Reklama

Reklama

Tma

  • Česko Bloudění v temnotách (více)
Trailer
Horor / Mysteriózní / Thriller
Německo / Velká Británie, 2005, 90 min

Obsahy(1)

Maria Bello přijíždí na waleské pobřeží za svým manželem. Už první noc má hrůzné sny o smrti své dvanáctileté dcery. Když opravdu záhadně zmizí, všichni se domnívají, že spadla z útesu a utopila se. Jenže večer je slyšet její volání o pomoc a navíc druhý den se objeví neznámá malá dívka. Nikdo netuší, že je poslem zla... James a Adele jsou plni zármutku nad ztrátou své dcery, jež nedávno utonula. V tomto rozpoložení je zastihne mladá Ebrill, která tvrdí, že zemřela před šedesáti lety, je však až neuvěřitelně podobná jejich milované Sarah... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (140)

Juto 

všechny recenze uživatele

Tento hororovo-mysteriózny thriller má veľa potenciálu, no nikdy ho poriadne nevyužije, a to napriek dobrým hercom v hlavných úlohách. Zápletka sa v priebehu príbehu rozpadá na kusy a žiadne atmosférické plazenie v starých opustených miestnostiach to nenahradí. Nakoniec sa z toho stala fraška. Scenárista očividne netuší, ako veci pospájať, a tak sa dostaneme k piatim rôznym koncom, až kým sa divák necíti ukrivdený tou krvavou hlúposťou. 4/10 ()

Dogfish 

všechny recenze uživatele

Mám rád horory, mám rád mysteriozní horory. Tady je ten mysteriozní strach udělaný hybající až roztěkanou kamerou a hudbou, která zesílí v tom správném okamžiku. Pominu zápletku, která se nabízí na opuštěném místě na pobřeží. Dcera přijíždí na samotu, kde bydlí její otec a proleze dům až na půdu, kde najde malý pokoj a hned v něm začne šňupat. Jiné děti by se asi báli v novém prostředí, ona ne a hr na zaprášenou krabičku co leží na poličce až shodí staré klíče, které udělají rachot až přiběhnou rodiče a ty se ptají, jestli se jí něco nestalo. A tak to jde s těmi strašidelnými okmžiky celý film. Málem bych zapomněl. Ještě tu To místo, kde umírají ovce...Chtěl jsem dat jednu hvězdu, ale ten konec to trochu narovnal, takže **. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Škoda, skončili sme uprostred cesty. TMA uspokojí každého, kto má rád temné komorné horory, odohrávajúce sa v čudnom dome + každého, kto má v láske charizmatického Seana Beana (PÁN PRSTEŇOV: SPOLOČENSTVO PRSTEŇA) a krásnu Mariu Belloovú (ODPLATA). Snímka, mimochodom z produkcie Paula W. S. Andersona (RESIDENT EVIL), však dopláca na hlúpy, neoriginálny a nezaujímavý scenár. No atmosféra, výprava a obaja herci, čo-to vylepšujú. Posledných 30 minút je ale mimoriadne zlých, takže skôr 40%. Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/718/ ()

AlistairMir 

všechny recenze uživatele

Dost ponurej horor u kterého jsem celou dobu čekal, že skončí špatně. Jak moc jsem se trefil to poznejte sami ale rozhodně tento snímek doporučuji. Mr. Bean je dobrej herec a když si občas zahraje v hororu tak většinou v povedenym a TMA není vyjímkou. Manželé přijdou o dcerku a vše vypadá, že žuchla do vody a utopila se. Jenže dcerka je místo toho uvězněná v říši mrtvých a je na mamce aby jí zachránila a získala jí zpátky. Není to však vůbec jednoduché a díky neznámé dívce co má být (nebo je?) X let mrtvá a místnímu muži co zná děsivou historii místa z vlastní zkušenosti se začne rýsovat jedna hodně nepříjemná otázka vedle druhé. Dokáže matka doslova jít přes mrtvoly aby získala zpět svou dceru? A hlavně...vrátí se její dcera stejná jako byla dříve, nebo se jejího těla zmocní čiré zlo? Vše zjistíte ve finále, které mě osobně celkem překvapilo. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Adelle má vážne naštrbený vzťah so svojou pubertálnou dcérou Sarah. Rozhodne sa, že spolu navštívia jej manžela a Sarinho otca Jamesa, ktorý žije na samote na odľahlom walleskom pobreží. Po pár dňoch sa Sarah stratí na pláži, zmizne niekde v mori. Pri následnom pátraní po nej začne Adelle postupne odhaľovať temnú históriu tohto izolovaného miesta. Pred zhruba pol storočím tam žila náboženská sekta, ktorá uctievala starobylé pohanské božstvá. Ich fanatický vodca ich nakoniec primäl ku hromadnej sebevražde. Všetci spoločne skočili z vysokého skalnatého útesu do morských hlbín. Zdá sa však, že ich skazené duše a zlo naďalej zostali na mieste, kde pred tým prebývali. Ak sa chce Adelle znova stretnúť so svojou dcérou, musí zviesť boj so silami, ktoré nepochádzajú z tohto sveta. *** ()

Galerie (15)

Zajímavosti (3)

  • Podsvětí "Annwn" pochází z welšských legend, kde je tímto názvem označována země mrtvých. (akisha)
  • Na Katalánském mezinárodním filmovém festivalu byl snímek nominován na cenu pro nejlepší film. (Terva)
  • Snímek byl natočen na motivy románu "Sheep" Simona Maginna. (Terva)

Reklama

Reklama