poster

Hitler a holocaust (TV seriál)

 • český

  Hitlerův holocaust

 • německý

  Holokaust

 • anglický

  Hitler's Holocaust

Dokumentární / Válečný / Historický

Německo, 2000, 6x50 min

 • xaver
  *****

  Tyto seriály jsou velmi důležité pro dnešní i budoucí. Není to jenom o hrozbě neonacismu, ale obecně je to připomenutí válečných hrůz, kde neplatí žádná pravidla a žádné zákony, jenom zákon silnějšího. Bohužel je tomu i dnes, víc než 60 let po nejstrašnějším konfliktů všech dob. Stačí se podívat, co se dělo v Korei, Vietnamu, na Blízkém Východě, v Afganistánu, v Bývalé Jugoslávii, nemluvě o krvavých konfliktech v Africe. Lidstvo je nepoučitelné. Pár nejzámožnějších jedinců a skupin ve jménu rozšíření majetku udělají cokoli.(20.6.2012)

 • MrPierc
  *****

  Mapování událostí 2 svět. války ,ale také pozadí okolo Hitlera a jeho pomocniků. Dobové záběry + výpovědi jsou fascinující, když si uvědomíte, že ti lidé to přežili. Povinné promítání na ZŠ, aby pak ty hovádka věděli o čem to je a jaké je to být zas*aným žiďákem (většina z nich totiž ani neví, proč tuto nadávku používají a svastika je pro ně hezké logo )(17.1.2009)

 • maxxxim
  *****

  Zdrvujúce, dojímavé, kruté, pravdivé. Seriál, ktorý prinúti zamyslieť sa nad svojou existenciou a malichernosťami života nami považovanými za podstatné. Seriál vás dostane na samotné dno ľudskej existencie a vrchol ľudksej krutosti a beštiality. Hrdinovia tohto seriálu sú obyčajní ľudia, ktorí sa ničím neprevinili, no predsa odišli zo sveta akoby tomu bolo inak. Seriál, ktorý dojme k slzám aj toho najotrlejšieho diváka. Nádherná hudba v pozadí umocní "zážitok", hoci tento výraz používam nerád na tomto mieste. Oplatí sa vidieť, seriál zmajstrovaný precízne.(9.4.2009)

 • Arsenal83
  *****

  Asi najkomplexnejší dokument týkajúci sa holocaustu a tragickému osudu Židov počas 12- ročnej Hiterovej vlády. Výpovede tých, ktorí prežili, ale aj tých, ktorý sami pracovali v koncentračných táboroch, ďalej svedectvá a hlavne filmová dokumentácia, to všetko je strašnou výpoveďou,akého zla je človek schopný nie len vtedy, ak koná pod príkazom, ale najmä vtedy, ak má neobmedzenú moc. Ako jedná z obetí povedala: "Mysleli si, že sú bohmi..." Po vzhliadnutí je až nepochopiteľné, že dnes ešte niekto dané udalosti popiera.(30.3.2016)

 • borsalino
  *****

  Od Guido Knoppa jsem si pro doplnění informací koupil ještě knihu "Holokaust", která je z určité části paralelní s dokumentem, nicméně některé informace je přesnější a stravitelnější získat z tištěného textu, jiné zase z obrazového materiálu. Řekl bych, že tento dokument, doplněný o knihu, lze bez obalu charakterizovat jako "komprimovanou hrůzu". Hitlerova fanatická představa o zákeřnosti židobolševismu, propracovaná propaganda, ochotní přisluhovači, pedantičtí organizátoři, krutí vykonavatelé, výkonný systém, liknavost a těžkopádnost spojenců, umíchala miliónům lidí doslova smrtící koktejl. Myslím, že je nutné otevřít novodobým nacistům oči. A pokud tito novodobí tmáři jsou již prohnilí, je nutné preventivně působit na novou generaci a ukázat ji, kde je skutečné zlo a kdo je jeho nositelem. Jedině tak je možné toto zlo dostat na okraj společnosti a postupně jej vymýtit. Tento vypovídající dokument k tomu může významně přispět.(18.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace