Hitler a holocaust (TV seriál)

• český

Hitlerův holocaust

• německý

Holokaust

Hitler's Holocaust

Dokumentární / Válečný / Historický

Německo, 2000, 6x50 min

Tyto seriály jsou velmi důležité pro dnešní i budoucí. Není to jenom o hrozbě neonacismu, ale obecně je to připomenutí válečných hrůz, kde neplatí žádná pravidla a žádné zákony, jenom zákon silnějšího. Bohužel je tomu i dnes, víc než 60 let po nejstrašnějším konfliktů všech dob. Stačí se podívat, co se dělo v Korei, Vietnamu, na Blízkém Východě, v Afganistánu, v Bývalé Jugoslávii, nemluvě o krvavých konfliktech v Africe. Lidstvo je nepoučitelné. Pár nejzámožnějších jedinců a skupin ve jménu rozšíření majetku udělají cokoli.(20.6.2012)

Démonický dokument, který bez příkras zobrazuje nejodpornější zločiny 20. století, tak jak se skutečně staly. Autentické a deprimující díky dobovým záběrům a očitým svědkům. Tajuplná hudba umocňuje poutavost a zejména záběry na koncentrační tábory za doprovodu této chladné huby vyvolávají nejen agresi, odpor či smutek, ale i další otázky týkající se samotné lidskosti. Na téma holocaust jsem neviděl moc dokumentů, ovšem toto zpracování je ukázkové. Za sebe však mohu říct: Už nikdy!(25.5.2014)

Mapování událostí 2 svět. války ,ale také pozadí okolo Hitlera a jeho pomocniků. Dobové záběry + výpovědi jsou fascinující, když si uvědomíte, že ti lidé to přežili. Povinné promítání na ZŠ, aby pak ty hovádka věděli o čem to je a jaké je to být zas*aným žiďákem (většina z nich totiž ani neví, proč tuto nadávku používají a svastika je pro ně hezké logo )(17.1.2009)

Tady nemá cenu moc co vymýšlet, protože jestli vás zajímá téma druhé světové války a zvláště pak holocaust jako takový, lepší dokument snad ani nenajdete. Prakticky vše je detailně popisováno lidmi, které tyto okamžiky prožíli na vlastní kůži a ať už to jsou výpovědi vězňů, židů či německých vojáků, každý jejich příběh vás dojme a donutí zamyslet. Pro mě proto jednoznačně maximalní 5ti hvězdičkové hodnocení a vysoke doporučení k tomu.(15.11.2010)

Od Guido Knoppa jsem si pro doplnění informací koupil ještě knihu "Holokaust", která je z určité části paralelní s dokumentem, nicméně některé informace je přesnější a stravitelnější získat z tištěného textu, jiné zase z obrazového materiálu. Řekl bych, že tento dokument, doplněný o knihu, lze bez obalu charakterizovat jako "komprimovanou hrůzu". Hitlerova fanatická představa o zákeřnosti židobolševismu, propracovaná propaganda, ochotní přisluhovači, pedantičtí organizátoři, krutí vykonavatelé, výkonný systém, liknavost a těžkopádnost spojenců, umíchala miliónům lidí doslova smrtící koktejl. Myslím, že je nutné otevřít novodobým nacistům oči. A pokud tito novodobí tmáři jsou již prohnilí, je nutné preventivně působit na novou generaci a ukázat ji, kde je skutečné zlo a kdo je jeho nositelem. Jedině tak je možné toto zlo dostat na okraj společnosti a postupně jej vymýtit. Tento vypovídající dokument k tomu může významně přispět.(18.9.2009)