Dr. House - Série 1 (série)

Drama / Mysteriózní

USA, 2004–2005, 16 h 17 min (Minutáž: 43–55 min)

Tvůrci:

David Shore

Hugh Laurie, Lisa Edelstein, Omar Epps, Robert Sean Leonard, Jennifer Morrison, Jesse Spencer, Robin Tunney, Andrew Airlie, Rekha Sharma, Scott Mechlowicz, Robin Thomas, Wendy Gazelle, Paul Ganus, Kevin Zegers, Alexis Thorpe, Faith Prince, Ever Carradine, Hedy Burress, Cress Williams, Alexandra Bokyun Chun, Kenneth Choi, Sam Trammell, Nate Torrence, Marc Menard, Madison Bauer, Elizabeth Mitchell, Lucinda Jenney, Dakin Matthews, Ann Dowd, Taji Coleman, Stacy Edwards, Aaron Himelstein, John Prosky, Dominic Purcell, Myndy Crist, Brennan Elliott, Clementine Ford, Henri Lubatti, Endre Hules, Roxanne Hart, John Patrick Amedori, Kurt Fuller, Andy Milder, McNally Sagal, Shirley Knight, Harry Lennix, Chloe Webb, Mike Starr, Victor Raider-Wexler, Rif Hutton, David Conrad, Brandy Norwood, Courtney Henggeler, Leslie Hope, Smith Cho, Charles C. Stevenson Jr., Suzanne Ford, Kevin Moon, Mark Harelik, Nicholas D'Agosto, Amanda Seyfried, Maurice Godin, America Olivo, Akiko Morison, Scott Foley, Meredith Monroe, Art LaFleur, Salli Richardson-Whitfield, Bryan Singer, Nestor Carbonell, Tracy Middendorf, David Henrie, Daryl Sabara, Patrick Bauchau, Sarah Clarke, Sunny Mabrey, Vivian Bang, Ron Perkins, Chi McBride, A.J. Trauth, Danny Nucci, David Burke, Ingrid Sanai Buron, Cynthia Ettinger, Jennifer Stone, Ramón Franco, Teddy Lane Jr., Joe Morton, Sahar Bibiyan, Marin Hinkle, Michael A. Goorjian, Michael Simpson, S.E. Perry, Kevin Brief, Diane Sellers, Eddie McClintock, Shari Headley, Erin Foster, Dylan Kussman, Skye McCole Bartusiak, Mark Bloom, Lindsay Pulsipher, John Cho, Christina Cox, Matt Malloy, June Squibb, Elizabeth Sung, Peter Graves, Sela Ward, Andrew Keegan, Josh Zuckerman, Brent Briscoe, Carmen Electra, Andi Eystad, Susan Gallagher, Currie Graham, Beth Hall, Timothy McNeil, Keone Young, Greg Collins, Joseph Lyle Taylor, Dennis Howard, Jason Stuart, Melissa Marsala, Alex Skuby, Will Estes, Lilas Lane, Sonya Eddy, Abbey McBride, Nicole Bilderback, Alejandro Patiño

První série je výbornou ukázkou toho, jak se rodí legenda. V šílenství všech možných seriálů z prostředí nemocnice Dr. House vyčnívá svojí originalitou, výborně napsanými charaktery a perfektním sarkasmem. Ps. kdykoli mi bude šoufl, tak nejdřív zjistím, jestli je to lupus nebo sarkoidóza :D.(12.4.2018)

• KM Phoenix

Nečekal jsem, že tolik oslavovaný seriál má tak schematické díly. Přijde pacient a je mu špatně, přijde jedna dvě diagnózy a příslušné léky a pacientovi je ještě hůř, přijde další kolo diagnóz a léčby a následně buď pacient zemře (v minimu případů) nebo se to ještě zhorší a na závěr je vyléčen. K tomu se často přimíchávají různé nelogičnosti, kdy ani největší baterie testů neodhalí nějakou očividnost nebo relativní banalitu. Nejlepší jsou díly, které zmíněnou schematičnost dodržují nejméně (např. The Socratic Method).(13.9.2017)

A takhle vznikla legenda. První série je parádní představení se vším všudy. Neutuchající sarkastický humor Hugh Laurieho, krásná Cameronová, nádherná Cuddyová a parádních prvních 22 dílů.(1.8.2018)

• - Cuddyová (Lisa Edelstein) říká Houseovi (Hugh Laurie), že si našla toho filozofa Jaggera a že má House pravdu - že nedostane vždycky co chce, ale jak se ukazuje, když se snažíš, dostaneš, co potřebuješ. To jsou slova skladby „You can´t always get what you want“ od The Rolling Stones, jejímž frontmanem je Mick Jagger. (karda1)