Cameronová odsune dovolenou s Chasem, aby požádala House o převzetí případu radikálního ekologického aktivisty, který s nevysvětlitelnými symptomy zkolaboval během protestní akce. Ten případ převezme a přinutí Cameronovou, aby léčbu vedla a provedla mnoho testů. Kolegům se dlouhou dobu nedaří zjistit příčinu. Až rozhovor s Wilsonem vnukne Housovi správnou myšlenku - onemocnění způsobily růže. (TV Nova)

Peddro

Tentokrát je pacient neskutečně nesympatický, protože je to pomatený ekoaktivista. Na tyto fanatiky jsem bytostně alergický. ()

• Foreman (Omar Epps) poznamenáva Cameronovej (Jennifer Morrison), že „House (Hugh Laurie) si už myslí, že život je škaredý, brutálny a dlhý,“ odkazujúc na citát filozofa Thomasa Hobbesa, že život je „osamelý, chudobný, odporný, brutálny a krátky“. Hobbes založil tradíciu spoločenských zmlúv, niečo, čo House nenávidí a čomu sa vyhýba za každú cenu. (Pat.Ko)
  • V epizóde je uvedené, že najtvrdšia kosť v ľudskom tele je stehenná kosť, je to mylné tvrdenie, pretože čeľusť je najtvrdšia kosť v ľudskom tele. (Pat.Ko)