Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Foldýn si přijde pro Máru a Táňu. Oba jsou zranění a na pokraji sil, zatímco Foldýn má zbraň. Nemají proti němu prakticky žádnou šanci... Radka má dnes svatbu s Rosičem. Ale šťastná není, miluje totiž Vojtu. Patrik bojuje o život, který by chtěl prožít s Bibi. Kamenici čeká slavná událost, na které se sejdou staří přátelé. Doufejme, že jejich příběhy nekončí... (TV Nova)

(více)

Recenze (2)

otík odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Dojat nedojat, scénárista je vůl a bezmozkový mozkožrout. Ať se na mne nikdo nezlobí, ale takový salát, jakým byl "poslední" díl seriálu, to nelze vymyslet při zdravém rozumu. Díl je kvapíkem, vše se musí pořádně vyřešit, divák má zatlačit slzu a dojatý se má na konci dozvědět, že tak dlouho dopředu avizovaný poslední díl není posledním dílem, ale že Ordinace (asi) 3 přejde jako vlajková loď do portfolia placené televize Voyo. Budiž, to bych ještě možná zkousl. Ale že Leoš si zahraje na akčního hrdinu a nůžkami zapichne mafiána Kříže, že starý Mázl dorazí na promoci svého syna v kraťasích a nátělníku, že se svatbou Rosiče to nakonec dopadne jak z červené knihovny a že Bibi si vezme mladého Máru, tak to opravdu nehodlám rozchodit. Scénáristovi v tomto díle věřím tak možná výjezdy a příjezdy sanitek, jinak ani zblo. Navíc některé nájezdy a úhly kamer mi přišly strašně zvláštní, většina postav je neskutečně zploštilá a uzavření většiny osudů je tragikomické, ne však reálnému životu aspoň trochu blízké. Kapitolou samou pro sebe je „live“ vystoupení Žbirky a jeho kolegyně a hlavně naprosto ulítlé cameo mnohých herců z dřívějších dílů. Je až nedůstojné, s jakou rychlostí jsou zabíráni, závěrečný celkový záběr je dokonce rozmazaný, prostě takový závěr si ti herci nezasloužili. Proč to, propána, scénárista nerozdělil na dva díly, proč nemohl dřívějším hercům věnovat aspoň 10 minut záběrů (diváci by se jistě pobavili a se slzou v oku zavzpomínali na své oblíbené hrdiny), proč to bylo vše tak uspěchané a nedůstojné? Ne, v tomto díle je vše špatně a vše dobré, co bylo v novém pojetí seriálu zavedeno, bylo tady porušeno a nenávratně zrušeno. Zůstane jen pachuť a pocit, že scénáristé to krutě nezvládli. Škoda. ()

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Všehovšudy jsem sice viděl z těch jedentisícdvacetipěti dílů asi jen dvacet kousků ( a to ještě z donucení ), ale z vědeckých důvodů jsem dobrovolně musel dát ten definitivně poslední díl tohoto legendárního seriálu, který je chudák ostrakizovaný jako absolutní zlo tv tvorby pro všechny fanoušky filmu se správným vkusem. Takže začnu pozitivy: naposledy co jsem to viděl, tak to bylo taková nažehlená papundeklová ateliérová záležitost a najednou tady jedou exteriéry, dokonce div ne akční film, kdy tam pochoduje Pavel Kříž ( kde se tam vzal tenhle mnou respektovaný herec nevím ) s pistolí v ruce, kterou rozstřílí jedoucí sanitku. Brutál bizár. Musím říct, že technicky věci jako kamera, zvuk, střih jsou kvalitnější než jsem si pamatoval, takže zlepšení.... a pak pár negativ: jasně, že je to děsně hloupé v každém momentu zápletek, plné klišé a poslední díl tlačí na pilu romantiky děsně silově viz. nevěsta na útěku s doktorem, který přistane v sále komínem ( to jako fakt!) , ale dám tři hvězdy. Ten závěr mne upřímně dojal - Žbirka s Fruhlingovou ( nebo kdo to je ) zpívají naživo song ze znělky , do toho přicházejí herci, kteří tam hráli v minulosti ( aspoň jsem to tak pochopil ) a THE END. PS: Vždycky když jsem slyšel ten úvod s písní Můj svět je tvůj, tak se mi dělalo zle, ale jednou jsem to slyšel v rádiu a říkal si: to je celkem hezká písnička, načež jsem si ji spojil s tímto seriálem a udělalo se mi zle. Kombinace týhle hitovky s vizuálem seriálu mělo za následek něco jako negativní reflex I.P.Pavlova, ale až v posledním díle se mi to líbilo. Tak to jsem se dojal sám nad sebou za tři hvězdy. ()

Reklama

Reklama