Hitler a holocaust (TV seriál)

• český

Hitlerův holocaust

• Německo

Holokaust

Hitler's Holocaust

Dokumentární / Válečný / Historický

Německo, 2000, 6x50 min

Zdrvujúce, dojímavé, kruté, pravdivé. Seriál, ktorý prinúti zamyslieť sa nad svojou existenciou a malichernosťami života nami považovanými za podstatné. Seriál vás dostane na samotné dno ľudskej existencie a vrchol ľudksej krutosti a beštiality. Hrdinovia tohto seriálu sú obyčajní ľudia, ktorí sa ničím neprevinili, no predsa odišli zo sveta akoby tomu bolo inak. Seriál, ktorý dojme k slzám aj toho najotrlejšieho diváka. Nádherná hudba v pozadí umocní "zážitok", hoci tento výraz používam nerád na tomto mieste. Oplatí sa vidieť, seriál zmajstrovaný precízne.(9.4.2009)

Démonický dokument, který bez příkras zobrazuje nejodpornější zločiny 20. století, tak jak se skutečně staly. Autentické a deprimující díky dobovým záběrům a očitým svědkům. Tajuplná hudba umocňuje poutavost a zejména záběry na koncentrační tábory za doprovodu této chladné huby vyvolávají nejen agresi, odpor či smutek, ale i další otázky týkající se samotné lidskosti. Na téma holocaust jsem neviděl moc dokumentů, ovšem toto zpracování je ukázkové. Za sebe však mohu říct: Už nikdy!(25.5.2014)

U podobných dokumentů, jaké natočil Quido Knopp, mne vždycky napadá, že kdyby se je podařilo nějakou fintou předvést dnešním neonacistům, že by přece museli pohlédnout na svět jinak, než jsou zvyklí. Vím, že to tak není, ale přesto mi připadá důležité, že se točí a navíc v této mistrovské kvalitě.(17.10.2005)

Mapování událostí 2 svět. války ,ale také pozadí okolo Hitlera a jeho pomocniků. Dobové záběry + výpovědi jsou fascinující, když si uvědomíte, že ti lidé to přežili. Povinné promítání na ZŠ, aby pak ty hovádka věděli o čem to je a jaké je to být zas*aným žiďákem (většina z nich totiž ani neví, proč tuto nadávku používají a svastika je pro ně hezké logo )(17.1.2009)

Pokud jste se chtěli dozvědět vše o holocaustu a podílu Hitlera na něm, pusťte si tento dokument. A i přesto, že od války toho bylo na toto téma natočeno strašně moc, až samotní Němci paradoxně ukázali, že dané téma umí zpracovat zcela nejlépe. Vynecháno není nic a naopak řada nových nebo málo známých okolností je vyvedena na světlo světa.(3.10.2012)