Dr. House

Drama / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvůrci:

David Shore

Série(8) / Epizody(176)

CANNIBAL

Vynikající diagnostik a bezohledný cynik v jedné osobě, to je Dr. House. Uzavřený do sebe se svou fyzickou i psychickou bolestí, kterou skrývá někdy až extrémním sarkasmem a cynismem. Vynikající seriál, držící si stále svou kvalitu, založený na výborných dialozích a konverzačních eskapádách hlavního hrdiny. ()

D.Moore

Americký seriál, ve kterém jsou americké jen exteriéry a interiéry, v nichž byl natáčen. Zbytek je ryze britský, a to je jedině dobře. Sarkastický, nevrlý, cynický, morbidní, vtipný, občas zkleslý, ale vždy geniální. To je doktor Gregory House. A House je navíc po dlouhé době seriál, který má i povedený dabing (jen ten Bohdan Tůma by nemusel v každém dílu mluvit jinou nebo více jiných postav). Hugh Laurie je bůh, Martin Stránský polobůh! ()

kulyk

Hjůgí je bomber, o tom žádná. Ovšem miriáda dílů, zaměřených na výskyt - pro Nové Jersey - mírně netypických bebí a chorůbek, začne pozvolna nudit. Šmatlavý doktor to vždycky zachrání verbálním odpravením libovolného okolojdoucího, ovšem časem je to trošku málo. Je sice pěkné vyzvědět, že se akutní ruprtura konečníku může maskovat jako ektodermální dysplazie, ale postupně seriál působí podobně uvěřitelně, jako vybíjená v Midsomeru, tedy okrese, kde je pravděpodobnost dlouhodobého přežití -15%. ()

Spooner

Hugh Laurie si to neskutečně dává o tom žádná, ale jinak si mě tento seriál nějak extra nezískal.Ale ve volné chvíli se na něj klidně kouknu. ()

Davies182

Gregory House se do mého srdce zapsal navždy. Je příjemně zvláštní, že mě stále více baví ono zaběhnuté téma: na začátku příjem pacienta -> ten téměř umírá po neúspěšných diagnózách a léčbách -> House M.D. přichází se zázračným vysvětlením a vyléčením -> konec. Každý díl je v podstatě o tom samém a oproti tomu jsem ochotný věnovat inteligentnímu týmu lékařů půlku dne a obětovat oční bulvy. Čím to tedy je? Indikátorů skvělé zábavy je ovšem v tomto případě několik: návykové, bezchybní herci, bombastický scénář, neopakovatelné napínavé mysteriózní okamžiky, a samozřejmě Hugh Laurie. Ten týpek je pro mě po Duchovnym nejdůležitějším seriálovým hercem všech dob. A také nejvýraznější seriálovou postavou - opět hned po agentu Mulderovi. Na Dr. House jsem se dlouho těšil. Věděl jsem, že je to úžasný počin, ale čas jsem si na něj udělal až teď (začátek 2010). 1. série: několik dlouhých filmových / seriálových let jsem čekal, než jsem postavu podobnou mě samému spatřil v jednom z milionů charakterů, které ztvárňují herci před kamerami napříč již tolika dekádami. Včera - památného to dne 24.02.2010 - jsem překvapeně objevil, že jsem si nesmírně oblíbil Gregoryho House. Normálně se vidím za 20 let. Je tu až neuvěřitelně shodné chování (upřímnost, narážky, sarkastický a drsný humor), stejné názory (lidi jsou svině, všichni lžou), až mrazivě podobná diagnóza, příznaky a léčba (člověka lze z velké část pochopit pouze přes bolest), a co mě nejvíce dostalo: stoprocentně okopírované vztahy. Scénárista se mi trefil do noty. Do života. Posledních pět minut první řady mnou silně emocionálně pohnulo. Konfrontace toho týpka s bývalou ženou mi reflektovala imaginární rozhovor s mě nejbližší postavou, a to mě šokovalo. V půlce série jsem měl pro toho roztomilého padesátníka pochopení, ale včera jsem doznal, že ho miluji :-). Chybí už jen Dexterova samomluva, a bylo by to komplet - 95%. 2. série si drží velmi vysoký standard, který předvedl její starší bratříček. Navíc dostává mnohem více prostoru dramatická linka celého pozadí Housova osobního života. Pro mne jako diváka bylo potěšením zaobírat se nejen komplexními onemocněními, která i nadále řeší svérázný tým, ale také spletitými životními cestami všech zůčastněných... - 93%. 3. série sází na jednu napínavou epizodu za druhou. V první půlce se Housovi připlete do cesty otravný David Morse s teploměrem v rektálním ústrojí, ve druhé půli pak tým řeší problémy ala zaměstnanec / zaměstnavatel. Smrtící příval ROFL vtípků a sarkasmu pochopitelně nepolevuje - právě naopak. Jsem spokojen ještě více než po "dvojce" a brousím si zuby na čtyřku! - 96% 4. série: Co dodat? Hledání nového týmu hází osvědčený koncept za hlavu, "historky pacientů" jsou konečně okořeněny něčím víc... a co je více sexy než rivalita mezi kolegy? Konec jednoznačně parádní - 88% 5. série aneb mírný návrat ke kořenům. Opět se ve větší míře daří trápit slzné kanálky, vrací se i staří známí. Opravdu kuriózní a zajímavé případy sice pomalu vyšumívají do prázdna, ale i tak je to stále nehorázná sranda. Sarkasmus 4EVER. Posledních deset minut 24tého dílu - haluz. 86% 6. série: Parádní rozjezd a skvělé zakončení zůstanou do paměti vyryty asi nejvíce. I ta prostřední část je stále na vysoké úrovni, nicméně 90-minutový start s Frankou Potente a poslední epizoda, kdy je House nucen operovat mimo nemocnici, to byl prostě nářez. Standard s tím, že už to možná začíná být trochu nuda :-) - 82%. 7. série: Ke standardní, nápadité porci epizodek s kuriózními případy se přidává velmi zvláštní vztah (nejen) na pracovišti. Housova osobnost se postupně propadá a teorie o člověku, o kterém byste řekli, že už nemůže být více na dně, překvapí pravým opakem. Nebo to všechno byla jen pečlivě plánovaná hra? Osmá řada naznačí více, konec té sedmé zatím na internetových diskuzích láme rekordy co se týče objevivších se příspěvků za minutu... - 90% ### Proč se nikdy House M.D. nedostane před Dextera nebo Akta X: 1) Michael C. Hall; 2) celý seriál oplývá tunami zdánlivě neopakovatelných cliffhangerových WTF momentů; Mulder se Scullyovou budou první navěky - tomuhle rozumí jen pár vyvolených na Zemi :-). () (méně) (více)

Divočák

Konečně nemocniční seriál, který stojí za to!!! Doktor, který sice pacienty léčí, ale každému z nich jejich nemoc z celého srdce přeje. Proč by se taky měli mít líp, než ostatní, že ano? Docela rád bych viděl doktora House při návštěvě Nemocnice na kraji města. Až někdy někdo zase potkáte Medaka, Singera nebo Alexandera, nezapomeňte jim to doporučit!;) ()

Phobia

Jak tenhle seriál ohodnotit... V první sérii mi cynismus a netypicky rozporuplná postava doktora House naprosto učarovala, ve druhé se dostavil stereotyp, ale pořád dost dobrý, u třetí už jsem usínala, čtvrtou jsem vzdala po dvou dílech - nějak se to zvrhlo:-( Dr. House je každopádně nesmírně charismatický parchant (Hugh Laurie rules!) a přinejmenším první sérii mohu vřele doporučit. ------- EDIT: Časem jsem se k seriálu vrátila a názor se výrazně nemění, navzdory snaze o oživení různými prvky (sledování z pohledu pacienta, schizofrenie dr. House - do všeho mu pindá protivná ženská atd.), zůstává hlavní problém. Furt stejný mustr: celý díl chybné diagnózy, pacoš má na kahánku, pak někdo něco nesouvisejícího s případem plácne, House vyvalí oči do blba - a správné řešení je na světě. Už se mi přejedla i ta odzbrojující, zlá upřímnost. 71% ()

lesumir

Jojo, Dr. House byl na zacatku vynikajici serial, kde Hugh Laurie srsel charismatem na vsechny strany a sarkasmem srazel vsechny k zemi. A uz treti sezonu je to postaveno na tom samem, zacina to byt dost nuda, takze uz se na to nedivam a to jsem cekal na kazde pondeli, kdy to zase bude. Je to skoda! ()

Nevada

Snad první seriál (co jsem viděla), který má vzestupnou tendenci kvality. / To platilo bohužel jen do třetí série. Od čtvrté se to postupně horší, ale stále se jedná o velmi dobrou podívanou. ()

Hrabka

Je pravda, že tento seriál mě neoslovil ihned, co se dostal do televize, ale postupně jsem si ho velmi oblíbil. Počínání Gregory House přináší velké pobavení i poučení. Zbytek týmu je poskládán velmi dobře a vytváří skvělé pozadí za Housovými skopičinami. Škoda že seriál ztrácí postupem času na zajímavosti v důsledku ohraných situací při řešení případů. Velmi se mi líbil závěrečný příběh 4. série, který je rozdělen do dvojdílu a stojí opravdu za to. Snad se někdy dostanu k tomu, abych zhlédl úplně všechny epizody. PS: Olivia "Třináctka" Wilde je naprosto boží! ()

Jamal

Díval jsem se poprvé, a napoprvé to byl dosti chaotický, ale velice zajímavý děj, při kterém jsem se dozvěděl, proč vlastně Dr. House kulhá a celkově vše kolem jeho operace a dalších dvou příběhů. Takže jsem se možná i trefil do nejlepšího. (( :: A teď po spoustě okoukaných dílů musím říct, že jsem si ho zamiloval. ()

Pavka5

Kolik seriálů z nemocničního prostředí už tady bylo? Ale House to je úplně jiný kafíčko. Ach ta bezcitnost a sarkasmus ;-) ()

paascha

První díl byl moc zábavný, druhý taky, třetí, no, třetí už míň...a takhle bych mohl pokračovat dál. Po pár dílech vypozorujete opakující se stereotypy, na každou suchou hlášku připadá jeden hepáč, které nesnáším, na každou polosuchou jeden záchvat pacienta, který začne koulením očí a třesem ruky a po ukázce postelové lomcáže, která by se neztratila ani ve Vymítači Ďábla, končí, jak jinak, hepáčem. Zkusím ještě pár dílů, jestli se neobjeví ještě něco zábavnějšího, nějaká rasová nekorektnost nebo genderové tření, ale už teď vím, že nejodvážnější, čeho se US debilové odváží, byly čínský lesby, kterým při pokusu zabijí dítě. Objevil jsem ještě další parádní kousek: překladači Novy, odhadem na úrovni google translator, ver. 1.0 přeložili: Vindaloo Curry jako moc dobré indiánské jídlo s papričkama:-)))))) No nejsou k sežrání? ()

Fiftis

Fajn seriál z nemocničného prostredia je stále cool, navyše ak je hlavná postava taký sarkastický doktor. Avšak postupom času mi veľmi vadilo, že v každej jednej epizóde to bolo stále o tom istom, že ako sa lekári medzi sebou pretekajú, že ktorý z nich určí pacientovi presnejšiu diagnózu. Takže po asi troch sériách to u mňa stratilo čaro a chuť sledovať ďalej. ()

Shakers

Hugh Laurie podáva neskutočný výkon.Myslím, že nikto by to tak famózne nezahral ako on.Veľká časť úspechu patrí práve jemu. 85% - 4* ()

ajuska

Je skoro neuvěřitelné, že se v záplavě stále stejných nemocničních seriálů objevila série, která je odlišná, originální, neotřelá a zkrátka tak trochu o něčem jiném. Můžete namítnout, že všechny díly mají prakticky stejný průběh a že celý seriál stojí a padá s ústřední postavou dr.House, ale přesto to báječně funguje. ()

ladynka

Uhlazené prostředí jako je v tomto seriálu dokáže sice občas jít na nervy, zejména když je plné mladých, hezkých, chytrých a soucítících doktorů (idealizace jedna radost :-), ale zase dokáže fantasticky strhnout téměř detektivními zapletkami a především postavou šéfa diagnostického oddělení. Hlavní důvod, proč jsem se během jednoho týdne stala zcela závislá na tomhle seriálu, je totiž dr. House. Lékař, který je sebestředný, protivný a sarkastický, empatie je pro něj sprosté slovo a vůbec je ztělesněním všech vlastností, které by člověk v pomáhající profesi mít neměl, ale je tak neskutečně uhrančivý, že mu nelze odolat :-) 1. série (4*), 2. série (5*), 3. série (5*), 4. série (4*), 5. série (4*), 6. série (3*), 7. série (2*). ()

Jacinda

Další z řad seriálů, kde je český dabing lepší než původní. Aspoň "náš" House je jízlivější, ješitnější a vtipnější. Díky Housovi bych byla nejspíš schopná intubovat a znám některé příznaky roztodivných nemocí. Ačkoli se témě každý díl řídí osnovou:Speciální nemoc->řešení se zdá snadné-léčí nemoc->už to skoro mají ale nasadí špatné léky-> vyřeší to Hause většinou na poslední chvíli, seriál prakticky bavit nepřestane. S postav mi vadila nejvíce dr. Cameronová, protože ačkoli působila jako velká moralistka, v otázkách vztahům a sexu se chovala skoro jako děvka. Takže pro mě byla jen pokrytec. Naopak Cuddyová je super, škoda jen, že se skoro vždycky v diagnoze plete. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf