Lyrické vyprávění o mladém řidiči starého auta. Vilém žije se svojí matku a nezlomnou vírou v dobro, které nezadržitelně šíří kolem sebe. Nedělní den, který s ním strávíme, nezačne nejšťastněji, když Vilém musí za mazaného kolegu rozvážet zboží. A Vilém jede. Toho rána však není na ulici sám, také cholerický soused Liška musí po prudké rodinné hádce do letního deště. Tak jedou spolu, mír a vztek. Liška Vilémovi vysvětluje, že s dobrotou nikam nedojde, jen chlap, co umí zařvat, je chlapem. A společně to nazkouší a Vilém je dobrý student a řve jak chlap. Pak všechno to snažení překazí mladá stopařka a Viléma opět ovládne dobrota a co víc, ten den se začne zdát osudovým. Marně Liška Viléma varuje, marně podezírá neznámou dívku, Vilém se zamiluje se vší naivitou ryzího dobráka. Jenže Liška měl pravdu a dívka Vildovi sebere peníze. Liška to odhalí a donutí ji peníze vrátit. Není však čas, staré auto vypoví službu a malá havárie způsobí mnohem větší neštěstí. Vilém byl podveden! A Vilém neví co dál a tak je zlý, jak ho to Liška naučil. Je chlap a řve! Dívka odchází a Liška se trochu stydí, že se jí nezastal, je srab. A pak je Vilém zase sám, je dobrý a vrátí se k mámě? (oficiální text distributora)

Pejpr

Skvělou režii a střih výborně doplňují skvělé herecké výkony. A ta krásná jazzová hudba, hm.. Haha. ()

mdouglas

Až na tu hudbu příjemná podívaná. Hezký střih, námět i herecké výkony. Stopáž taky tak akorát. Bohužel, za hudbu dávám dolu 10%. Být to po hudební stránce domyšlenější, mohlo to pro mě skončit líp. 65%. ()