The Boxing Cats (Prof. Welton's)

Krátkometrážní / Akční / Komedie / Sportovní

USA, 1894, 1 min

Henry Welton

Dvě kočky jsou navlečeny do popruhů a loutkovým způsobem se utkají v boxu. Dost zábavné, i když ochránci zvířat budou zřejmě jiného názoru.(27.11.2005)

Ze své doby pro dobu naši asi nejzábavněší dílko. Dvě boxující kočky. Já fandil té vlevo.(5.3.2007)

Nevím, jestli to teda nehraničí s týráním zvěře.(21.10.2010)

Ochráncům zvířat to může být už u zadku, ale pokud ty kočky ještě žijí, mohly by tak, vzledem k jejich zuboženému fyzickému stavu, plynout pro Edisona jisté finanční důsledky...(8.4.2006)

Musím se přiznat, že miluju Edisona. Začalo to, když jsem před lety četla jeho životopis a dodnes je to pro mě největší hrdina. Pravda ovšem je, že to byl v důsledku svých životních strastí tyran (týral zvířata i lidi). Na miloučké hříčce The Boxing Cats však nic špatného nevidím. Tato raritka stojí zato.(31.3.2006)

• petaspur

Kočky se kočkují, pán jim trochu pomáhá k aktivitě a pokud je někdo kvůli dvacetisekundové nudě schopen podat oznámení o týrání zvířat, tak to není jejich ochránce, ale idiot.(27.4.2009)

Už před mnoha lety měli dobrý nápady :D(29.10.2011)

YouTube/// Obsazení 10/10 Děj 6/10 Hudba 0/10 Efekty 4/10/// +parádní, když si uvědomíme stáří snímku -bez zvuku, dost kratičké/// Težko říct nakolik je to hrané, ale z dochovaného snímku se zdá být patřičné to, že se jedná spíše o "loutkové divadlo" než že by se obě kočky do sebe pustili na férovku. I díky tomu to nemá takovej drajf, jaký by tomu přsoudili současní filmaři./// Celkem 50%///(29.7.2007)

Roztomilé, ale zvířatkám se to asi moc nelíbilo.(16.3.2008)

Dali je na popruhy a dali jim rukavice, dnes je nechávaj jen tak a ještě si vsázej, holt jiná doba, jiný mrav. Pozastovat se nad tímhle "týráním" opravdu nemá cenu. Zábavný snímek se zvířaty, která rozhodně nepřišla k úhoně.(30.10.2014)

• Cimr

Thomas Edison byl možná geniální vynálezce, ale hrozný režisér. Chyběl mi tu scénář, dobré herecké výkony a závěrečná katarze!(18.3.2009)

• Marek1991

Ale naozaj, žeby prvý boxerský film všetkých čias? Je to pravdepodobné, ale naozaj nefandím rôznym zápasom zvierat, podnecovaniu ich k vzájomnému napádaniu, lebo to vyznieva ako týranie zvierat. Toto bolo našťastie aspoň jemné a vtipné, inak v tom nejakú vyššiu hodnotu nevidím.(21.10.2012)

První boxerský film všech dob. Ještě někdo tvrďte, že je Rocky průlomový. :) Mimochodem jsem fandil té v levo.(21.5.2008)

• 4daPeace

Verdikt: T. A. Edison na ČSFD? Wow! Jeden bod za něho a druhý za to, že se to dochovalo a dnes je to ke shlédnutí na Youtube -> http://youtube.com/watch?v=8FXWrN2ZI8U Umělecký či jakýkoliv jiný přínos je nulový.(29.7.2007)

Mně se to líbilo :D dobrej nápad, na to že je to 115 let staré(22.10.2009)

• gjjm

Týrání koček ve jménu filmu. Tady jim konkrétně navlékli boxerské rukavice a nechali je se rvát, zatímco se jejich majitel hrdě usmíval za nimi. Hnus.(6.9.2009)

• Sfinkter

Boxující kočky jsem ještě neviděl. A přitom je film starý skoro 120 let.(30.1.2012)

I já jsem jako malý bral našeho kocoura Macka za přední tlapky a zvedal jsem mu je do bojového gardu proti jeho odvěkému příteli, psovi. Nechápu, přoč se boxují dvě kočky, když je to stejný živočišný druh, ale každopádně, když jsem se na ten krátký filmeček koukal, tak sem se opravdu usmíval.(31.3.2006)

• rudeboy

Oproti The Kiss (1900) je to aspoň trochu vtipné.(4.11.2008)

Chudáci kočky. Nejdřív je shazujou (http://www.csfd.cz/film/250311-falling-cat/), teď zase tohle...Možná byly týrány, ale zato jsou slavné!(10.6.2014)

<< předchozí 1 2