Dr. House - Série 5 (série)

Drama / Mysteriózní

USA, 2008–2009, 17 h 34 min (Minutáž: 43–45 min)

Tvůrci:

David Shore

Hugh Laurie, Lisa Edelstein, Omar Epps, Robert Sean Leonard, Jennifer Morrison, Jesse Spencer, Peter Jacobson, Kal Penn, Olivia Wilde, Christine Woods, Jamie Rose, Paul Haitkin, Michael Weston, Felicia Day, Tim Conlon, Elaine Kagan, Mark Beltzman, Marika Dominczyk, Jennifer Crystal Foley, Drew Powell, Breckin Meyer, Deanna Smith, Samantha Quan, Scott Paulin, Jack Conley, Diane Baker, Raymond Ma, R. Lee Ermey, Angela Gots, Helena Barrett, Salvator Xuereb, Vanessa Zima, Todd Louiso, Yoyao Hsueh, Emily Rios, Nathan Gamble, Alexandra Lydon, Kyle Red Silverstein, Bob McCracken, Chrissie Fit, Wood Harris, Tracy Vilar, Evan Peters, Evan Jones, Marcus Chait, Sarah Thompson, Natasha Gregson Wagner, Željko Ivanek, Samantha Shelton, Becky Baeling, Brad Grunberg, Lori Petty, Nicole Cannon, Christopher Stapleton, B.K. Cannon, Sherilyn Fenn, Elizabeth Tulloch, Lucas Till, Meaghan Martin, Taylor Dooley, Martin Henderson, Jake Cherry, Sarah Danielle Goldberg, Alex Fernandez, Anthony Montgomery, James Ingersoll, Erika Flores, Samantha Stewart, Jimmi Simpson, Jake Thomas, Dominic Scott Kay, Julia Campbell, Ben Reed, Jay Karnes, Susan Egan, Darcy Rose Byrnes, Jodi Harris, Judy Greer, Faune Chambers Watkins, John Kapelos, Yasiin Bey, Colleen Camp, Mary Jo Deschanel, Meat Loaf, Ed Brigadier, Lindsey McKeon, Anne Dudek, Jill Remez, Clare Carey, Becky O'Donohue, Italia Ricci, Andray Johnson, Jamie Tisdale, Shelby Rabara, Krystal Ellsworth, Ashton Holmes, Maria Thayer, Carl Reiner, Christopher Moynihan, Parisa Fakhri, Judith Scott, Scott C. Roe, Ryan Lane, David Lengel, Liza Colón-Zayas, Aubrey Morgan

Při sledování čtvrté série jsem měl strach, že to půjde kvalitativně dolů. Ovšem pátá řada je naprosto inovativní. Ke konci se začnou dít věci, které naprosto nečekáte a úplný závěr (poslední dva díly) je pecka, takové rozuzlení nakopává hvězdu navíc. Jeden z těch mála seriálů (alespoň v době natáčení, kde se skutečně charaktery postav - především hlavní postavy rozvíjí a to dost uvěřitelně).(11.5.2018)

Během čtyřky jsem si říkal, že House už musí jako seriál jít kvalitativně dolů. Základní princip "nemocný-bezmoc-geniální Houseův nápad-vyléčení" je praktikován stále dokola a zákonitě musí časem vykrádat sebe sama. Jenže pětka přišla s novými pravidly a je to skvělý. Léčení pacientů je sice hlavní náplní každého dílu, tyhle epizodní příběhy jsou ale pomalu a jistě potlačovány nosnějšími příběhy, které jsou provázané celým seriálem. Ve druhé polovině pětky se tenhle nový model dostává do takové dokonalosti, že jako divák vřískám nadšením. A poslední dva díly mění pravidla hry totálně.(2.9.2018)

• - Spoiler: Kal Penn (Lawrence Kutner) získal lukratívnu prácu v administratíve amerického prezidenta Baracka Obamu. Keďže už nemal čas na ďalšie pôsobenie v seriáli, samovražda jeho postavy sa zdala byť najlepším riešením ako čo najrýchlejšie opustiť seriál a začať sa venovať novej práci v Bielom dome. (AxelWers)

• - Ve scéně po operaci, má pacient po voperování kochleárního implantátu stále vlasy. Ve skutečnosti se část hlavy holí i po jakékoli operaci hlavy. (Leopard105)