Můj miláček Brouk

• slovenský

Miláčik Herbie

Dobrodružný / Rodinný / Komedie

USA, 1968, 107 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $51,264,000Tržby Celosvetovo $52,000,000║ Pre mňa nezabudnuteľná klasika a jeden s filmom na ktorom som vyrastal. Herbie, je zlatý chrobák Herbie aspoň medzi filmovými autami.(27.12.2007)

Na dlhú dobu posledný disneyovský, live-action megahit, ktorý sa uvelebil v kinách. Hit možno právom a možno ani nie. Záleží od vkusu, od doby vzniku a od momentálnej nálady. Ide o streštenú fantasy komédiu, plnú trikových záberov, akčných scén a primeraných hlášok. Ale ešte raz opakujem, záleží od...(3.3.2016)

Prodá konečně mladý závodní americký jezdec své věrné vozítko ,,Herbie" ? Tím by se ale dostal do pořádného maléru! Pomůže mu opět roztomilý brouček ,,Herbie" ke štěstí? Hodně otázek, skoro žádná odpověď, více se dozvíte pokud uvidíte tento film. Jedná se o velice rozvernou téměř fraškovskou komedie z Disneyovských studií. S velmi osobitým půvabem zpracovává tehdy ještě mladistvou image ,,brouků"- a také nemalou měrou napomáhá prodloužit i posílit nesmírnou oblibu tohoto typu volkswagenů. Následují ještě tři další pokračování tohoto snímku, v nichž si toto roztomilé autíčko na dlouhou dobu získává své příznivce. Bohužel jsem ani jeden filmeček neviděl tak nemůžu srovnávat. Ale filmy a jednotlivé epizody nesou názvy Herbie Rides Again (1973), The Shaggy D.A. (1976), a Herbie Goes Bananas (1980). Jak už je to jen dlouho co to nedávali vzpomene si někdo vůbec..? Já tedy ne..(24.10.2006)

Komedie na oslavu VW Brouka.(8.7.2003)

Zo začiatku sa dej odvíjal celkom dobre, ale v závere šlo o nudnú grotesku zo 60-tych rokov. A to mám motoristické filmy rád. Ľahkého predbiehanie súperov bolo proste príliš. Škoda, že neexistuje dokument ako sa nakrúcali niektoré scény, lebo mechanici sa museli riadne natrápiť pri montáži všetkých vychytávok, aby VW Chrobák pôsobil ako živý stroj. Navyše muselo ísť o drahý film, len leteckých záberov je cca 10 minút. "Nemôžete uveriť na prvý raz, chce to čas." "Musíme sedieť traja, aby sme udržali auto na zemi."(21.12.2013)