Eugen Oněgin (TV film)

Hudební

Československo, 1974, 101 min

Milan Macků

Předloha:

Alexandr Sergejevič Puškin (kniha)

Konstantin Šilovskij (divadelní hra), Petr Iljič Čajkovskij (divadelní hra)

Nádherná opera Čajkovského, má oblbená, dodnes umím nazpaměť arii knížete Gremina, proto dávám 5* a nic na tom nezmění, že je zpracována jako jednoduchá TV inscenace, nikoli tak výpravně jako např. filmové zpracování opery Rusalka. Hlavní postavu Oněgina hraje a zpívá René Tuček.(1.11.2005)

Krásné a nádherné dílo, co jen dodat? Vúbec nic bylo to nepřekonatelné. Snad jen ten vztek na absurditu českých vlezdoprdelků, kteří najednou od roku 1989, aby vypadali jako proamerický demokrati nevědí a nebo nechtějí vědět, že to nebyl žádný prašivý americký Eugen ale Evžen Oněgin. Autorem je samozřejmě A. S. Puškin, takže pokud nechcete vypadat jako kreténi ale jako lidé vzdělaní, napište to prosím azbukou, mě to dodnes nečiní problém přečíst i tak. A mám svou hrdost, narozdíl od zbytku tohoto národa. Také by jsme mohli začít překládat: John Fitzgerald Kennedy jako Jan syn Geralda Kennedy, co vy na to budeme překládat, vy český poseroutkové ?(31.8.2017)