The Adventure of English (TV seriál)

Dobrodružstvo angličtiny

Dokumentární

Velká Británie, 2002, 50 min

Melvyn Bragg

Komentáře uživatelů k TV seriálu (4)

Nikdy by som neverila, že sa dá o vzniku a vývoji jazyka /od Beowulfa po hip-hop/ natočiť tak neuveriteľne pútavý a zaujímavý seriál, videla som ho 2-krát a keď ho budú reprízovať /v čo dúfam/, tak si s chuťou pozriem tretí krát.(21.3.2008)

Ako to len BBC robí, že nech nakrúti hoci len dokument o angličtine, dopadne to tak., že sedím ako päť peňazí a vzdelávam sa hravou formou?!(2.7.2011)

Britskej televíznej dokumentárnej tvorbe síce v dnešnej dobe naďalej nesporne kraľuje BBC, ale keď sa konkurenčná ITV občas prebudí a produkuje skutočne hodnotnú dokumentárnu tvorbu, výsledok stojí za to. Pre všetkých ľudí s čulým záujmom o historický vývoj jazykov a obzvlášť angličtiny (teda aj pre mňa) je tento seriál povinná jazda. Zmysluplne vystavané scenáre jednotlivých dielov, sympatické sprevádzanie po najrôznejších lokalitách Melvynom Braggom, detailný pohľad na etymológie a premeny výrazov v priebehu vekov, prekvapujúco atmosférická hudba, pekné lokality nakrúcané doma aj v zámorí... a nechýba tu aj trochu humoru. Nie je to až tak dávno, čo som seriál prvýkrát sledoval, ale aj teraz po rokoch, vlastne už 15 rokov od jeho vzniku, nestratil tento seriál na hodnote. Ukážkovo poučný osemdielny dokument, ktorý nestráca paru a pútavosť ani vtedy, ak neukazuje v každom druhom zábere dychberúce prírodné panorámy.(24.9.2017)

Veľmi kvalitný seriál, ale pre mňa príliš dlhý so závalom informácií, najradšej mám poslednú časť o budúcnosti angličiny. Melvin Bragg - jeho angličtina je úžasná. Prečo nie je uvedený v titulkoch na CSFD?(31.7.2011)