poster

Dobrá čtvrť (TV seriál)

Drama

Česko, 2005 - 2008, 19 h 44 min (Minutáž: 22x53 min)

Režie:

Karel Smyczek

Scénář:

Lucie Konášová

Hrají:

Jana Preissová, Anna Kulovaná, Vilma Cibulková, Jiřina Jirásková, Jiří Schmitzer, Milan Šteindler, Tomáš Hanák, Veronika Gajerová, Zdeněk Žák, Martha Issová, Liliana Malkina, František Němec, Jiří Pecha, Matěj Hádek, Milan Enčev, Pavel Trojan, Jiří Maria Sieber, Barbora Srncová, Milan Bahúl, David Švehlík, Filip Tomsa, Kristýna Jetenská, Ida Sovová, Jiří Bartoška, Bohumil Klepl, Jiří Strach, Jan Dolanský, Marie Doležalová, Věra Kubánková, Andrea Sedláčková, Vladimír Javorský, Zora Jandová, Nela Boudová, Barbora Hrzánová, Hana Maciuchová, Oldřich Navrátil, Jan Hartl, Mikuláš Křen, Simona Babčáková, Přemysl Boublík, Martin Havelka, Lenka Krobotová, Tereza Nekudová, Lukáš Hejlík, Natálie Řehořová, Verica Nedeska, Predrag Bjelac, Jana Doleželová, Tereza Němcová, Ivo Novák, Jitka Smutná, Miluše Bittnerová, Veronika Petrová, Michal Čeliš, Josef Šebek, Václav Jílek, Barbora Poláková, Dana Pešková, Jiří Sýkora, Henrich Šiška, Klára Apolenářová, Aleš Cibulka, Ivan Douda, Vilma Frantová, Petra Martincová, Milada Vaňkátová, Vojtěch Rohlíček, Lukáš Burian, Kryštof Haničinec
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • brectule
  ****

  Dle mého názoru je to velmi povedený seriál. Je pochopitelné, že se autoři snažili utvořit velmi pestrý a zajímavý scénář - pokuď mohu mluvit za sebe, myslím,že má,lo, které osudy jsou natolik pestré, Proto chápu, že do jednoho osudu "namačkali" jich několik. Osobně mě velmi mile potěšil Tomáš Hanák. Ještě máme před sebou polední díl,ale prozatím je pro mě nejvíce emocemi nabitou scénou chvíle,kdy "sdělaná" Kateřina přijde domu a táta jí ukáže fotografie její nemocné matky.(23.10.2005)

 • Agatha
  ****

  Výjimečný seriál, který pro nás opět připravila ČT. V poslední době je to je právě ČT která divákům nabízí ty "lepší" seriály. Docela dost mě překvapilo, že diváci dají přednost pondělním seriálům na Nově. Přeci jen úroveň a kvalita Hraběnek a Dobré čtvrti je trochu jinde než sladké Pojišťovny štěstí nebo Místa v životě. Mimochodem scénář Místa v životě bych vyjádřil slovy Mařenky Škopkové:"...prvně že se vezmete, pak že se nevezmete, vezmete, nevezmete..."- neustále dokola. Dobrá čtvrť mě překvapila hned svým scénářem, který je velmi povedený a přirozeně působící. Nápad natočit něco se středoškolskýma studentama už sám o sobě zní zajímavě. Herecké obsazení těchto rolí je docela obstojné. Potěšila mě učast Jany Preissové, která se po delší pauze opět ocitla v televizi. A jak dokázala, stále nám má co nabídnout. I další herci jsou zárukou dobré podívané: Jiřina Jirásková, Vilma Cibulková, Lilian Malkina, František Němec atd. Příběh se mi zdá realistický a uvěřitelný, žádné přehnané a slaďoučké scény. Hudba se taky poměrně povedla, ale mohla být rozvedena ve více linií. Zní tam spíše jen jedno ústřední téma. Nová 2. řada není zatím o nic míň lepší než ta 1. a podle ukázek se máme na co těšit. Já se teda docela těším. Díky ČT a K. Smyczekovi, že se jim to tak povedlo. Jen doufám, že se v budoucnu na ČT neobjeví seriály typu Ošklivka Katka, Pojišťovna, Ordinace, Ulice, Stanice, Jitrnice a Smaženice...:-)(13.4.2008)

 • fantoci
  ***

  V poslední době (příspěvek píši 24. 10. 2005) se s různými seriály roztrh pytel. Avšak začínal jsem být skeptický, že se natočí seriál, který by mne zaujal. Většina seriálů se současnosti působí spíše depresivně. Seriál Dobrá čtvrť mne však zaujal. Mnoho nových hereckých tváří, zajímavé téma i příběh, který vás nutí sledovat další díly, jak to všechno dopadne. Seriál Dobrá čtvrť se povedl.(18.6.2006)

 • Nostos
  ***

  Seriál dobrý na klidný odpočinkový večer prožitý případně s celou rodinou. Je sice kvalitativně uřčitě lepší než nekonečné seriálové ságy na primě a nově, ale nějaký působivý zážitek ve vás nezanechá. Tady se nám spektrum našich herců rozdělilo na ty, co se seriály udržují v televizi a v povědomí, a na ty, co si jimi ničí pověst.(10.3.2008)

 • AndreyCSFD
  *

  Otravnější seriál o maturantech aby pohledal. Kam zmizel humor, hlášky, mladistvé nadšení, energie. Člověk by řekl, že autorka zřejmě psala scénář po té, co jí vyškubli zub. Zuzana v podání Anny Kulované je navíc docela nesympatická a celá její třída jakbysmet. Všichni se seriálem tak nějak plazí bez jakékoli jiskry. Tenhle seriál je tak akorát dobrý, když si chcete navodit blbou náladu.(1.9.2012)

 • - Při natáčení v břevnovském Keplerově gymnáziu došlo k pikantní situaci. Do tohoto gymnázia totiž před nedávnem chodil syn Jiřího Schmitzera a rozhodně tam neměl lehká studia. A teď Jiří Schmitzer hrál v téže škole jejího ředitele. Nutno dodat, že si se skutečným panem ředitelem Růžičkou velice notovali. (Zdroj: Ceskatelevize.cz) (Jello Biafra)

 • - Klub Černobyl, kam si Katka (Martha Issová) chodí pre drogy, je v skutočnosti slávny Klub 007 na Strahove. (Jello Biafra)

 • - Roli primáře na plastické chirurgii ve druhé sadě pokračování seriálu ČT Dobrá čtvrť ztvárnil Jiří Bartoška proto, že to režisérovi Karlu Smyczkovi slíbil ve tři ráno na mejdanu. Jak prohlásil pan režisér, po tolika drincích, co spolu vypili, Bartošku dlouho přemlouvat nemusel. (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace