Dr. House

Drama / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 129 h 31 min (Minutáž: 42–90 min)

Tvůrci:

David Shore

Série(8) / Epizody(176)

Recenze uživatele kwoky k tomuto seriálu (45)

Dr. House (2004)

Top serial soucasne produkce. Sverazny, zajimavy, vtipny... skvely. Vynikajici charaktery, zajimave pripady a dokonce me to donutilo i par veci vygooglit, takze se i vzdelavam. Proste super :) Nejvic me bere to, jak House vzdycky naprosto presne vi, co dela. I pripady typu "pichnu mu to a bud umre nebo ho zachranim" dopadnou vzdycky dobre. A kolikrat prijde i nejake prekvapeni. ()

Pilotní díl (2004) (S01E01)

Na pilotním dílu jsou vidět dvě zajímavé věci. Jednak je všechno ještě trochu divoké, neusazené, herci úplně přesně nevědí, co mají hrát. To si všechno sedlo během pár dalších dílů a už to bylo ok. Ta druhá věc je postava samotného House. Kouknul jsem na pilot po dokoukání poslední série a ten doktor je prostě pořád stejný, výborně vymyšlený od samotného začátku. ()

Mateřství (2004) (S01E04)

Velmi silný díl. Scéna s úmrtím miminka a následné oznámení rodičům mi vždycky vžene slzy do očí. ()

Sex zabíjí (2006) (S02E14)

Scéna s koordinátorkou transplantací je pro mě jedním z nejsilnějších momentů celého seriálu. Může za to z velké části herectví Grega Grunberga. ()

Necitlivost (2007) (S03E14)

Vynikající scéna na sále s monologem "Uvěříte, že ji chceme zabít?" následovaná dramatickým rozuzlením. Mohl bych si ji pouštět pořád dokola :) ()

Debílek (2007) (S03E15)

- "Můžete přestat zvracet." - "Já ale..." - "Vaše rty říkají ne, Vaše kostnaté prsty - bluéé." :) ()

Přísně tajné (2007) (S03E16)

- "Vstávat. Máte službu na ambulanci." - "Copak se tam uprostřed toho breku a kašle dá spát?" ()

Pozor na věk (2007) (S03E19)

Kdyby nebyl táta úplný jouda a ozval se, když se pořád mluví o hormonech, tak by díl mohl skončit hned na začátku. ()

Rodina (2007) (S03E21)

Dramatická scéna s odběrem dřeně už na mě byla trochu přes čáru. Pořád je to ale velmi silný díl. ()

Správná věc (2007) (S04E02)

- "O všechno, co tu děláte, požádáte. Perem a na papír a s hlavičkou Univerzitní klinika Princeton-Plainsboro." - "Mámoo..." - "Když dáte něco do laborky, dostanu kopii. Když budete skenovat, dostanu kopii. Když jen pomyslíte na skenování, dostanu kopii." - "Víte co si myslím, že? Nemusím to dát na papír?" ()

Ošklivec (2007) (S04E07)

Tým se hádal kvůli kamerám mnohem víc než obvykle a to mi tolik nesedělo. Vtipný závěr to u mě vytáhl zpět na plný počet. ()

Houseova hlava a Wilsonovo srdce 2/2 (2008) (S04E16)

Jeden z mála dílů, u kterého jsem ani nedýchal. Scénář je neuvěřitelně tvrdý, nebere si servítky vůbec v ničem. Možná nejlepší seriálový dvojdíl všech dob. ()

Na vlastních nohách (2008) (S05E08)

- "Potřebuje zjistit, na co umírá, ne vyléčit chronickou debilitu." - "Ji zabíjí ta debilita." - "Ta se nedá léčit, tak jdu domů." ()

Poslední možnost (2008) (S05E09)

Pořádně napínavé drama. Željko Ivanek je perfektní záporák. ()

Něžnější polovička (2009) (S05E16)

- "Dala jste Housovi toho blbce s frakturou prstu?" - "Jsou na dvojce už deset minut." - "Už před sedmi měl ten pacient řvát, že chce jiného doktora." ()

Na obou stranách (2009) (S05E24)

"Prý se dnes moc povedlo sperma. Eh... chci říct slanina." ()

Zlomený (2009) (S06E01)

- "Jak se dnes cítíte?" - "Líp než včera, hůř než zítra." ()

Týmová práce (2009) (S06E07)

"Rozloučení" Cameronové s Housem považuji za jednu z nejsilnějších scén celého seriálu. Skvěle natočené (kamera na chodbě) i zahrané. ()

Tah na branku (2010) (S06E12)

"Myslím, že přechodně slepý pacient je lepší než trvale mrtvý." ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf