Samotář Jim

USA, 2005, 91 min

Steve Buscemi

James C. Strouse

Phil Parmet

Po filme Jasse James s Bradom Pittom som si Caseyho Afflecka obľúbil a ešte viac jeho farbu hlasu. Škoda, že som tento jemne komediálne ladený film nevidel v pôvodnom znení. Celkovo fajn film, zaujímavý Affleck, pekná Liv Tyler, ale niečo tomu chýbalo. Dívať sa takmer dve hodiny na znudeného a pesimisticky naladeného Afflecka, nebol práve najlepší pohľad na príbeh, no naštastie to režisér Buscemi aspoň sem-tam oživil pošahaných Jimovým švagrom. 60%.(11.4.2012)

Čakal som, podľa komentárov, melancholickú bombu ... a čakal som a čakal ... a akosi už išli záverečné titulky a nič. Každopádne Casey Affleck bol úplne dokonalý (ten štýl reči, hlas, intonácia, pohyby, pohľady - dokonalé herectvo), len ten príbeh ma nechal chladným - hlavne psychológia hlavného hrdinu bola slabo rozvinutá (resp. nerozvinutá). "Veľa striel sme netrafili. Vlastne sme netrafili ani jednu za 14 zápasov. Otázka, ktorú si podľa mňa musíme položiť je: Dovolíme, aby tých predchádzajúcich 14 zápasov ovplyvnilo tento?"(6.6.2007)

• mat.ilda

Jelikož jsem momentálně taky tragická a kladu si otázky, co tady vlastně dělám, mám pro Jima takovou míru pochopení, že po projekci můj obraz v zrcadle odrážel apatickou tvář Caseyho Afflecka, a jen vědomí, že existují ještě ujetější famílie, než ta moje, částečně protrhalo oblačnost mých chmurných myšlenek, žel ne tolik, abych tu utahanou depresi ocenila nějakým vyšším hodnocením, a to ani za umělecký dojem.(17.10.2013)

• boshke

Nějak nevím, co si z toho mám vybrat, jak Samotáře Jima uchopit. Má to být romantika (příběh se sestřičkou)? Má to být krimi/akce (příběh s povedeným strýčkem)? Má to být drama (příběh Jimovy rodiny)? Celý film je takový nezáživný, utahaný, jako by se nemohl rozhodnout, kterou dějovou linii sledovat, kam se dále ubírat. Nuda, otrava... 50%(8.8.2010)

Toho Affleckovic kluka Bena jsem nikdy nemusel... ale jeho brácha Casey... To je jiná třída. Když nahodí ten svůj nechápavý, znuděný výraz, má u mě napůl vyhrané. Lonesome Jim je melancholicky působící film, který je jako stvořený pro šedivé, podzimní odpoledne, když máte chuť se na všechno vykašlat a udělat něco se svým životem. A chápu, že někomu se nemusí zdát pozvolné tempo a minimální dějová linka, jenže je to ten typ filmu, který zůstává v paměti pekelně dlouho díky vyjímečně citlivé atmosféře.(27.6.2008)

• - Celý film je natočený pomocí digitální kamery Panasonic AG-DVX100A mini-DV. (CliffLee)

• - Jak herci, tak producenti filmu přijali menší platy, aby zmenšili rozpočet filmu. (CliffLee)

• - Natáčení trvalo šestnáct dní. (CliffLee)