House tentokrát léčí mladíka, který upadl do kómatu za podivných okolností. Zprvu je přesvědčen, že vše souvisí se stavem jeho otce, který je po požáru jejich domu už deset let v kómatu. I z tohoto důvodu se rozhodne otce z jeho stavu uměle probudit. Muž se sice probudí, nechce však s lékaři spolupracovat. Ve chvíli, kdy muž zjistí, že účinek léku je jen dočasný a on se vrátí do kómatu, vynutí si výlet z nemocnice. Při něm ho doprovází House s Wilsonem. Snaží se z muže dostat informace, které by jim pomohly při léčbě jeho syna. (TV Nova)

KM Phoenix

Není nad to když si řeknete, že si dáte pauzu od jiného seriálu (v mém případě The Librarians) a dáte si House na odlehčení. No a hned co to začne tak na vás vykoukne John Laroquette v roli pacienta. "What are the odds?" ()

0verseer

“He was a doctor and a buraku; one of Japan's untouchables. His ancestors had been slaughterers, gravediggers. And this guy knew that he wasn't accepted by the staff, didn't even try, didn't dress well, he didn't pretend to be one of them. The people around that place, they didn't think that he had anything they wanted, except when they needed him. Because he was right; which meant that nothing else mattered, they had to listen to him.” Mám pocit, že čím je časť pritiahnutejšia za vlasy, tým viac sa mi v poslednej dobe páči. Tentokrát cítiť aj jednoznačné tendencie tvorcov diváka emocionálne podojiť. Na druhú ľudská stránka House-a je vždy príjemným spestrením… DG: Myoklonická epilepsia s roztrhanými červenými vláknami (MERRF syndrome). ()

tron

Priemernejší diel, ktorému dosť dáva herecký výkon Johna Larroquettea v úlohe pacienta, ktorý bol dlho v kóme a "zrazu" sa prebral. Epizóde pomáha civilnejšie podanie, nakoľko sa v nemocničnom prostredí odohráva iba miestami. Zaujímavá je hra medzi Housem a pacientom, kde sa (po vzore Mlčania jahniat, ehm) jeden druhého pýtajú osobné otázky, takže sa dozvieme odpoveď na otázku, prečo sa z Housea stal doktor. Ako bonus David Morse idúci po Houseových podriadených v snahe zničiť ho. ()

• House (Hugh Laurie) hovorí: "Nie je to Terri Schiavo." Terri Schiavo bola žena, ktorá sa dostala do vegetatívneho stavu v roku 1990 po zástave srdca a nasledujúcich 15 rokov strávila pri živote pomocou prívodnej trubice prostredníctvom federálnej vlády, hoci jej bývalý manžel chcel vytiahnuť zástrčku. Jej rodičia a brat boli všetci za to, aby ju udržali nažive. V roku 2005 jej odstránili trubicu a zomrela. (Pat.Ko)
  • Správny postup, keď má niekto záchvat, je uistiť sa, že je v bezpečí. Nikdy by ste ich nemali obmedzovať, pokiaľ to nie je nevyhnutné, napríklad v nebezpečenstve, že spadnú alebo zrania sa pri páde. Ak im však musíte bezprostredne pomôcť, robte to čo najšetrnejšie, pretože človek sa môže otriasť tak prudko, že sa mu môžu zlomiť kosti, ak ho držíte príliš pevne. Počas záchvatu by ste nikdy nemali niekomu strčiť prsty do úst, pretože by vás mohli uhryznúť. (Pat.Ko)