poster

Hitler a holocaust (TV seriál)

 • český

  Hitlerův holocaust

 • Německo

  Holokaust

 • anglický

  Hitler's Holocaust

Dokumentární / Válečný / Historický

Německo, 2000, 6x50 min

 • ClimbVibe
  *****

  V těchto dokumentech obvykle mluví oběti, nebo potomci obětí. Vždy je to nesmírně sugestivní a vždy jde o strhující příběhy. Tady se ke slovu dostávají ale i lidé z druhé strany. Ať už to jsou vojáci, kteří litují, že něčeho takového byli svědky, nebo se přímo zúčastňovali zvěrstev, je důležité tyto výpovědi z jejich úst slyšet. Výborně zpracovaný cyklus o kapitole lidských dějin, která nesmí být zapomenuta.(30.9.2014)

 • Rocky62
  *****

  Démonický dokument, který bez příkras zobrazuje nejodpornější zločiny 20. století, tak jak se skutečně staly. Autentické a deprimující díky dobovým záběrům a očitým svědkům. Tajuplná hudba umocňuje poutavost a zejména záběry na koncentrační tábory za doprovodu této chladné huby vyvolávají nejen agresi, odpor či smutek, ale i další otázky týkající se samotné lidskosti. Na téma holocaust jsem neviděl moc dokumentů, ovšem toto zpracování je ukázkové. Za sebe však mohu říct: Už nikdy!(25.5.2014)

 • maxxxim
  *****

  Zdrvujúce, dojímavé, kruté, pravdivé. Seriál, ktorý prinúti zamyslieť sa nad svojou existenciou a malichernosťami života nami považovanými za podstatné. Seriál vás dostane na samotné dno ľudskej existencie a vrchol ľudksej krutosti a beštiality. Hrdinovia tohto seriálu sú obyčajní ľudia, ktorí sa ničím neprevinili, no predsa odišli zo sveta akoby tomu bolo inak. Seriál, ktorý dojme k slzám aj toho najotrlejšieho diváka. Nádherná hudba v pozadí umocní "zážitok", hoci tento výraz používam nerád na tomto mieste. Oplatí sa vidieť, seriál zmajstrovaný precízne.(9.4.2009)

 • Vyrida
  *****

  Tady nemá cenu moc co vymýšlet, protože jestli vás zajímá téma druhé světové války a zvláště pak holocaust jako takový, lepší dokument snad ani nenajdete. Prakticky vše je detailně popisováno lidmi, které tyto okamžiky prožíli na vlastní kůži a ať už to jsou výpovědi vězňů, židů či německých vojáků, každý jejich příběh vás dojme a donutí zamyslet. Pro mě proto jednoznačně maximalní 5ti hvězdičkové hodnocení a vysoke doporučení k tomu.(15.11.2010)

 • MrPierc
  *****

  Mapování událostí 2 svět. války ,ale také pozadí okolo Hitlera a jeho pomocniků. Dobové záběry + výpovědi jsou fascinující, když si uvědomíte, že ti lidé to přežili. Povinné promítání na ZŠ, aby pak ty hovádka věděli o čem to je a jaké je to být zas*aným žiďákem (většina z nich totiž ani neví, proč tuto nadávku používají a svastika je pro ně hezké logo )(17.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace