Dr. House - Série 1

(série)
Drama / Mysteriózní
USA, (2004–2005), 16 h 17 min (Minutáž: 43–55 min)

Tvůrci:

David Shore

Hugh Laurie, Lisa Edelstein, Omar Epps, Robert Sean Leonard, Jennifer Morrison, Jesse Spencer, Robin Tunney, Andrew Airlie, Rekha Sharma (více)

Epizody(22)

KM Phoenix

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nečekal jsem, že tolik oslavovaný seriál má tak schematické díly. Přijde pacient a je mu špatně, přijde jedna dvě diagnózy a příslušné léky a pacientovi je ještě hůř, přijde další kolo diagnóz a léčby a následně buď pacient zemře (v minimu případů) nebo se to ještě zhorší a na závěr je vyléčen. K tomu se často přimíchávají různé nelogičnosti, kdy ani největší baterie testů neodhalí nějakou očividnost nebo relativní banalitu. Nejlepší jsou díly, které zmíněnou schematičnost dodržují nejméně (např. The Socratic Method). ()

PAVLIS

Viděl jsem sice jen druhou polovinu první série, ale nemám moc chuť pokračovat nebo vidět zbytek. House je sice úkaz, parta okolo něho je fajn a řešené případy často zajímavé, ale je to stále se opakující šablona hektického vyšetřování jedné vážné a jedné méně vážné nemoci plus malinko osobních problémů doktorů, která moc nenutí k dalšímu sledování. Nic pro mě, ale někomu tento koncept naopak může sednout. ()

Psycho.R

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První série je výbornou ukázkou toho, jak se rodí legenda. V šílenství všech možných seriálů z prostředí nemocnice Dr. House vyčnívá svojí originalitou, výborně napsanými charaktery a perfektním sarkasmem. Ps. kdykoli mi bude šoufl, tak nejdřív zjistím, jestli je to lupus nebo sarkoidóza :D. ()

• Keď sa Allison (Jennifer Morrison) pozrie na manžela, kamera sa priblíži a v ľavej časti dverí môžete vidieť jej odraz. (Pat.Ko)
  • House (Hugh Laurie) hovorí, že žena a jej manžel nemôžu mať modrooké deti, pretože obe majú hnedé oči, a tak sa odhaľuje jej nevera. Modré oči sú v skutočnosti recesívnou vlastnosťou, ľudia s hnedými očami môžu mať modrooké deti. Modrookí rodičia môžu mať tiež hnedooké dieťa za zriedkavých okolností, keď jeden z rodičov má zlomený gén HERC2 a druhý má zlomený gén OCA2. (Pat.Ko)
  • Prvá epizóda, keď tím aktívne neošetruje pacienta. (Pat.Ko)