Pravda Fairaizlova

Dokumentární / Životopisný

Česko, 2005, 56 min

Pavel Křemen

Bytí, tvorba a hořký konec marného pózéra pana F. Ano mistře, cítím s Vámi, ale vše byla Vaše volba, vstoupil jste v žumpu a ta žumpa Vás nakonec pohltila! Amen. . . . Každopádo filmek o smutném osudu jednoho >televizáka< vcelku zajímavý, škoda jen, že mistr Křemen sám není víc z žuly. Ale co čekat od >tvorby< v těch našich >šašskotelevizáckých< stokách, které nakonec zákonitě semelou sebetvrdší kámen, že... °-/ - - - - - (Poprvé viděno 15.6.2012 na >lživém prostoru< , hodnocení 9., komentář zde jako pravdě se marně snažící přiblížit jako první - 15.6.2012)(15.6.2012)

Fenomén Fairaizl je téma, které se často nepřipomíná a je tomu věru škoda. Pro všechny zájemce o vývoj televize u nás prakticky povinnost. Bohužel ale zájemce o bližší informace o Fairaizlových projektech je odkázán dále už jen k encyklopedickému heslu, neb zde chybí popisky a ani v závěrečných titulcích není seznam ukázek, což je vada dosti podstatná.(31.5.2016)

Havlíček a Sabina v jednom, ale ve 20. století. A taky trochu Faust. Zapomenutý příběh, na kterém by se přitom daly krásně vykládat naše dějiny od 50. do půlky 90. let jako po másle. - https://plus.rozhlas.cz/jindrich-fairaizl-kazde-reseni-krome-smrti-je-jen-zdanlivym-resenim-6541809(30.11.2019)

Poučný lidský příběh.(25.3.2020)

V době jednobodové pravdy strany a vlády to muselo působit jako zjevení, je z toho cítit ale manýra i manipulace... Rozhovor s katem Pasteříkem z jakého dokumentu to bylo ?(22.12.2019)