Reklama

Reklama

Dr. House

(seriál)
  • USA House M.D. (více)
Drama / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvůrci:

David Shore

Hrají:

Hugh Laurie, Omar Epps, Robert Sean Leonard, Jesse Spencer, Lisa Edelstein, Jennifer Morrison, Peter Jacobson, Olivia Wilde, Kal Penn, Odette Annable (více)
(další profese)

Série(8) / Epizody(176)

Obsahy(1)

Dr. Greg House s týmem specializovaných mediků léčí pacienty se zvlášť komplikovaným virovým onemocněním. Jeho diagnostické metody jsou jedinečné a když jde o život, je on a jeho tým schopen porušit jakákoliv pravidla. (TV Nova)

Recenze (1 576)

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Nejlepší seriál z lékařského prostředí co jsem zatím viděl. A největší zásluhu na tom má samozřejmě Hugh Laurie. House má totiž vždycky v rukávu nějákou tu hlášku, která mi dokáže prosvětlit večer a ujistí mě, že svět je krutá svině, která vám podrazí nohy, když to nejméně čekáte. Pátá řada House si asi zaslouží nějaké shrnutí. Nejen, že je prozatím nejlepší, ale zároveň je až udivující, že koncept zůstává pořád stejný a tvůrci stále přicházejí s novými nápady. O šokující momenty letos nebyla nouze a závěr série myslím vyrazí dech většině typických sledovatelů House. Jenže co bude dál? Změní se tentokrát koncept? Budou si scénáristé hledat jiné, nové a neokoukané cestičky? Broken: Tenhle dvojdíl nebo chcete-li televizní film si rozhodně zaslouží pochvalu. Mění celkové prostředí seriálu a ukazuje House v dříve nepředstavitelné situaci. Díl nestrácí tempo a má hned několik vrcholných momentů. Obsazení se tu kromě Hugha Laurieho a Roberta Seana Leonarda změnilo kompletně ale noví herci, které už nejspíš nikdy neuvidíme doslova září a já osobně jsem měl hned několik oblíbenců. Kéž by všechny "filmové pokusy" byly tak dobré. 5* Šestá změnila House a změnila místy i strukturu dílů. Dobrým přikladem je Wilsonova epizoda, kde jeho nejlepší kámoš hraje až druhé housle. Mnohem důležitější je však to jak se House chová a co se mu děje. Což vyvrcholí závěrečnými díly s koncem, který předpokládali jen čtenáři spoilerů. A že si na tom tvůrci taky dali záležet. Jinak vrátil se Chase a změnil se k lepšímu. 13ka je krásnější než dřív (v posledním díle mě svým projevem Olivia Wilde úplně smetla) a hostuje tady hlas Darth Vadera. Zatraceně dobrá řada. Sedmá řada konečně rozsekla uzel mezi Housem a Cuddy a ukázala House v nedepresivní náladě jen proto, aby finální nástup byl o to víc zdrcující. Zmizení třináctky mě moc nepotěšilo, ale Mastersová se ukázala být zdatnou (byť ne tak estetickou) náhradou. Na finálový záběr jsem čekal pěkně dlouho. Ne nadarmo se říká, že peklo jsou ostatní lidi. Osmá řada sledující poslední případy Dr. House si znovou hraje s motivem návratu, nového začátku a přátelství. Nové ženské posily do týmu potěší. Odette Annable je nádherná a jako náhrada třináctky je více než uspokojivá. Hodně fajn je i vzestup Chase. Poslední díly, točící se okolo Wilsonova problému jsou zase to nejlepší co nám dramatický seriál může nabídnout. Směs utrpení, drsných cynických fórů a nevyhnutelnosti. Poslední díl, který v podstatě zkoumá jestli má smysl žít, je důstojným zakončením seriálu. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dr.House je jedním z mých nejoblíbenějších a nejlepších seriálů, na které jsem se kdy díval. Viděl jsem všechny série, a snad i všechny díly, a s klidným svědomím můžu říct : tento seriál se opravdu povedl! Postupný propad sledovanosti jsem samozřejmě zaznamenal, i přesto jsem to těžce nesl, když seriál loni, celkem důstojně, zakončili. Samotného Gregory House jste si, stejně jako mnoho dalších výstředních postav, buď zamilovali, nebo jste ho nenáviděli. Jeho černý humor a vztahy s jeho momentálními doktory vždycky dokázal potěšit a mimo to se ve všech sériích objevila docela přijatelná zápletka. Každý díl sice jede podle stejného mustru, ale vy to přesto budete rádi sledovat. Doktore Housi, budete mi chybět! ... 100% | S1: 5/5 | S2: 5/5 | S3: 5/5 | S4: 5/5 | S5: 5/5 | S6 : 4/5 | S7: 5/5 | S8: 4/5 | ()

Reklama

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

Každý díl je jako ten nejpropracovanější diamant okořeněn sarkasmem, neuvěřitelným herectvím a poselstvím Hugha Lauriho. On je totální génius dnešní doby, tak skvělého doktora, utahujícího si z čehokoliv a přesto nikdy nepřekračujícího hranice vkusu bych chtěl mít taky. Jeho trápení, jeho rozvíjející se příběh chci prožívat ještě dlouho. Zraje jako víno a jedna série překonává jinou. Nejlepší seriál z prostředí lékařského ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Máte na odstranění toho parazita zhruba měsíc, pak už to bude nezákonné, až na několik států. Ale nebojte se, není to tak hrozné, někteří lidé tomu dávají jména, oblékají do šatiček a vozí v kočárku." Jsem fandou provokativního šklebu i cynických hlášek Dr. Gregory House a v zásadě nejsem proti tomu, aby se prudícím pacientům vrážel teploměr do řitního otvoru. Navíc je mi House sympatickým tím, že z kuřího oka na palci levé nohy, tenisového lokte a tikajícího pravého oka bezpečně diagnostikuje to, že jsem těhotný a do závěrečných titulků mne s přehledem vyléčí. To je trochu rozdíl oproti tuzemské realitě, kde mi úzce specializovaný mudrc v bílém plášti bez váhání namixuje dvě medicíny, jež mi v souladu s informačním letákem způsobí ztrátu zraku, závratě, nechutenství a smrt. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Velmi zajímavý a zábavný americký seriál z nemocničního prostředí, kde téměř vše stojí pouze na třech základových kamenech - na cynickém přístupu titulní postavy Dr. Gregory House ke světu, svému povolání, pracovišti, k spolupracovníkům, k pacientům a vlastně i k sobě samému a na jeho zvláštním druhu humoru. Jde o humor lakonický, černý, místy až krutý, který nezná tabu a je nosným pilířem celého seriálu. Tenhle entertainmentový televizní produkt je také překvapivě divácky velmi náročný, a to nejenom na přehršel nesrozumitelného odborného názvosloví, místy komplikované vazby a motivace hrdinů, ale především díky všeobecně náročnému pohledu na svět. Ne nadarmo se jedna z epizod jmenuje Occamova břitva (kdo nemá alespoň mírné povědomí o západní filozofii, ujíždí mu vlak už v názvu...). S tím souvisí třetí pilíř - osvícenský ideál čisté racionality, člověka posuzující svět jen dle zásad logiky, kombinace Sherlocka Holmese a inspektora Columba. Prostě sympatický hrdina a jeho příslovečné sarkastické promluvy, dobré herecké výkony, sice trochu monotónní zápletky (vystavěné vždy podle totožného schématu), ale vždy pečlivě gradované a dobře filmařsky zabalené... Navíc seriál uvozený znělkou od Massive Attack, co víc si jako divák mohu přát... (aby to neuváděla televize Nova, ale tahle překážka se dá naštěstí objet přes zdejší komunikační dálnici...) Série 1 - 3 100%, série 4 70%, série 5 80% ()

Galerie (1 426)

Zajímavosti (1 101)

  • Hugh Laurie (Gregory House) je jediným hercem, který se objeví ve všech 176 epizodách seriálu. (dan4815)

Související novinky

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

21.01.2022

Svět hudby a filmu přišel o další z velkých talentů. Ve věku 74 let včera v USA zemřel americký zpěvák a filmový herec Marvin Lee Aday, znám především pod svým uměleckým jménem Meat Loaf. Talentovaný… (více)

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana

20.08.2020

Olivia Wilde se poslední roky věnuje spíše režii než hraní, a po úspěchu s filmem Šprtky to chtěj taky se z ní v Hollywoodu stalo horké zboží. Není divu, že si jí tak vyhlédlo studio Sony, jež se jí… (více)

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

07.02.2012

Účast špičkových filmových tvůrců v televizních projektech už dnes není ničím výjimečným. Z těch posledních jmenujme třeba drama HBO Luck, na kterém Michael Mann spolupracuje s Dustinem Hoffmanem.… (více)

Academia film Olomouc 2009

Academia film Olomouc 2009

13.03.2009

Od 14. do 19. dubna 2009 budete opět moci „vidět a vědět“. Tak jako každý rok, i letos proběhne v hanácké metropoli festival populárně-vědecké a dokumentární kinematografie. O tom, že AFO není úzce… (více)

Reklama

Reklama