Ulice (TV seriál)

Ulica

Drama / Komedie / Rodinný

Česko, 2005, 3710x45 min

Petr Malásek

Radoslav Brzobohatý, Alena Vránová, Tereza Brodská, Petr Vacek, Ondřej Pavelka, Ilona Svobodová, Bronislav Poloczek, Jaroslava Obermaierová, Eva Decastelo, Pavel Kříž, David Vobořil, Václav Svoboda, Hana Maciuchová, Rudolf Hrušínský ml., Michaela Maurerová, Zdena Hadrbolcová, Ljuba Krbová, Milan Kňažko, Miroslav Šimůnek, Václav Mareš, Dan Brown, Jana Švandová, Zdenka Procházková, Michaela Badinková, Milena Dvorská, Dalimil Klapka, Dušan Klein, Adrian Jastraban, Marek Vašut, Tomáš Savka, Bohumil Klepl, David Vávra, Bořivoj Navrátil, Václav Rašilov, Jitka Asterová, Martin Dejdar, Patricie Solaříková, Martin Hofmann, Michal Zelenka, Veronika Žilková, Matyáš Valenta, Tereza Bebarová, Michaela Dolinová, Anna Fixová, Dominika Kadlčková, Milan Enčev, Renata Visnerová-Prokopová, Jana Krausová, Stanislav Zindulka, Pavla Tomicová, Václav Sloup, Roman Vojtek, Markéta Hrubešová, Jan Vágner, Aneta Krejčíková, Jana Bernášková, Marko Igonda, Ondřej Gregor Brzobohatý, Dany Mesároš, Tomáš Valík, Čestmír Řanda ml., Nina Divíšková, Monika Foris Kvasničková, Daniela Kolářová, Jakub Prachař, Anh Thu Nguyen Thi, Šárka Ullrichová, Pavel Rímský, Tomáš Matonoha, Libuše Švormová, Michal Jagelka, Michal Suchánek, Richard Genzer, Svatopluk Matyáš, Petra Lustigová, Maroš Kramár, Kryštof Rímský, Lucie Pernetová, Alexandr Minajev, Václav Knop, Tereza Nekudová, Miloš Vávra, Robert Jašków, Barbora Mottlová, Sabina Králová, Pavel Novotný, Jana Birgusová, Markéta Tannerová Šebesťáková, Jakub Štáfek, Štěpán Benoni, Jana Sováková, Daniel Svoboda, Nikola Hronová, Magdaléna Bianka Ištoková, Agáta Prachařová, Anna Marie Valentová, Leoš Juráček, Kateřina Lojdová, Otakar Brousek ml., Karolina Pešlová, Vladimír Brabec, Zuzana Vejvodová, Andrej Hryc, Lubomír Lipský st., Lenka Vlasáková, Kristýna Maléřová-Podzimková, Ladislav Gerendáš, Vladimír Šmicer, Ladislav Županič, Lucie Štěpánková, Jakub Zdeněk, Jaroslava Zimová, Richard Zevel, Jan Battěk, Ivo Novák, Michal Hofbauer, Lucie Juřičková, Eliška Křenková, Martin Matejka, Petr Vršek, Lucie Benešová, Martin Myšička, Juraj Deák, Nikola Navrátil, Lenka Hornová, Miluše Bittnerová, Jana Altmannová, Zdeněk Hess, Stanislava Jachnická, Jindřich Khain, Dušan Jamrich, Pavel Soukup, Zdeněk Černín, Eva Elsnerová, Milan Riehs, Nikola Říhová, Stanislav Lehký, Anna Bazgerová, Marie Málková, Kristina Pavelková, Naděžda Chroboková-Tomicová, Libuše Fanturová, Valérie Zawadská, Zbygniew Kalina, Eva Jelínková, Otto Rošetzký, Miroslav Hanuš, Tereza Sochorová, Petr Pěknic, Stanislav Aubrecht, Ivan Jiřík, Tomáš Měcháček, Alexandr Postler ml., Jana Vyšohlídová, Marcel Rošetzký, Pavel Nečas, Kamil Halbich, Ondřej Malý, Pavel Lagner, Vanda Švarcová, Pavel Svoboda, Milan Šteindler, Rey Koranteng, Jana Galinová, Miroslav Berka, Martin Zahálka, Pavel Novák, Vojtěch Nouzák, Rudolf Bok, Martina Babišová, Pavel Batěk, Adéla Pristášová, Kryštof Hanzlík, Marie Málková, Jan Kadeřábek, Peter Nečas, Svatopluk Schuller, Jiří Racek, Martin Stránský, Jarmila Švehlová, Jan Lepšík, Hana Doulová, Zdeňka Sajfertová, Radka Fidlerová, Jaroslava Brousková, Petr Jančařík, Jiří Havel, Petr Pelzer, Rudolf Jelínek, Vladimír Škultéty, Věra Janků, Josef Loučím, Radka Pavlovčinová, Jan Novák, Mário Kubec, Jan Teplý ml., Jitka Nerudová, Vladimír Kudla, Tomáš Krejčíř, Klára Doležalová, Lucie Borhyová, Alice Šnirychová-Dvořáková, Radek Kuchař, Lukáš Langmajer, Jiří Kaftan, Jana Břežková, Filip Cíl, Josef Nedorost, Martin Krojidlo, Jiří Dvořák, Jakub Žáček, Hana Sršňová, Dana Sedláková, Miloslav Maršálek, Jana Boušková, Miroslav Šnajdr, Vladimír Hrabal, Jarmila Vychodilová, Karel Voříšek, Helena Němcová, Kristýna Stýblová, Ivana Buková, Mojmír Maděrič, Hana Tomášová, Eva Režnarová, Luboš Veselý, Martin Janouš, Antonín Novotný, Vilém Udatný, Simona Prasková, Marián Kleis ml., Šárka Marková-Brázdová, Pavel Nový, Filip Rajmont, Antonín Kaška, Petra Jungmanová, Martin Pechlát, Václav Matějovský, Martin Kubala, Sára Voříšková, Natálie Topinková, Petr Reidinger, Ondřej Havel, Petr Buchta, Jaromír Meduna, Monika Maláčová, Josef Wiesner, Petra Špalková, Jiří Vojta, Martin Polách, Martin Pošta, David Štěpán, Jakub Stádník, Robert Tyleček, Josef Navrátil, Luboš Vrňata, Ludmila Zábršová-Molínová, Dana Syslová, Vilma Cibulková, Izabela Kapiasová, Petra Hřebíčková, Michal Pátek, Pavel Slabý, Hanuš Bor, Petr Halíček, Jan Jankovský, Jan Hofman, Vít Karas, Evellyn Pacoláková, Filip Richtermoc, David Šír, Johanna Steiger-Antošová, Kateřina Kaira Hrachovcová, Jiří Panzner, Robert Hlavatý, Pavla Beretová, Petr Falc, Dalibor Gondík, Václav Noid Bárta, Vilém Čok, Jakub Gottwald, Jan Plouhar, Eva Kodešová, Jan Komínek, Karel Pokorný, Zdeněk Žák, Martin Kraus, Petr Kantor, Jan Kratochvíl, Jaroslav Šmíd, Petr Štěpán, Jarmila Vlčková, Filip Blažek, Petra Tenorová, Romana Goščíková, Berenika Kohoutová, Olga Lounová, Roman Štolpa, Vladislav Beneš, Josef Weinzettel, Jiří Vyorálek, Vladislav Rousek, Jan Vondráček, Jiří Bábek, Jitka Sedláčková, Jan Vlasák, Lenka Termerová, Vanda Chaloupková, Michaela Tomešová, Johan Mádr, Vasil Fridrich, Kateřina Urbanová, Andrea Daňková, Martin Holec, Miroslav Babuský, Martina Šťastná, Jindřich Hrdý, Petr Vágner, Ján Jackuliak, Hana Seidlová, Josef Kubáník, Kamil Střihavka, David Steigerwald, Ivana Stejskalová, Dáša Kouřilová, Pavel Šimčík, Tomáš Magnusek, Jitka Jirsová, Barbora Lukešová, Johana Krtičková, Matěj Merunka, Jurij Galin, Petra Ben Messaoud, Roman Zach, Šárka Vaculíková, Hana Igonda Ševčíková, Tomáš Kobr, Malvína Pachlová, Lucie Trmíková, Tomáš Tintěra, Kristýna Frejová, Pavel Tesař, Vanda Hybnerová, Michal Holán, Kamila Janovičová, Patrik Děrgel, Sabina Rojková, Stanislav Majer, Jiří Strach, Olga Želenská-Drápalová, Dana Pešková, Milan Peroutka ml., Marika Procházková, Pavel Doucek, Ondřej Lechnýř, Jiří Maria Sieber, Diana Šoltýsová, Alžběta Oborníková, Vojtěch Záveský, Jiří Zapletal, Martin Simandl, Slávek Bílský, Josef Kuhn, Andrea Horská, Jiří Štrébl, Bára Vyskočilová, Přemysl Bureš, Julius Neumann, Oldřich Kříž, Karel Zima, Markéta Zehrerová, Jan Holík, Helena Lia Tachovska, Diana Korbelová, Jáchym Kovář, Petr Klimeš, Emil Horváth ml., Aleš Háma, Petr Florián, Andrej Polák, Tomáš Dastlík, Martin Hruška, Matouš Ruml, Hana Holišová, Petr Matoušek, Petra Štíbrová, Sara Sandeva, Petra Svoboda, Zuzana Stavná, Barbora Mošnová, Kateřina Janečková, Marek Salvet, Milena Steinmasslová, Henrieta Hornáčková, Eliška Dohnalová, Anna Kadeřávková, Tomáš Karger, Lukáš Jůza, Mariana Prachařová, Karolína Hlaváčková, Patrik Kytka, Pavel Mádl, Jindřich Žampa, Thomas Zielinski, Jakub Janatka, Josef Vaverka, Jaromír Janeček, Petr Vojnar, Ivan Vyskočil, Zuzana Slavíková, Tomáš Hron, Dita Sládečková, Lenka Zahradnická, Denisa Pfauserová, Bohdana Pavlíková, Ondřej Volejník, Martin Finger, Rostislav Novák ml., Hoa Guyen Khac, Matouš Rajmont, Debora Štolbová, Markéta Stehlíková, Tereza Vítů, Vincent Navrátil, Anežka Rusevová, Markéta Procházková, Cyril Dobrý, Rudolf Slivka, Jan Tuna, Vojtěch Fülep, Rostislav Novák st., Aleš Balda, Ota Balage, Petra Johansson, Antonín Hardt, Lenka Daňková, Vojtěch Johaník, Matěj Dadák, Václav Helšus, Anna Lucie Schollerová, Barbora Mudrová, Jaroslav Blažek, Zdeněk Rohlíček, Janek Ledecký, Cristiano Donati, Vladimír Kratina, Denny Ratajský, Jiří Kniha, Milan Šimáček, Jan Vyskočil, Ivan Sochor, Jana Trojanová, Klára Hanušová, Ben Cristovao, Lukáš Matěj, Jan Kolařík, Karolína Šafránková, Amy Huck, Blanka Zdichyncová, Klára Miklasová, Anna Jiřina Daňhelová, Jakub Wehrenberg, Lucie Kožinová, Vojtěch Babišta, Petr Šimčák, Karolína Krézlová, Anna Klausnerová, Vuk Čelebić, Markéta Plánková, Jiří George Konečný, Stanislav Macháček, Michael Běhounek, Gabriela Jiráčková, Milan Aulický, Radek Krejčí, Antonín Procházka, Alena Mihulová, Zdeněk Julina, Linda Rybová, Jitka Smutná, Darina Ničová, Vláďa Šafránek, Sára Affašová, Natálie Drabiščáková, Jaroslav Mendel, Martin Sobotka, Filip Švarc, Miroslava Součková, Aleš Petráš, Petr Kubala, Táňa Malíková, František Kreuzmann ml., Jana Kovalčiková, Sára Korbelová, Vojtěch Machuta, Veronika Čermák Macková, Jan Řezníček, Terezie Vraspírová, Radim Juhász, Tereza Blažková, Pavel Želízko, Marián Samek, Michaela Marečková, Roman Teprt, Yvetta Blanarovičová, Michal Slaný, Alena Štréblová, Jiří Hána, Lukáš Masár, Eliška Hanušová, Marta Sládečková, Miluše Šplechtová
  • kulyk

Všichni ti naši bohémští herci si na leasing pořídili oktávky a herky zase cecky, tak mají teď hoňku se splácením. Sice by ještě předloni přísahali na Stanislavského, že podřídí svou uměleckou plodnost puze a jen divadlu, ovšem následně je ve snech navštívila můza Branželína a ukázala jim, že existuje i jiný životní styl než vegetování v podobě nekomerčního biočlověka. I odhodili zamaštěné dredy a batikované tepláčky a stiskli Luciferovu napřaženou pařátku na důkaz uzavření kšeftu. Těm s hnusnějším xychtem hnát nepodala reklamní mašinérie, museli se tedy spokojit s oudem hydry Novy. Celé té plejádě strašilek (a že jich tam je skutečně jako na orloji) slouží ke cti, že jsou sami znechuceni z nastalé situace, proto v tom hrají doopravdy blbě. Vyjímkou je snad jen Venca Svoboda, ten se vážně překonává. A Vacek, neboť jeho neskutečný talent stačí i na to, že všechno hraje stejně.(24.5.2012)

• fannah

hnusná ohavná nechutnost, kravina, kravinec, prostě něco odporně páchnoucího, co sem tam OMYLEM sekundu vidím když na Nově ještě nezačnou ne o moc lepší Televizní supernoviny. Nerozumím, jak to ti herci mohli vůbec myslet vážně. Dvořák a vedení pseudotelevize mě nepřekvapí ničím, jedině, že by Korantengovi zaplatili změnu na bělocha.(21.2.2010)

• DaViD´82

Nekonečný seriál o nikdy nekončících, rádoby aktuálních problémech, obyvatel jedné ulice. Že vás to ani v nejmenším nezajímá? Ani se vám nedivím, ovšem pravidělně to (ne)dobrovolně sleduji pondělí co pondělí během návštěv u rodičovstva a z těch nekonečných seriálů (nejen našich) mi to přijde nejen nejsnesitelnější, ale rovnou i nejlepší. A to, že vidím sotva jeden z deseti až dvaceti dvojdílů a jako by se mezitím nic nestalo? Tak to těžko u tohoto typu pořadu z ranku "kulisa na doma po práci" brát jako zápor.(14.8.2007)

• MikeCool

TV-seriál. Ze začátku to byl docela slušný český seriál, ale postupem času, když byli přidělávány další a další díly, tak šla kvalita a humor tohoto seriálu do kytek, ale na druhou stranu, musím uznat, že to není zas až tak špatný seriál. Taková oddychová večerní podívaná. | Průměr všech zhlédnutých dílů: 50% (2*) |(8.8.2011)

TV/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +herci, děj, příběhy, osudy, prostředí, záběr témat, mezi postavami to jiskří, seriál je uvěřitelný a drží se reality -hudba je tu vedlejší a více v recenzi/// Když tak čtu včechny vaše komentáře, neujde mi že jsou skoro všechny ranné, tedy ze začátku seriálu a nevidím snad nikoho kdo by ohodnotil seriál po všech 214 dílech. Až na jeden či dva díly jsem zhlédl všechny části tohoto seriálu a mohu tedy snad objektivně zhodnotit celí tento seriál. Chápu že když Vás seriál nezaujme od začátku plácnete sem jednu hvezdičku a více se k tomu nevracíte, avšak u tohoto seriálu je to chybka. Už jen proto že víceméně splňuje to co sliboval. Tím je myšleno realtime čas a především propojení s realitou, toho se drží po celou dobu seriálu. Čas od času se zde objeví zmínka o tom či onom významném období (velikonoce, mistrovství ve fotbale...) a když si vzpomeneme na to, že seriál se natáčí s dvouměsíčním předstihem, dá to určitě trošku práce, aby vše bylo jak má a nestal se nějakej kopanec. Příběhy jsou zajímavé, reálné a hlavně všestrané. Seriál se snaží zaujmout všechny generace a snad jedna z mála chybyček je, že někdy máte pocit, že je vám nabízeno až násilně mnoho různorodých situací a občas si řeknete, že přecejen ten život je trošku obyčejnější a nudnější. Nadruhou stranu je to dáno tím, že nesledujeme 5 nebo 10 postav jak je to u jiných seriálů bežné, ale sledujeme zde životy cca 30 hlavních postav a přibližně 20 vedlejších (desítky lidí v komparsu nepočítám) a k tomu si přičtěte několik hostujících lidí ( Ondřej Brzobohatý, Marek Vašut) a máte zaděláno na velkou Ulici. Ještě než se dostanu k prostředí a kulisám, zůstanu chvíli u postav. Jistě mnozí z vás, ne-li snad každý má v oblibě české herce, tedy alespoň jednoho, pokuď né více. Proč o tom mluvím? Protože zde nenajdete jen samé neznáme tváře. V seriálu totiž hraje mnoho českých áčkových herců (jmenovat nemusím, stačí se podívat do obsahu herců) a je tedy celkem jasné, že zde objevíte tu svoji oblíbenou tvář. Tuto sqadru dopňuje několik nových mladých tváří (Jakub Štáfek, od 212. části Ondřej Brzbohatý...) a i když jsem na ně od některých z Vás slyšel kritiku, tady musím uznat že tvůrci vybrali dobře, i když je pravda, že se neproslavý tak jako třebas Vojta Kotek z jiného seriálu. Snad jediné co mi trošku vadí, že mladí herci nedostávají ještě více prostoru. Prostředí Ulice je vlastně originální, protože se vždy odehrává v ulici a jeho prostorách (až na pár výjimek-letiště, škola, rybník...) a dokonale nám tedy představuje komunitu této části Prahy. Kulisy jsou uvěřitelné a i když evokují k doměnce, že seriál je v uvozovkách zahraný na metru čtverečním, (což ve skutečnosti je) s trochou představyvosti nebo ignorance si dokážete představit celistvou ulici jako skutečnou. Za zmínku stojí někde napsané oficiální vyjádření, že hlavní postavy se mění ve vedlejší, prostě že v jednu dobu tři hlavní postavy někdy později můžou být jen ve vedlejších rolích a naopak osudy vedlejších postav se dostanou do hlavní dějové línie. Pravdy na tom trochu je, ale situace se má poněkud jinak. Hlavní postavy zůstanou postavami hlavními (změnit tento stav může jen rozvázání dvouleté pracovní smlouvy s herci, nebo nedej bože jejich úraz či smrt, která by je vyřadila z natáčení) je děj (příběh) je nám v jednotlivých částech promítán jen s některými postavami. V jednu dobu je hlavním tématem příběh ženy která je závislá na drogách a tato událost se týka jen okruhu nekolika postav ( v tuto chvíli jakoby postav hlavních) a ve vedlejší línii probíhá děj jiný (jakoby s vedlejšími postavami), který se však během týdne může dostat do hlavní dějové línie a mezitím nám nabíhá další s jiným tématem a postavami a tak pořád dokola. I díky tomuto scénaristickému tahu dny ubíhají a pořád je na co se dívat. Osobní simpatie k hercům, postavám a příběhům nechám na jindy ať Vás už nezdržuju (dopíšu je čáskem), však teď budou prázdniny, čas na filmíky a v září se u tohoto seriálu můžeme zase sejít, Nova nás určitě nezklame :§)/// Celkem 87%///(30.6.2006)

• - Seriál občas odkazuje sám na sebe, kdy se postavy v televizi dívají na již odvysílané díly. (L_O_U_S)

• - Kadeřnice Bety, kterou hraje Jana Bernášková, má v seriálu dceru Barborku. Ve skutečnosti je to její pravá dcera, která se jmenuje Justýnka. (duklak2)

• - Předlohou pro seriál TV Nova "Ulice" byl německý seriál stanice ARD "Lindenstrasse" z roku 1985. Není náhodou, že charaktery postav, rozložení kulis a dokonce i úvodni znělka "Ulice" jsou velmi podobné německému originálu. (c.tucker)