Killer Instinct with Rob Bredl

• Slovensko Zabijacké inštinkty
Austrálie / USA, 2001, 30x30 min

Režie:

Garry Gibson

Náš sprievodca Rob Bredl celý svoj život čelil vražedným inštinktom rôznych smrtonosných zvieracích druhov prírodnej ríše. Je to nielen jeho koníček, ale aj obživa. Rob Bredl je dnes jedným z najznámejších obchodníkov so zvieracími druhmi na svete. Zručnosti, ako narábať s nebezpečnými zvieracími zabijakmi, zbieral od mladosti. Jeho neoceniteľné praktické skúsenosti mu umožňujú porozumieť správaniu sa rôznych predátorov krokodílov, hadov, žralokov, jašteríc aj pavúkov. Aby sme aj my väčšmi porozumeli ich vrodeným vražedným inštinktom, nechajme sa Robom sprevádzať po celej zemeguli, aby sme navštívili a spoznali rôzne miesta lovu týchto smrteľne nebezpečných zvierat. Hady sa počas svojej evolúcie dokonalo prispôsobili najťažším životným podmienkam aj vďaka svojmu prirodzenému talentu zabíjať. Rob Bredl stopuje, loví a predáva vzácne hady, od tých neškodných až po smrteľne jedovaté a zákerné druhy. Žralok je jedným z početnejších a najúspešnejších mäsožravcov na Zemi. Rob sa rád potápa, aby nadviazal blízky kontakt a spoznal mnohé nové druhy žralokov. Rob Bredl sa cíti najlepšie doma, keď môže plávať a dokonca aj bozkávať svoje masívne sladkovodné krokodíly v bazéne. Rob nám priblíži a vyvráti mnoho mýtov, ktoré obostierajú tajomných a hrozivých dinosaurích potomkov a ukáže nám triky, ako sa nestať ich ľahkou korisťou a potravou Nazývajú ich vraždiace mašiny. Na Zemi je len niekoľko zvieracích druhov, ktoré môžu súperiť s levmi. Rob Bredl si rád precvičí wrestling s levmi, berie bengálskeho tigra na prechádzku na vodidle či mazná sa s nevyspytateľnou pumou zakrádajúcou sa, útočiacou a zabíjajúcou. Rob nám zasvätene predvedie svoje udivujúce schopnosti porozumieť týmto zvieratám a bezpečne s nimi komunikovať a narábať. (oficiální text distributora)

tron

„V miestach, kde to kypí životom, vždy striehne predátor s inštinktmi zabijaka.“ Nuž neviem, Bob Bredl je mi sympatický a v porovnaní s hlúpymi americkými opálenými dvadsaťročnými tĺkmi cestujúcim s kamerou do Egypta, kde sa tvária „hrozne mysticky“, je to samozrejme úžasný zjav a Bob sa javí ako sympatický, odvážny a večne bosý šoumen. Občas ponúkne zaujímavú informáciu alebo chytí krokodíla za hlavu, lenže ak máte svet prírody v láske, dozaista poznáte pri vštekej úcte skutočných frajerov, akými sú/boli David Attenborough, Timothy Treadwell, Steve Irwin a Dian Fosseyová. ()

DonParegio

Po prvom dieli som si vravel čo je to za blázna čo behá bosí po austrálskych stepiach a hladká krokodíle . No neskôr som zistil že je to vzdelaní prírodovedec z oblasti živočíšnej ríše s veľkou dávkou adrenalínu . ()