ze západu nám tiše záviděli naši rozvinutou, socialistickou společnost. :)(4.1.2009)

Kultovní záležitost. Kouzelně nadšený hlas uvědomělého komentátora vás informuje o tom, že závazky byly překročeny o 137 procent, kombajnisté sklidili o 300 tun obilí více než loni, soudružka Kropáčková nadojí pomocí nové sovětské metódy 6,4 litru mléka a hrdinný korejský lid nadále vzdoruje válečným štváčům z Vašingtónu. A já u toho vždycky umírám smíchy.(8.2.2006)

Keď sa dá a ide to v televízii stále si to s chuťou pozriem. Rád bádam tu dobu ktorú som nemal možnosť zažiť (chválabohu že nie). Neraz sa natom náramne bavím a žasnem nad hlavami čo podobné absurdity vymýšľali. Akože toto sledovať pred každým filmom v kine no ďakujem pekne. Odporučujem si prečítať veľmi nápaditý postreh uživatela petaspur ktorý ho k tomuto dielu vyjadril vo svojom komentári. 74%(18.4.2010)

Válka je mír, svoboda je otroctví, nevědomost je síla. V padesátých letech mistrná československá propaganda, troufám si říct, nejlepší ve východním bloku, silně připomíná George Orwella. Dříve jsem se na týdeník koukal jako na výmysly zlotřilých komunistů (což samotřejmě reportáže jsou) a snažil jsem se polemizovat s každým slovem. Pokojný západoněmecký lid protestuje proti novým německým nacistům, kteří zbrojí proti nebohému táboru míru, američtí imperialisté vraždí v Koreji, zlovolní francouzští kolonialisté páchají genocidu v Alžírsku, které chce shodit pouta kolonialismu, československý lid s radostí buduje socialismus a plní plán na 256 %, zatímco pošahaní švýcarští avantgardní umělci vystavují svoje matlaniny, které nazývají uměním. Teď už se jen bavím a kochám se genialitou propagandistů. Byly to ohromné bedny. Bohužel. V šedesátých letech (tedy v těch dílech, které vysílají teď) propaganda light, která už nemá pachuť politických procesů, naopak někdy ukazuje skutečné úspěchy, kterých jsme v šedesátých letech dosáhli.(9.8.2007)

Opravdu nesdílím pocity některých "rozhněvaných" mužů, kteří to házejí do odpadu a tvrdošíjně kritizují ve svých komentářích. Já se musím přiznat, že se vždy upřímně bavím. Ta zanícenost pro budovatelský program, ten cit pro patos a tak věrohodné vylíčení zrádných imperialistů. Kde to dneska najdete? Zkrátka "krásné" časy, kdy propaganda byla tak nádherně černobílá a každý věděl, kde je pravda.(24.11.2009)