poster

Stopy zločinu: Pátek, čas motýlů (TV film)

Krimi

Československo, 1989, 69 min

 • Drom
  ***

  Československá akční kriminálka, jejíž znělka zní líp než kdejaká 8 bitová automatová arkáda, nemůže bejt špatná. Když navíc připočítám vzhled 80. let a že zahraje i muzika jak ukradená ze hry Transport Tycoon, oblíznu se až za ušima. Diváka potěší celkem originální výstavba scénáře a odvážné zpracování, na kterém se ovšem podepsal nízký rozpočet a až laxní režie. Major Kosma a parta neohrožených čmuchalů řeší případ násilníka, který zneužívá stopařky (hanebník a dneska obdobnýho slizoně hájí motorkář Preiss v jakoby moderním zpracování téhož námětu). Ten jednoho plodného večera narazí na osudovou Helenu žijící na hraně. Když je následně nalezeno její jak v konzervě lančmítu tuhé maso, nejen násilník, ale i všichni Helenini chlapci tak mají díky jejímu nesocialistickému způsobu života motiv k vraždě.(12.1.2014)

 • Tosim
  ***

  Občas mám pocit, že je tahle detektivní série zajímavá jenom z toho důvodu, že v každé části má Jirka Bartoška jinou babu.(11.9.2005)

 • mira007
  ***

  Tenhle díl pozapomenutého krimi cyklu je asi nejlepší a nejodvážnější a stojí za to vidět kvůli: 1) originální námět, znásilněná stopařka si udělá byznys z vydírání svých souložníků 2) Ladislav Potměšil jako sadistický znásilňovač ( celkem odvážné scény na svou dobu, ale Smrt stopařek je level výš 4) reálie socialistického Brna - špína, smrad, šeď 5) Isabela Soukupová-Siegelová jako femme fatale nemá problém s full nude scénami - na tehdejší tv tvorbu opět velmi odvážné(3.8.2018)

 • Godhaj
  ***

  ,,Som ti chcela urobiť raňajky.“ Tento díl této série mi přišel vůbec nejpovedenější. Zprvu se rozjíždí poměrně typický příběh znásilňovače stopařek, ale ve druhé půli se příběh změní a i když už v tuto dobu divák záporáka zná, samotný závěr je vystavěn tak šikovně, že do poslední chvíle nevíme, jak to dopadne. Ale abych jen nechválil, tak Bartoška je opět a zase jako vyšetřovatel naprosto tragický a jen unyle odříkává určený text. Ostatní herci jsou na tom lépe a např. Potměšil svoji roli zahrál výborně. Dobové reálie mě opět potěšily, takže jsem tento film měl napůl i jako dokument.(24.6.2015)

 • Indiana
  ***

  Docela slušná detektivka.(11.9.2005)

 • - Poslední filmová práce režiséra Stanislava Strnada. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace