Na Bukvovom dvore (TV film)

In Bukva Courtyard

Slovensko, 1993, 98 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

"Nehor...nehovor, keď nemusíš" táto veta gazdu Bukvu, krásne dotvorila príbeh odohrávajúci sa na malom gazdovstve, kde sa síce pracovalo od svitu do mrku napriek tomu však bol čas aj na lásku a hlboké city. Krásny príbeh o človeku, ktorého krása sa skrýva pod povrchom, a ktorého famózne stvárnil František Kovár. Pre mňa jeden z mála nezabudnuteľných slovenských filmov.(4.9.2013)

Príjemný, na povrchu pokojný príbeh z Bukvovho gazdovstva, kde sa príliš nehovorí, netára. Atmosféru dopĺňa hudba - hra na píštalke. Obsadenie vynikajúce - myslím každá postava: František Kovár (Bukva), Vanda Tureková (Magalénka), Peter Bebjak (Jano Klas), Robert Roth (Štefan), Oľga Vronská (matka Bukvu), Viera Topinková (matka Magdalénky), Ján Melkovič (otec Magdalénky), Stanislav Štepka, Zuzana Kapráliková, Štefan Mišovic, Gejza Benko, Katarína Šulajová, Pavol Topoľský, Peter Debnár, Oľga Zollnerová, Soňa Ulická, Helena Húsková(11.12.2015)