Reklama

Reklama

Dr. House

(seriál)
Drama / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvůrci:

David Shore

Hrají:

Hugh Laurie, Omar Epps, Robert Sean Leonard, Jesse Spencer, Lisa Edelstein, Jennifer Morrison, Peter Jacobson, Olivia Wilde, Kal Penn, Odette Annable (více)
(další profese)

Série(8) / Epizody(176)

Obsahy(1)

Dr. Greg House s týmem specializovaných mediků léčí pacienty se zvlášť komplikovaným virovým onemocněním. Jeho diagnostické metody jsou jedinečné a když jde o život, je on a jeho tým schopen porušit jakákoliv pravidla. (TV Nova)

Recenze (1 576)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Americký seriál, ve kterém jsou americké jen exteriéry a interiéry, v nichž byl natáčen. Zbytek je ryze britský, a to je jedině dobře. Sarkastický, nevrlý, cynický, morbidní, vtipný, občas zkleslý, ale vždy geniální. To je doktor Gregory House. A House je navíc po dlouhé době seriál, který má i povedený dabing (jen ten Bohdan Tůma by nemusel v každém dílu mluvit jinou nebo více jiných postav). Hugh Laurie je bůh, Martin Stránský polobůh! ()

CANNIBAL 

všechny recenze uživatele

Vynikající diagnostik a bezohledný cynik v jedné osobě, to je Dr. House. Uzavřený do sebe se svou fyzickou i psychickou bolestí, kterou skrývá někdy až extrémním sarkasmem a cynismem. Vynikající seriál, držící si stále svou kvalitu, založený na výborných dialozích a konverzačních eskapádách hlavního hrdiny. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Máte na odstranění toho parazita zhruba měsíc, pak už to bude nezákonné, až na několik států. Ale nebojte se, není to tak hrozné, někteří lidé tomu dávají jména, oblékají do šatiček a vozí v kočárku." Jsem fandou provokativního šklebu i cynických hlášek Dr. Gregory House a v zásadě nejsem proti tomu, aby se prudícím pacientům vrážel teploměr do řitního otvoru. Navíc je mi House sympatickým tím, že z kuřího oka na palci levé nohy, tenisového lokte a tikajícího pravého oka bezpečně diagnostikuje to, že jsem těhotný a do závěrečných titulků mne s přehledem vyléčí. To je trochu rozdíl oproti tuzemské realitě, kde mi úzce specializovaný mudrc v bílém plášti bez váhání namixuje dvě medicíny, jež mi v souladu s informačním letákem způsobí ztrátu zraku, závratě, nechutenství a smrt. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Velmi zajímavý a zábavný americký seriál z nemocničního prostředí, kde téměř vše stojí pouze na třech základových kamenech - na cynickém přístupu titulní postavy Dr. Gregory House ke světu, svému povolání, pracovišti, k spolupracovníkům, k pacientům a vlastně i k sobě samému a na jeho zvláštním druhu humoru. Jde o humor lakonický, černý, místy až krutý, který nezná tabu a je nosným pilířem celého seriálu. Tenhle entertainmentový televizní produkt je také překvapivě divácky velmi náročný, a to nejenom na přehršel nesrozumitelného odborného názvosloví, místy komplikované vazby a motivace hrdinů, ale především díky všeobecně náročnému pohledu na svět. Ne nadarmo se jedna z epizod jmenuje Occamova břitva (kdo nemá alespoň mírné povědomí o západní filozofii, ujíždí mu vlak už v názvu...). S tím souvisí třetí pilíř - osvícenský ideál čisté racionality, člověka posuzující svět jen dle zásad logiky, kombinace Sherlocka Holmese a inspektora Columba. Prostě sympatický hrdina a jeho příslovečné sarkastické promluvy, dobré herecké výkony, sice trochu monotónní zápletky (vystavěné vždy podle totožného schématu), ale vždy pečlivě gradované a dobře filmařsky zabalené... Navíc seriál uvozený znělkou od Massive Attack, co víc si jako divák mohu přát... (aby to neuváděla televize Nova, ale tahle překážka se dá naštěstí objet přes zdejší komunikační dálnici...) Série 1 - 3 100%, série 4 70%, série 5 80% ()

tron 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„Nemôžem ho vyhodiť. Ten zmrd je môj najlepší lekár.“ Krívajúci, excentrický, extravagantný, (možno) geniálny, mierne namyslený a tak troška hulvát, ktorému pri pohľade na svoju šéfku ako prvé napadne dojčenie. Svojou rozporuplnou povahou núti kolegov k šialeným nápadom, ktoré občas pripomínajú až sci-fi (fakt). Strhujúce dialógy, kultové hlášky ("Všetci klamú."), výborná práca s postavami a nenapodobiteľne suchý Brit Hugh Laurie vo svojej (zrejme) životnej úlohe. Okrem toho celkovo výborný kasting. Možno to trvalo o nejakú jednu dve série dlhšie, než malo, ale myslím si, že sa tomuto seriálu napriek tomu podarilo udržať si vysoký nadštandard a vôbec by mi nevadilo, ak by sa raz vrátil (koniec je síce uzavretý, ale napriek tomu nie je problém po ňom normálne pokračovať). Niektoré diely boli samozrejme slabšie a trademarky boli miestami až úsmevné (neustále záchrany v poslednej chvíli alebo Dr. House je v koncoch, zrazu sa ocitne v situácii, ktorá s prípadom nijako nesúvisí, osvieti ho a prípad za pár sekúnd vyrieši). ()

Galerie (1 426)

Zajímavosti (1 102)

  • Přestože se může někomu zdát, že vyšetřování geniálního diagnostika Dr. House (Hugh Laurie) je zkreslené a ve skutečnosti nereálné, není tomu tak. V německém Marburgu existuje lékař prof. Jürgen Schäfe, který nejenže je fanouškem seriálu, ale díky němu, resp. díky epizodě Rodinná praxe, určil svému pacientovi po pěti minutách správnou diagnózu, se kterou si předchozí doktoři vůbec nevěděli rady. Jednalo se o otravu kobaltem z vadné kloubní náhrady a pacientovi tak zachránil život. Své poznatky poté publikoval v odborném časopisu Lancet. V současnosti prof. Schäfe dokonce podobně jako Dr. House vede speciální oddělení nediagnostikovaných nemocí a navíc seriál používá jakožto učebnicovou pomůcku při přednáškách. (CANNIBAL)
  • Dr. House (Hugh Laurie) si při vykonávání svých povinností na ambulanci často hraje s přenosnou konzolí. Jedná se o Game Boy Advance SP. Obvykle na ní hraje videohru „Metroid: Zero Mission“, ale z nějakého důvodu s pozměněnými zvuky (včetně hudby) a odlišnou herní náplní („Zero Mission“ například není rozdělena do klasických úrovní, ale její valná většina se odehrává na jediné mapě, kterou hráč musí postupně objevovat a prozkoumávat – série „Metroid“ a „Castlevania“ touto herní náplní položily základy žánru metroidvania). (vojtaruzek)

Související novinky

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

21.01.2022

Svět hudby a filmu přišel o další z velkých talentů. Ve věku 74 let včera v USA zemřel americký zpěvák a filmový herec Marvin Lee Aday, znám především pod svým uměleckým jménem Meat Loaf. Talentovaný… (více)

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana

20.08.2020

Olivia Wilde se poslední roky věnuje spíše režii než hraní, a po úspěchu s filmem Šprtky to chtěj taky se z ní v Hollywoodu stalo horké zboží. Není divu, že si jí tak vyhlédlo studio Sony, jež se jí… (více)

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

07.02.2012

Účast špičkových filmových tvůrců v televizních projektech už dnes není ničím výjimečným. Z těch posledních jmenujme třeba drama HBO Luck, na kterém Michael Mann spolupracuje s Dustinem Hoffmanem.… (více)

Academia film Olomouc 2009

Academia film Olomouc 2009

13.03.2009

Od 14. do 19. dubna 2009 budete opět moci „vidět a vědět“. Tak jako každý rok, i letos proběhne v hanácké metropoli festival populárně-vědecké a dokumentární kinematografie. O tom, že AFO není úzce… (více)

Reklama

Reklama