Namgeuk ilgi

Horor / Mysteriózní / Psychologický / Thriller
Jižní Korea, 2005, 115 min

Korejská polární výprava se nachází uprostřed ledových plání Antarktidy, je zima a cíl v nedohlednu. Šestici mužů čeká dlouhá cesta a zanedlouho se nepřízeň přírody ukazuje být vedlejší..protože přicházejí děsivější události než chlad. (jorgus)

Trailer

sniper18

Je to celkom dobrý mysteriózne ladený dobrodružný film. Má veľmi dobrý príbeh o skupine šiestich polárnikov, ktorí sa rozhodnú dosiahnuť bod nedosiahnuteľnosti, čo sa ešte nikomu nepodarilo a musia to stihnúť do tmy, ktorá príde o dva mesiace. Ale časom si začnú uvedomovať, že niečo nie je v poriadku a neustála zima v kombinácii s osobnými problémami jedného z nich si musia vybrať svoju dať. Spracovanie na mňa ale pôsobí dosť rozporuplne, nie je zlé, ale o spokojnosti tu určite hovoriť nemôžem. Dej je miestami dosť zaujímavý, slušne graduje a obsahuje niekoľko výborných momentov, ale sklame to, že to nie je nakoniec také, ako to spočiatku vyzerá. Prvá tretina filmu je rozhodne najlepšia, neustále cítiť, že v okolí je niečo zvláštne a je tu aj viacero maličkostí, ktoré to jednoznačne dokazujú, ale film si nanešťastie miesto hororového ladenia vyberie skôr psychologický štýl a aj keď ani toto kritizovať nemôžem, dej zostane aspoň čiastočne zaujímavý stále, ale nakoniec sa nemôžem zbaviť pocitu, že toto nebolo práve to, čo by som chcel a na čo to minimálne celú prvú tretinu vyzeralo. Čo musím určite pochváliť je atmosféra, ktorá je miestami mimoriadne pôsobivá a väčšina hororov by mohla len závidieť, rovnako aj prostredie neustáleho svetla a zimy je tu vykreslené perfektne, takže postavám som po celý čas veril, že sú skutočne na Antarktíde a že im nie je čo závidieť. Herecké obsadenie je výborné, v celom filme vidno len sedem ľudí a medzi nimi v popredí moji obľúbenci Song Kang-ho a Yoo Ji-tae, takže tu si nemôžem sťažovať a zvyšné postavy tiež nesklamú. Réžia a technická stránka sú perfektné, spomínaná skvelá atmosféra, pôsobivý vizuál, toto už lepšie byť ani nemohlo. A nesmiem zabudnúť ani na mimoriadne úderný hudobný motív, ktorý teda dokáže zapôsobiť. Tento film sa mi ťažko hodnotí, perfektný audiovizuál, výborní herci a v priebehu sledovania aj veľmi dobrý príbeh, ale po skončení filmu mi už zostávajú len tie prvé dve zložky, tento príbeh v priebehu sledovania dokáže zaujať, ale na konci sa nemôžem zbaviť pocitu nespokojnosti, že som videl niečo iné, ako som chcel. A preto len takéto slabé hodnotenie. Ale za pozornosť tento film nepochybne stojí. 68% ()

Adrian

Dejovo síce riedkejšie a tým pádom miestami trocha naťahované mysteriózne dobrodružstvo za polárnym kruhom. Mimo ďalších formálnych zložiek, najsilnejšiu devízu snímky tvorí výborná práca so zvukom -> hlavne s úrovňou hlasitosti ako i intonáciou dialógov, ktoré skvelo dokresľujú temnú, takmer únavno-snovú atmosféru tajomna. Samotné zvukové vibrácie okolia sa tak stávajú popri slušných hereckých výkonoch ďalším aktérom deja. ()

Fr

,,MŮŽEME VŮBEC VĚŘIT TOMU, CO SAMI VIDÍME?“..... /// Tak nám ti kluci šikmooký vlezli už i na Antarktidu. Výborně připravení na cíl v nedohlednu – tedy místo, kde ještě nikdo nikdy nebyl (cože? Ani profesor Mac Donald s poručíkem Beranem?) a vybaveni tou nejmodernější technikou (se neposer, GPS a Skype má dneska každej...). Nekonečnej koloběh: chůze – jídlo – spánek přeruší nález deníku (že antarktickýho není třeba dodávat...). A pak se začnou dít ty podivnosti. Zkurvený počasí, spojení v prdeli a jako každá správná výprava i oni přinášej oběti. Nejlepší ale je (pro mě samozřejmě), že NĚCO tajemnýho smrdí ve vzduchu. Jenže... prďácky prasklý hodinky na mě nezabíraj. Čekám, jestli třeba charaktery nedostanou víc prostoru.....a zatím jen to tichý ,,ZACHRAŇ NÁS“. Chlapcům místo kochání se sněhem a mrazem postupně hrabe, a čekám, že teda aspoň začnou přitvrzovat v atmošce, když filozofický monology plný strachu nepomáhaj tempu (a zavíraj mi víka). VZMUŽTE SE! (kurva dělám co můžu, ale ani sirky nepomáhaj). Takový hóóódně hloubavý.... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jdu na polární výpravu s chlápkem, co má starou karabinu (ty vole a je to Korejec? Tak to jsi v píči!). 2.) Jsem hledač podivnejch míst (nebo podivnej hledač míst?). 3.) Noťas na mě v noci volá: ,,zachraň mě“!. 4.) Thx za titule ,,Vojta Pitra“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

tombac

"To tohle místo... Antarktida z něho udělala šílence." Šest chlapů s polárnickým vybavením, nedozírná ledová pláň a vysilující pouť na jakýsi nedosažitelný Pól. Antarctic Journal budiž příklad jak z mála vytřískat hodně muziky. Stačí trocha tajemna, vyšilování, depresívní prostředí, úderný ústřední hudební motiv a máme tu atmosféru hustoty místy se blížící kultovní The Thing. Ještě to šlo vylepšit a propracovat, ale i tak je tohle malé mysteriózní dobrodružství v mnoha aspektech (práce s kamerou, hudba, zvuky, herecké výkony) hodně povedená záležitost. ()

Bloody13

První půlka hodně dobrá. Tajemná zlá síla obklopuje šestici mužů uprostřed nekonečných plání Antarktidy a zbavuje jich rozumu a holých životů. Tahle část, díky silnému hororovému prvku, hodně brnká na divákovy nervy, ten absolutně netuší, s čím tu vlastně má dočinění. Jenže postupně se tenhle mysteriózní náboj vytrácí a zaklesává do psychologického survival dramatu, co je místy až zbytečně natáhnutý a disponuje už jen pár povedenými momenty (halucinace, souboj muže proti muži). Příběhově tedy nic moc a závěr může dokonce nasrat. Naštěstí je Antarktický deník natočen opravdu pěkně, postavy uvěřitelné a ústřední hudební motiv dokonce perfektní. Jen nečekejte nějaký hororový zážitek. ()

• Profesionální horolezec Park Young-seok přispěl filmu svými zkušenostmi. Herci Song Kang-ho, Yoo Ji-tae a Park Hee-soon u něj absolvovali  trénink. Park se společně s dvěma dalšími muži v říjnu 2011 pokusil o prostoupení nové cesty k vrcholu Annapurny. Všichni tři však zmizeli beze stop a jejich těla nebyla nalezena. (Jigvell)