Dr. House - Série 1 (2004) (série)

Pilotní díl (S01E01)

(epizoda)
  • USA Pilot

Mladá učitelka z mateřské školky se po podivném záchvatu dostane do nemocnice do péče týmu dr. House. Lékaři hledají příčinu jejích problémů, záchvaty se totiž opakují a její stav se neustále zhoršuje. Prvotní podezření na tumor se nepotvrdí a tým začíná být bezradný. Teprve ve chvíli, kdy dr. House, uznávaný pro své znalosti, ale ve styku s pacienty poněkud nerudný, přijde s teorií, že by žena mohla mít v mozku cizopasníka, se objeví první úspěchy. Cizopasník je nalezen, ale je zde další problém, žena odmítá léčbu... (TV Nova)

JB001

Kultovní seriál, který mne minul, protože programově odmítám sledovat Nemocnice, Ordinace, Ulice a nevím co ještě, ale zkusil jsem ten pilot a líbilo se mi to. Takže bude-li čas a hlavně chuť tak na pár dílů se určitě ještě podívám ()

• Trenton je hlavné mesto New Jersey. Je to veľmi blízko Princetonu, hneď za hranicou na rieke Delaware. Nemocnica v Trenton je však fiktívna. (Pat.Ko)
  • Cuddyová (Lisa Edelstein) říká Houseovi (Hugh Laurie), že si našla toho filozofa Jaggera a že má House pravdu - že nedostane vždycky co chce, ale jak se ukazuje, když se snažíš, dostaneš, co potřebuješ. To jsou slova skladby „You can´t always get what you want“ od The Rolling Stones, jejímž frontmanem je Mick Jagger. (karda1)