poster

Hitler a holocaust (TV seriál)

 • Česko

  Hitlerův holocaust

 • Německo

  Holokaust

 • USA

  Hitler's Holocaust

Dokumentární / Válečný / Historický

Německo, 2000, 6x50 min

Scénář:

Maurice Philip Remy

Hrají:

Adolf Hitler (a.z.), Simon Wiesenthal
 • Rocky62
  *****

  Démonický dokument, který bez příkras zobrazuje nejodpornější zločiny 20. století, tak jak se skutečně staly. Autentické a deprimující díky dobovým záběrům a očitým svědkům. Tajuplná hudba umocňuje poutavost a zejména záběry na koncentrační tábory za doprovodu této chladné huby vyvolávají nejen agresi, odpor či smutek, ale i další otázky týkající se samotné lidskosti. Na téma holocaust jsem neviděl moc dokumentů, ovšem toto zpracování je ukázkové. Za sebe však mohu říct: Už nikdy!(25.5.2014)

 • borsalino
  *****

  Od Guido Knoppa jsem si pro doplnění informací koupil ještě knihu "Holokaust", která je z určité části paralelní s dokumentem, nicméně některé informace je přesnější a stravitelnější získat z tištěného textu, jiné zase z obrazového materiálu. Řekl bych, že tento dokument, doplněný o knihu, lze bez obalu charakterizovat jako "komprimovanou hrůzu". Hitlerova fanatická představa o zákeřnosti židobolševismu, propracovaná propaganda, ochotní přisluhovači, pedantičtí organizátoři, krutí vykonavatelé, výkonný systém, liknavost a těžkopádnost spojenců, umíchala miliónům lidí doslova smrtící koktejl. Myslím, že je nutné otevřít novodobým nacistům oči. A pokud tito novodobí tmáři jsou již prohnilí, je nutné preventivně působit na novou generaci a ukázat ji, kde je skutečné zlo a kdo je jeho nositelem. Jedině tak je možné toto zlo dostat na okraj společnosti a postupně jej vymýtit. Tento vypovídající dokument k tomu může významně přispět.(18.9.2009)

 • Baron Noktur
  *****

  Úžasný dokument (aj keď sa nič spojené s holokaustom považovať za úžasné nemôže) o holocauste čítajúci takmer 6 hodín plný informácií, detailného rozpisu vzostupu a pádu koncentračných táborov a skutočných, desivých záberov. Každý diel predkladá svoje vlastné časti mozaiky až to celé vyvrchoľuje v najmorbidnejšej šiestej časti, v ktorom sú naturalisticky zobrazované nájdené mŕtvoly v táboroch, ich odpratávanie buldozérmi i hádzanie na kosť vyschnutých mŕtvol zajatými nemeckými dôstojníčkami do masových hrobov. Na seriáli oceňujem aj to, že sa nebál v prestrihových rozhovoroch s preživšími väzňami či nacistickými dôstojníkmi priniesť aj názory, že nie každý z nich ľutuje to, čo sa dialo. Až to dáva tomuto dokumentu punc desivej mrazivosti. Toto by mali povinne púšťať žiakom na školách, aby sme sa nemuseli báť, že nám vyrastie ďalšia generácia slepo nasledujúca svojho vodcu Mariána Kotlebu!!!! 9/10(9.1.2020)

 • Vyrida
  *****

  Tady nemá cenu moc co vymýšlet, protože jestli vás zajímá téma druhé světové války a zvláště pak holocaust jako takový, lepší dokument snad ani nenajdete. Prakticky vše je detailně popisováno lidmi, které tyto okamžiky prožíli na vlastní kůži a ať už to jsou výpovědi vězňů, židů či německých vojáků, každý jejich příběh vás dojme a donutí zamyslet. Pro mě proto jednoznačně maximalní 5ti hvězdičkové hodnocení a vysoke doporučení k tomu.(15.11.2010)

 • xaver
  *****

  Tyto seriály jsou velmi důležité pro dnešní i budoucí. Není to jenom o hrozbě neonacismu, ale obecně je to připomenutí válečných hrůz, kde neplatí žádná pravidla a žádné zákony, jenom zákon silnějšího. Bohužel je tomu i dnes, víc než 60 let po nejstrašnějším konfliktů všech dob. Stačí se podívat, co se dělo v Korei, Vietnamu, na Blízkém Východě, v Afganistánu, v Bývalé Jugoslávii, nemluvě o krvavých konfliktech v Africe. Lidstvo je nepoučitelné. Pár nejzámožnějších jedinců a skupin ve jménu rozšíření majetku udělají cokoli.(20.6.2012)