Poutní místa (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2005, 40x17 min

Jiří Šindar

Mně se ten seriál moc nelíbí, i když si dovedu představit, že mnoha lidem udělá radost a dá jim tip, kam by se měli jet podívat. Ale jsem si téměř jist, že autor scénáře si nijak hlavu neláme a využije maximálně jediný zdroj informací, který se mu dostane namátkou nejdříve do ruky. Somr s Lakomým se tváří tajuplně a pateticky pronášejí jakoukoliv informaci, od té nejbanálnější, po tu nejdůležitější. Odborný poradce prof. Miloslav Posjl tu dle mého názoru zcela selhává. Včera jsem se díval např. na díl, věnovaný Dobré Vodě u N. Hradů a u Č. Budějovic. Zatímco tu u Nových Hradů, kdysi jedno z nejvýznamnějších poutních míst celého Rakousko-Uherska, odbyli pár exteriérovými záběry, tak Dobré Vodě u Budějovic se televize věnovala z 90%, a to na podkladě informací z jediné knížky, monografie dr. Honyse.(29.11.2009)

U toho Bozkova to trochu byla krupicová kaše, která by historicky neobstála, ale cílem asi nebyla historická korektnost, jako kamínek do mozaiky víry.(3.12.2018)

Chvályhodný dokument pro všechny křesťany. Pánové Somr a Lakový důstojným způsobem provázejí poutníky po krásných českých a moravských poutních místech. Odborní poradci: Prof. PhDr. Miloslav Pojsl a Mgr. Radek Mezuláník. Hudba: Vojtěch Herka & Martin Novák PS: první díly jsou z roku 2002 !!!(11.7.2015)

Poznáváme naši krajinu a místa trochu jinak a z jiné perspektivy pohledu... poutavý Somr a Lakomý, dva skvělí a uznávaní pánové herectví..(24.10.2009)

• sator

Josef Somr je herec o Boha, zahraje cokoliv, ale ve chvíli kdy je sám za sebe tak se nějak ošívám...(5.4.2021)