poster

Namgeuk ilgi

 • Jižní Korea

  남근 일기

 • anglický

  Antarctic Journal

Horor / Mysteriózní / Psychologický / Thriller

Jižní Korea, 2005, 115 min

Režie:

Pil-seong Lim

Kamera:

Jung-hoon Jung

Hudba:

Kendži Kawai
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • eraserhead666
  ****

  Mám rád zimní filmy, tedy filmy na sněhu. A když jde o Antarktidu, tak je jasné, že tam prakticky nic jiného, než sníh a sdílená kosa nebude. Korejci se tentokrát rozhodli zrecyklovat alpinistický thriller. A tak trochu to zamotat. Protože natočili přesně ten typ filmu, ve kterém s nimi něco je a nebo se prostě jen zbláznili. V obou případech to táhne. 3.5*(10.9.2015)

 • Seabeast
  ***

  Výprava polárníků na Antarktidu za "Bodem Nedosažitelnosti" se možná na první pohled může jevit nezajímavě. Ovšem nenechte se zmást, hned od začátku Namgeuk ilgi výborně vtáhne do děje první napínavou scénou a postupně vytváří mrazivou klaustrofobickou atmosféru, která dolehne i na vás. Vynikající zpracování tomu všemu dává ještě cosi navíc a nemůžete se dočkat na rozuzlení. Do půlky/tři čtvrtiny jsem si říkal, že tam třísknu "pětihvězdu", ale pak jakoby film ztratil dech a je to bohužel jak čekání na konec. Obrovská, ale opravdu obrovská škoda, protože by se z toho dle mě dalo vyždímat mnohem víc a mělo by to naprosto zdrcující dopad na diváka. Takhle zůstává jen zajímavý dojem z atmosféry a ztvárnění, ale nikoliv z příběhu a narace, která jen tak prosviští dovnitř a ven.(7.7.2014)

 • poz3n
  ***

  Vůbec mi nedochází souvislosti mezi těma hororovejma náznakama a jinak ne tak špatnym filmem o sněhu, samotě a stavu mysli. U mě by tenhle jihokorejak zabodoval víc, kdyby se soustředil akorát na realitu a v podstatě rozebíral lidskou psychiku těch lidí tam. Takhle mám hodně smíšený a zmatený pocity a vůbec mi ten film jako celek nesedí.(3.5.2010)

 • Jhershaw
  ***

  Po delší době asijský film, který mě moc nezaujal. Je takový příliš chaotický. Jako by se scénárista nemohl rozhodnout, jestli to bude sci-fi thiller jako Věc, psycho-drama o muži pronásledovaníém vzpomínkami, dobrodružný flm o hrdinské výpravě.. Do toho flashbacky, sny, představy atd, které dohromady moc smyslu nedávají. A tuto zmatenost následně nejspíš chytili i herci a režisér. Co za to stojí, je působivá krajina, kamera, několik stísněných okamžiků a hudební main theme od Kenji Kawaie.(26.2.2006)

 • PetrPan
  **

  Velké korejské zklamání. Přitom prostředí pro atmosférické hrátky přímo vynikající, liduprázdná a tajuplná Antarktida, lepšího místa na Zemi není. Bohužel místo tajemna se v Antarktickém deníku povozíme na poklidných vlnách podivna a jen velmi zřídka zčeří hladinu závan silnějšího větru. Adrenalinová injekce aplikovaná první skvělou scénou postupně vyprchá a těch několik dalších střípků, zejména na opuštěné polární stanici, nijak výrazně nepodráždí nervová zakončení. Konec pak film posílá přímo do kategorie WTF. Nudná a jen těsná dvojka. Viděno během Challenge tour 2015: 30 dnů se světovou kinematografií(21.4.2015)

 • - Profesionální horolezec Park Young-seok přispěl filmu svými zkušenostmi. Herci Song Kang-ho, Yoo Ji-tae a Park Hee-soon u něj absolvovali  trénink. Park se společně s dvěma dalšími muži v říjnu 2011 pokusil o prostoupení nové cesty k vrcholu Annapurny. Všichni tři však zmizeli beze stop a jejich těla nebyla nalezena. (Jigvell)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace