Dr. House

Drama / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvůrci:

David Shore

Série(8) / Epizody(176)

Mertax

Sbohem, oprsklý génie. Domnívám se, že tak vysoké hodnocení ostatních vychází z toho, že seriál hodnotili po prvních sériích. House šel ovšem kvalitativně dolu, ale vždy si udržel lepší nadstandard. [Zhlédnuto komplet 8 sérií v originálním znění] ()

TheDarKnig

Každý díl je jako ten nejpropracovanější diamant okořeněn sarkasmem, neuvěřitelným herectvím a poselstvím Hugha Lauriho. On je totální génius dnešní doby, tak skvělého doktora, utahujícího si z čehokoliv a přesto nikdy nepřekračujícího hranice vkusu bych chtěl mít taky. Jeho trápení, jeho rozvíjející se příběh chci prožívat ještě dlouho. Zraje jako víno a jedna série překonává jinou. Nejlepší seriál z prostředí lékařského ()

TeeAge

|| Scenár: David Shore | Hudba: Teardrop by Massive Attack | Produkcia: David Shore (...) | Distribúcia: Fox Network | Štúdio: Shore Z Productions, Bad Hat Harry Productions, NBC Universal Television Studios, Iniversal Media Studios || Pre medikov sú niektoré časti len úsmevnou fraškou, ba i pre mňa laika je prinajmenšiom podozrivé, že v každom 20. diely sa jedná o lupus... :D I cez to všetko to však má neuveriteľné kúzlo vďaka výkonu Hugha Laurieho, ktorý vybudoval charakter Housea do kultových výšin, zaintersovaním i svojej vlastnej osobnosti a hudobného umenia. A ten dej je i cez odborné chyby lepší, než 95% celkovej svetovej seriálovej tvorby... Seriál si drží svoju nadštandardne vysokú kvalitu až do poslednej série (S08), ktorá už prišla o svoje predošlé klúčové postavy. 100% | SD, THX, CZ DTS | ()

Aluska88

Dr. House is one of the greatest characters in television and movie history ever made:) Hugh Laurie započal novou éru televizních postav. Geniálních sociopatů, arogantních, cynických, sarkastických, nepřizpůsobivých a vysoce složitých a komplikovaných postav. Pro tuto roli se jednoduše narodil a naprosto fenomenálně v ní propojil výrazné rysy svého britského charakteru s rysy, které vytvořily Gregory House. Charakter, jako je House, se rodí jednou za dekádu. Koncept seriálu je v podstatě totožný s dalšími, odehrávajícími se v nemocničním prostředí. Každá epizoda je založena na podobném schématu, postupech, možných klišé i závěru. Seriál staví především na Dr. Houseovi a jeho vlastnostech. Díky své postavě vytvořil nový kult a seriál se stal oblíbeným právě díky jeho výraznému, originálnímu, svéráznému a mistrovskému charakteru, který si jen tak přikulhal na naše obrazovky a všechny ostatní seriálové postavy jakoby oproti němu začaly blednout. Houseův tým je další pevnou součástí a každý jeho člen je sám o sobě výrazným. Wilson, Cuddy, Thirteen, Chase, Foreman, Taub. Všichni si projdou během seriálu svým vlastním vývojem a není žádná, která by mi nebyla sympatická (Olivia Wilde, bože, to je kočka:) Výborní herci, z nichž si je spousta z nás zapamatuje jako ty postavy z "House." Geniální je rovněž scénář a dialogy, založené na inteligentních slovních přestřelkách, kde je specifickým znakem časté prolínání dvou odlišných témat. Nechybí v nich břitkost, sarkasmus, humor, záplava podnětných myšlenek, názorů a samozřejmě hlášek. Všechny série, které jsem zhlédla, si drží velmi vyrovnaný standard a nebyla snad jediná epizoda, která by se mi nelíbila, nebo mě nezaujala. Udržet si vysokou kvalitu po všechny série, klobouk dolů, naprostá profesionalita a tvořivost scénáristů a tvůrců, kteří dokáží každý další díl opepřit štiplavými přestřelkami, vtipem a inteligencí. Emoce i city jsou zde ztvárněny naprosto krystalicky, silně, mnohdy až bolestně, kde cítíte, jak na Vás padají, či se zcela ponoříte do určité postavy a vnímáte její vnitřní bolest. Viz závěr 7. série. Ten Houseův pohled v autě... Rovněž musím vyzdvihnout excelentní a jedinečný dabing Martina Stránského coby House i skvělý dabing ostatních herců. Pro ty největší fandy doporučuji knihu Hugh Laurie - Nespokojený melancholik. Naprosto úžasná kniha, kde se dozvíte spoustu i těch nejmenších detailů, jak o Hughovi, tak o jeho ironickém, egoistickém lékařském alter-egu. Sebedestruktivní chování, Vicodine, medicínská hůl, kulhání, tenisky, anti-stresový míček, playstation, motorka, a ty pronikavé, velké modré oči, za kterými dokážete vidět vše a které dokáží vidět do Vás... House a Sherlock. Dva nejgeniálnější sociopaté současnosti. Ti dva se musejí setkat a udělat společně nějaký film. 221B Baker Street meets Princeton-Plainsboro. To by byl nářez!:) "Zajímá mě to. To, co mě zajímá, obvykle označuju za zajímavé", "My jsme trochu zvláštní nemocnice, víte? Pacienty se tu zabýváme jenom, když jsou nemocní", "Jaký máte názor na legalizaci ilegálních vniknutí?", "Pacient s poruchou po chození nemůže záchvatit. Nebo tak nějak", "Všichni lžou." () (méně) (více)

Ainy

Svérázný, charismatický, ale hlavně velice schopný diagnostik s mnohdy zvrácenějším smyslem pro humor a řešení lékařských postupů. Seriál mě zaujal pojetím a hlavně výběrem hlavní postavy. Většině odborných termínů sice nerozumím, ale díky svému neotřelému pojetí si získal mé sympatie. ()

3DD!3

Nejlepší seriál z lékařského prostředí co jsem zatím viděl. A největší zásluhu na tom má samozřejmě Hugh Laurie. House má totiž vždycky v rukávu nějákou tu hlášku, která mi dokáže prosvětlit večer a ujistí mě, že svět je krutá svině, která vám podrazí nohy, když to nejméně čekáte. Pátá řada House si asi zaslouží nějaké shrnutí. Nejen, že je prozatím nejlepší, ale zároveň je až udivující, že koncept zůstává pořád stejný a tvůrci stále přicházejí s novými nápady. O šokující momenty letos nebyla nouze a závěr série myslím vyrazí dech většině typických sledovatelů House. Jenže co bude dál? Změní se tentokrát koncept? Budou si scénáristé hledat jiné, nové a neokoukané cestičky? Broken: Tenhle dvojdíl nebo chcete-li televizní film si rozhodně zaslouží pochvalu. Mění celkové prostředí seriálu a ukazuje House v dříve nepředstavitelné situaci. Díl nestrácí tempo a má hned několik vrcholných momentů. Obsazení se tu kromě Hugha Laurieho a Roberta Seana Leonarda změnilo kompletně ale noví herci, které už nejspíš nikdy neuvidíme doslova září a já osobně jsem měl hned několik oblíbenců. Kéž by všechny "filmové pokusy" byly tak dobré. 5* Šestá změnila House a změnila místy i strukturu dílů. Dobrým přikladem je Wilsonova epizoda, kde jeho nejlepší kámoš hraje až druhé housle. Mnohem důležitější je však to jak se House chová a co se mu děje. Což vyvrcholí závěrečnými díly s koncem, který předpokládali jen čtenáři spoilerů. A že si na tom tvůrci taky dali záležet. Jinak vrátil se Chase a změnil se k lepšímu. 13ka je krásnější než dřív (v posledním díle mě svým projevem Olivia Wilde úplně smetla) a hostuje tady hlas Darth Vadera. Zatraceně dobrá řada. Sedmá řada konečně rozsekla uzel mezi Housem a Cuddy a ukázala House v nedepresivní náladě jen proto, aby finální nástup byl o to víc zdrcující. Zmizení třináctky mě moc nepotěšilo, ale Mastersová se ukázala být zdatnou (byť ne tak estetickou) náhradou. Na finálový záběr jsem čekal pěkně dlouho. Ne nadarmo se říká, že peklo jsou ostatní lidi. Osmá řada sledující poslední případy Dr. House si znovou hraje s motivem návratu, nového začátku a přátelství. Nové ženské posily do týmu potěší. Odette Annable je nádherná a jako náhrada třináctky je více než uspokojivá. Hodně fajn je i vzestup Chase. Poslední díly, točící se okolo Wilsonova problému jsou zase to nejlepší co nám dramatický seriál může nabídnout. Směs utrpení, drsných cynických fórů a nevyhnutelnosti. Poslední díl, který v podstatě zkoumá jestli má smysl žít, je důstojným zakončením seriálu. ()

hellstruck

Mně připadá,že jsou všechny epizody natočené podle nějakého vzorce.Tudíž všechny probíhají stejně a to mě prostě nebaví.Objeví se případ,který zprvu vypadá jako těžký oříšek,řeší se,zkouší se a nakonec na všechno náš geniální doktor House přijde.Přitom nás pobaví pár vtípky=arogantními kecy,kterými dává všem najevo,že je víc než oni.Jak se říká sto lidí,sto chutí a tohle rozhodně není můj šálek kávy. ()

Spiker01

Dr.House je jedním z mých nejoblíbenějších a nejlepších seriálů, na které jsem se kdy díval. Viděl jsem všechny série, a snad i všechny díly, a s klidným svědomím můžu říct : tento seriál se opravdu povedl! Postupný propad sledovanosti jsem samozřejmě zaznamenal, i přesto jsem to těžce nesl, když seriál loni, celkem důstojně, zakončili. Samotného Gregory House jste si, stejně jako mnoho dalších výstředních postav, buď zamilovali, nebo jste ho nenáviděli. Jeho černý humor a vztahy s jeho momentálními doktory vždycky dokázal potěšit a mimo to se ve všech sériích objevila docela přijatelná zápletka. Každý díl sice jede podle stejného mustru, ale vy to přesto budete rádi sledovat. Doktore Housi, budete mi chybět! ... 100% | S1: 5/5 | S2: 5/5 | S3: 5/5 | S4: 5/5 | S5: 5/5 | S6 : 4/5 | S7: 5/5 | S8: 4/5 | ()

sud

Na Dr. Houseovi je mi sympatický nejen jeho představitel s neuvěřitelnými hláškami a charismatem, ale i fakt, že se jedná o skutečně lékařský seriál o léčení. Žádná telenovela z prostředí nemocnice. Ze začátku 90%, kvůli stereotypu dalších sérií 80%. ()

akisha

Ruku na srdce, kde by byl House bez Hugha Laurie? Ztracen ve vodách průměru. Ano, je to nereálné. Je opravdu malá pravděpodobnost, že by doktor jako House se svým přístupem mohl pracovat v nemocnici, ale čert to vem. Tento seriál patří k tomu nejlepšímu ze seriálové tvorby za poslední léta, ať už výběrem herců (všichni až na House jsou výborní, House sám je fenomenální) nebo proklatě černým humorem, kterým je každý díl prošpikovaný. Komu by vadilo, že časem už se s každým dílem sektáváme s další, naprosto unikání chorobou, o jejíž existenci jsme doteď neměli ani potuchy, když je to podáno tak zábavně a svěže. Dokud House neztratí dech, budu jeho věrným divákem. ()

Eddard

Ten seriál mě v zásadě nebaví. Už po sedmi, osmi epizodách se vám zajídá neustále se opakující struktura jednotlivých dílů : pacient se zčista jasne sesype, nikdo neví proč, následují "diferential diagnosis", první diagnóza a léčba, které se prokážou jako špatné - záchvat (křeče, zástava srdce, halucinace), další léčba, další selhání a konečná správná diagnóza, jenž je buď naprosto banální nebo neuvěřitelně exotická; k tomu všemu navíc jako bonus dva, tři odlehčující, malé případy, na kterých si House se svým cynismem smlsne. Čímž se dostávám ke dvěma důvodům, proč s tímto "seriálem, jenž mě v zásadě nebaví" vlastně "ztrácím čas". Hugh Laurie. Gregory House. Na svých mrzáckých bedrech totiž nese ne půlku, ne tři čtvrtiny, ale pro mě rovnou pětadevadesát procent úspěchu seriálu. Herec k nezaplacení. A jméno seriálu je příznačné - tohle je v zásadě one man show. / Čtvrtá série přinesla konečně kýžené oživení... A nemyslím tím jenom Třináctku :) Zvedám o deset. 80% ()

Tyler

Když si tak pročítám zdejší komentáře, vidím samá slova jako cynismus, hlášky, boží, zábava, urážky, lékařská detektivka, sarkasmus...ale jedno se pořád opakuje - Dr.House. A právem, jelikož tento netradiční medicínský seriál skutečně stojí na ústřední postavě. V tom máte všichni pravdu. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že "Dr.House" jakožto seriál i jakožto osobnost vidíte jednorozměrně. Pro mě, studenta medicíny (když pominu případy dotažené ad absurdum, které jdou ovšem na ruku zábavnosti, a občasné nesmysly a chyby dokonce ve výslovnosti odborných termínů - natož množství nákladných vyšetření jež si může Houseův tým dovolit provést ), je přístup doktora Gregoryho House nesmírně osvěžující. Doktor House jde prakticky proti všem pravidlům a poučkám, kterými nás zásobují na fakultě a v praxi o tom, jak přistupovat k pacientovi, jak jednat s rodinou, s kolegy lékaři atd. Chová se po 99% času jako zvíře, které v životě neslyšelo o Hippokratově přísaze (a právě to je neskutečně osvěžující)... jenže je tu jedno velké ALE - ve zbylém 1% se skrývají hluboké pravdy a zajímavé myšlenky, kterých si bohužel málokdo mimo obor všimne... "Dr.House" tedy rozhodně není prvoplánovou zábavnou hříčkou o zlém doktorovi - přesto jde o svěží vítr v oblasti doktorských filmů a seriálů, u kterého si báječně odpočinu a pobavím se... Ale dostanu od něj také spoustu podnětů na přemýšlení - proto ve výsledku "Dr.House" nabízí opravdu hodně. ()

viperblade

Skvělý seriál a "britský" humor + sympatický Hugh Laurie + zajímavé případy nejen nemocniční ale i soukromé = skvělý seriál. Po zhlédnutí všech tří řad musím konstatovat, že každá série má něco do sebe, takže se v každém díle zasmějete a pouvažujete. Čtvrtá série: Po třech dílech čtvrté série musím říct, že ačkoliv mi Houseův tým chybí, proces vybírání nového týmu má hodně co do sebe. Uvidíme, jestli se to udrží i nadále. EDIT: Přiznám se, že jsem si myslel, že poté, co odejde Houseův tým, tak tenhle seriál půjde do kytek. Ale mýlil jsem se a moc!!! Po zhlédnutí všech 16 dílů čtvrté série, musím uznat, že poslední dvoudíl "House's Head" a "Wilson's Heart" bylo to NEJLEPŠÍ, co jsem zřejmě z House viděl. Nejenom skvělé hlášky, ale skvělý příběh!!! Jsem opravdu zvědavý na pátou sérii! Pátá série: Srdcervoucí, geniální, vypointované, dokonalé… Já nemám slov. Některé díly jsou "jen" skvělé, některé jsou naprosto geniální, hlavně, jak to bývá u House zvykem, konec. Já prostě tento seriál miluju a je to snad jediný současný seriál, u kterého prostě a jednoduše nemůžu určit nejlepší sérii, to fakt se mi nestává!!! Protože kdybych ji určil, tak bych ukřivdil jiné sérii… Tohle je špička mezi seriály a těm lidem, kteří to zavrhnou s tím, že to jede podle šablony, vzkazuji: "Vy pro stromy nevidíte les!", jinak byste dávno pochopili, že o tomhle fakt House není. Je to o charakterech, které se neustále vyvíjejí, nejsou ploché a jsou uvěřitelné. Šestá série: Tam, kde některé seriály končí, House pokračuje a udržuje si laťku i v šesté sérii. A tahle řeší především vztahy. Nebudu tu spoilerovat, stačí snad jen říct, že se nemůžu dočkat sedmé. Sedmá série: Tak nevím, ale tohle je poprvé, co se spíše bojím nové série, než abych se na ni těšil. A opět tu nebudu spoilerovat, abych vám nezkazil překvapení, protože v této sérii se toho stane poměrně dost, ale ten konec… jsem zvědavý, jak se s tím scénáristé vypořádají a jestli osmá série bude opravdu poslední sérií tohoto seriálu. Jsem zvědavý, ale jak už jsem napsal výše, opravdu se bojím, co nám osmá série přinese. Osmá série: Nezklamala a my, jakožto diváci jsme se mohli důstojně rozloučit s jednou z nejpopulárnějších postav poslední doby. Sbohem, Gregory. Budeš mi chybět. ()

Rex Mundi

Niekedy by som ho zabila, často mi vadia niektoré klišé (napr. pravidelné momenty inšpirácie počas rozhovoru o ničom alebo to ako večne rozoberajú svoje sexuálne a iné problémy, keď majú vyšetrovať) a občas sa pristihnem, že mám veľkú chuť ľubovoľnej z postáv povedať "Si idiot" a Housovi tiež.... ale je to dobrý seriál :-) ()

MM_Ramone

Filmy či seriály z nemocničného prostredia nepatria zrovna medzi moje obľúbené. Mám akýsi podvedomí odpor ku špitálom a preto tento druh snímkov nevyhľadávam. Pamätám si príšernú, socialistickú "Nemocnicu na kraji mesta", pozrel som aj zopár častí z jej nepodareného, zbytočného pokračovania po dvadsiatich rokov, svojho času som občas kukol niektorú epizódu "Chicago Hope" a za vrchol seriálovej hospital tvorby som považoval "Pohotovosť". Až do chvíle, pokiaľ som sa nezoznámil s doktorom Gregory Houseom. Výrazný charakter tejto postavy bravúrne stvárnil anglický herec Hugh Laurie. Veľmi dobrý výkon titulného hrdinu je podporený i ďaľšími hercami, zaujímavými scenármi a kvalitným technickým spracovaním. **** ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf