Namgeuk ilgi

Pil-seong Lim

Jung-hoon Jung

Kendži Kawai
  • PetrPan

Velké korejské zklamání. Přitom prostředí pro atmosférické hrátky přímo vynikající, liduprázdná a tajuplná Antarktida, lepšího místa na Zemi není. Bohužel místo tajemna se v Antarktickém deníku povozíme na poklidných vlnách podivna a jen velmi zřídka zčeří hladinu závan silnějšího větru. Adrenalinová injekce aplikovaná první skvělou scénou postupně vyprchá a těch několik dalších střípků, zejména na opuštěné polární stanici, nijak výrazně nepodráždí nervová zakončení. Konec pak film posílá přímo do kategorie WTF. Nudná a jen těsná dvojka. Viděno během Challenge tour 2015: 30 dnů se světovou kinematografií(21.4.2015)

,,MŮŽEME VŮBEC VĚŘIT TOMU, CO SAMI VIDÍME?“..... /// Tak nám ti kluci šikmooký vlezli už i na Antarktidu. Výborně připravení na cíl v nedohlednu – tedy místo, kde ještě nikdo nikdy nebyl (cože? Ani profesor Mac Donald s poručíkem Beranem?) a vybaveni tou nejmodernější technikou (se neposer, GPS a Skype má dneska každej...). Nekonečnej koloběh: chůze – jídlo – spánek přeruší nález deníku (že antarktickýho není třeba dodávat...). A pak se začnou dít ty podivnosti. Zkurvený počasí, spojení v prdeli a jako každá správná výprava i oni přinášej oběti. Nejlepší ale je (pro mě samozřejmě), že NĚCO tajemnýho smrdí ve vzduchu. Jenže... prďácky prasklý hodinky na mě nezabíraj. Čekám, jestli třeba charaktery nedostanou víc prostoru.....a zatím jen to tichý ,,ZACHRAŇ NÁS“. Chlapcům místo kochání se sněhem a mrazem postupně hrabe, a čekám, že teda aspoň začnou přitvrzovat v atmošce, když filozofický monology plný strachu nepomáhaj tempu (a zavíraj mi víka). VZMUŽTE SE! (kurva dělám co můžu, ale ani sirky nepomáhaj). Takový hóóódně hloubavý.... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jdu na polární výpravu s chlápkem, co má starou karabinu (ty vole a je to Korejec? Tak to jsi v píči!). 2.) Jsem hledač podivnejch míst (nebo podivnej hledač míst?). 3.) Noťas na mě v noci volá: ,,zachraň mě“!. 4.) Thx za titule ,,Vojta Pitra“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(11.7.2012)

Překombinované. Místy nepřehledné. Místy natahované. Nelogické (?). Některé věci zůstaly (asi ?) nevysvětleny (záznam na videokameře, například ?). Mám pocit, že film měl ohromný potenciál (sněhové pláně Antarktidy, skupina mužů, deník s nesrozumitelným záznamem číhající hrůzy), ale zdaleka ho nevyužil. Jako kdyby tvůrci měli za cíl stejný efekt, jako Carpenter ve Věci, ale chtěli tak dosáhnout méně konkrétními (tzn. psychologickými) postupy (a triky) a ne zcela to vyšlo. Čekal jsem, že se budu lekat, ale nakonec jsem se nelekal, přestože jsem se bál. Autoři se podřídili atmosféře a strachu, aniž by zvážili logiku věcí. Rozumíte tomu? ■ P.S. Jsem upřímně rád, že jsem se na toto nedíval některou z nocí, kdy jsem byl doma sám.(23.4.2011)

Sněhobílá prázdnota. Kdo by z toho nezešílel? Chvílemi film zajímavým způsobem mate, divák tak netuší, jak se bude příběh vyvíjet dál. Ke konci mě ale film mátl poněkud nepříjemným způsobem. Myslel jsem, že už vidím také nějakou haluz. Začal jsem tápat, kdo vyšel ven, kdo zůstal vevnitř, která chajdaloupka je která apod. Naštěstí se vše objasnilo a já můžu jen konstatovat, že Antarktický deník je docela příjemná "haluzoidní" a atmosferická podívaná.(11.8.2007)

Výprava korejských polárníků se vydá na antarktidu dostat se až na nejobtížněji dosažitelný bod pěšky, ale po cestě je čeká pár nemilých překvapení. Člověk by čekal, že parta polárníků uprostřed ničeho nemůže být zábavná, ale překvapivě je to od začátku napínavé a "akční" scény třeba úvodního propadnutí pod led jsou natočené svižně a napínavě. To hlavní ale čeká polárníky až tehdy, kdy se začnou po cestě dít podivné věci narušující běžný chod výpravy docela vážným způsobem. Záhadné jevy se dějí dost náhodně a každý z nich naznačuje, že polárníky pronásleduje pokaždé něco jiného, každopádně tímto velmi účinně oblbují diváka, který nemůže další děj nějak výrazněji předvídat a hlavně pokaždé když se něco takového stane tak je to hodně napínavé a často strašidelné. Na druhou stranu, ale takový určitý zmatek přeroste až k závěrečnému rozuzlení, které mě osobně zklamalo, protože jsem čekala asi něco jiného nebo tradičnějšího a taky jsem to ani moc nepobrala, každopádně až do posledních pár minutek je to velmi hustý survival thriller se spoustou strašidelných vsuvek a stupňující se atmosférou. Hlavní hrdinové jsou během cesty vystaveni silnému stresu a zahraní jsou pěkně, hlavně pokud jde o ty dva ústřední členy výpravy, jen prostě celý film včetně hereckých výkonů přinejmenším pro mě vypadal na něco úplně jiného než čím se nakonec stal, což mě mrzí, protože dopadnout to jinak, tak by to bylo na pětku.(31.12.2010)

• - Profesionální horolezec Park Young-seok přispěl filmu svými zkušenostmi. Herci Song Kang-ho, Yoo Ji-tae a Park Hee-soon u něj absolvovali  trénink. Park se společně s dvěma dalšími muži v říjnu 2011 pokusil o prostoupení nové cesty k vrcholu Annapurny. Všichni tři však zmizeli beze stop a jejich těla nebyla nalezena. (Jigvell)