Portrét (TV film)

Československo, 1982, 51 min

Ivan Hubač

Scénografie:

Luděk Souček

Nadprůměrná televizní záležitost-hlavně kvůly hereckému triu jemuž vévodí opět Čepek(škoda,že se tento náš velký herec zapsal do dívákovi paměti,hlavně těmito rolemi),Moskalyk je zručný řemeslník a i zde se mu pomalu daří budovat atmosféru tajemna-dokud scénář nevytasí všechny karty,ale bez esa.Bohužel,i zde trpí film politickým nánosem(zločinec chce utéci před VB za kopečky).Naštěstí herci vše zachraňují,již zmíněný Čepek,ve velmi zajímave roly Preiss(svého malého-hodného čecha jenž se proti své vůly se postaví zlu ztvárnil skvostně) a nakonec Šulcová,jenž jako první z manželského páru se zlu postaví-ale její motivaceje alespoň jiná(nebaví ji jak má hodného chotě,který vždy se shrbí před prblémy a sama jedná a používá i ženské zbraně).Skrátka dobrý a poctivý počin,jež ve své době byl pro dospělé-jemná brutaliza.pokus o znásilnění a odhalená ňadra,ale dnes..............je jiná doba(5.3.2007)

Asi nejlepší česká inscenace co jsem měl možnost vidět.(11.3.2007)

" Host do domu, hůl do ruky" nebo taky "zoufalí lidé dělají zoufalé věci", neboli slušný člověk, neprůbojný, bez ambicí, bez loktů, kterého si už manželka přestává vážit, se v momentě, kdy je ohrožen, vzedme k odporu. Viktor Preiss a Petr Čepek podávají opět mimořádné výkony.(18.9.2005)

Naprosto famozní inscenace...Preiss a Čepek jsou brilantní!!(6.11.2007)

..„Se všema se dá slušně vyjít. A já jsem tomu blbec, do dneška věřil“. Někdy je prostě potřeba, setkat se v životě s gaunerem, aby člověk získal ztracenou sebeúctu, kterou možná nikdy neměl. A získal zpět člověka, který už jenom těžko skrýval své pohrdání. Nádherná inscenace, bravurně zahraná. Proč se už nic takového netočí?!(18.9.2005)

• - Petr Čepek (Alfréd Kalvoda) a Jana Šulcová (Jarmila Skálová) prežili počas natáčania románik. (Zdroj: ahaonline.cz) (Raccoon.city)

• - Nominace na hlavní cenu v kategorii Nejlepší herečka na MFF v Monte Carlu. (M.B)