Hitler a holocaust (TV seriál)

• český

Hitlerův holocaust

• Německo

Holokaust

Hitler's Holocaust

Dokumentární / Válečný / Historický

Německo, 2000, 6x50 min

V těchto dokumentech obvykle mluví oběti, nebo potomci obětí. Vždy je to nesmírně sugestivní a vždy jde o strhující příběhy. Tady se ke slovu dostávají ale i lidé z druhé strany. Ať už to jsou vojáci, kteří litují, že něčeho takového byli svědky, nebo se přímo zúčastňovali zvěrstev, je důležité tyto výpovědi z jejich úst slyšet. Výborně zpracovaný cyklus o kapitole lidských dějin, která nesmí být zapomenuta.(30.9.2014)

Démonický dokument, který bez příkras zobrazuje nejodpornější zločiny 20. století, tak jak se skutečně staly. Autentické a deprimující díky dobovým záběrům a očitým svědkům. Tajuplná hudba umocňuje poutavost a zejména záběry na koncentrační tábory za doprovodu této chladné huby vyvolávají nejen agresi, odpor či smutek, ale i další otázky týkající se samotné lidskosti. Na téma holocaust jsem neviděl moc dokumentů, ovšem toto zpracování je ukázkové. Za sebe však mohu říct: Už nikdy!(25.5.2014)

Zdrvujúce, dojímavé, kruté, pravdivé. Seriál, ktorý prinúti zamyslieť sa nad svojou existenciou a malichernosťami života nami považovanými za podstatné. Seriál vás dostane na samotné dno ľudskej existencie a vrchol ľudksej krutosti a beštiality. Hrdinovia tohto seriálu sú obyčajní ľudia, ktorí sa ničím neprevinili, no predsa odišli zo sveta akoby tomu bolo inak. Seriál, ktorý dojme k slzám aj toho najotrlejšieho diváka. Nádherná hudba v pozadí umocní "zážitok", hoci tento výraz používam nerád na tomto mieste. Oplatí sa vidieť, seriál zmajstrovaný precízne.(9.4.2009)

Tady nemá cenu moc co vymýšlet, protože jestli vás zajímá téma druhé světové války a zvláště pak holocaust jako takový, lepší dokument snad ani nenajdete. Prakticky vše je detailně popisováno lidmi, které tyto okamžiky prožíli na vlastní kůži a ať už to jsou výpovědi vězňů, židů či německých vojáků, každý jejich příběh vás dojme a donutí zamyslet. Pro mě proto jednoznačně maximalní 5ti hvězdičkové hodnocení a vysoke doporučení k tomu.(15.11.2010)

Mapování událostí 2 svět. války ,ale také pozadí okolo Hitlera a jeho pomocniků. Dobové záběry + výpovědi jsou fascinující, když si uvědomíte, že ti lidé to přežili. Povinné promítání na ZŠ, aby pak ty hovádka věděli o čem to je a jaké je to být zas*aným žiďákem (většina z nich totiž ani neví, proč tuto nadávku používají a svastika je pro ně hezké logo )(17.1.2009)