Dobrá čtvrť (TV seriál)

Česko, 2005 - 2008, 19 h 44 min (Minutáž: 22x53 min)

Karel Smyczek

Lucie Konášová

Jana Preissová, Anna Kulovaná, Vilma Cibulková, Jiřina Jirásková, Jiří Schmitzer, Milan Šteindler, Tomáš Hanák, Veronika Gajerová, Zdeněk Žák, Martha Issová, Liliana Malkina, František Němec, Jiří Pecha, Matěj Hádek, Milan Enčev, Pavel Trojan, Jiří Maria Sieber, Barbora Srncová, Milan Bahúl, David Švehlík, Filip Tomsa, Kristýna Jetenská, Ida Sovová, Jiří Bartoška, Bohumil Klepl, Jiří Strach, Jan Dolanský, Marie Doležalová, Věra Kubánková, Andrea Sedláčková, Vladimír Javorský, Zora Jandová, Nela Boudová, Barbora Hrzánová, Hana Maciuchová, Oldřich Navrátil, Jan Hartl, Mikuláš Křen, Simona Babčáková, Přemysl Boublík, Martin Havelka, Lenka Krobotová, Tereza Nekudová, Lukáš Hejlík, Natálie Řehořová, Verica Nedeska, Predrag Bjelac, Jana Doleželová, Tereza Němcová, Ivo Novák, Jitka Smutná, Miluše Bittnerová, Veronika Petrová, Michal Čeliš, Josef Šebek, Václav Jílek, Barbora Poláková, Dana Pešková, Jiří Sýkora, Henrich Šiška, Klára Apolenářová, Aleš Cibulka, Ivan Douda, Vilma Frantová, Petra Martincová, Milada Vaňkátová, Vojtěch Rohlíček, Lukáš Burian, Kryštof Haničinec, Markéta Plánková

Tak tohle je pro mne jedno z nejpříjemnějších překvapení naší seriálové tvorby za poslední dobu! V záplavě všech možných i nemožných výplodů komerčních televizí, je Dobrá čtvrť takřka pokladem! Život v seriálu se nesnaží tvářit idylicky, spíše naopak, možná akorát vztah Zuzany s pí.učitelkou je poněkud neobvyklý! Z hereckých výkonů, se mi líbila především Marta Issová! Zkrátka nelituji strávených večerů sledováním tohoto seriálu...(26.10.2005)

Řekl bych, že ze současných seriálových břeček, kterými nás televize v posledních letech vydatně zásobují je tenhle nejlepší, nebo spíše, nejméně špatný!!! Nejsem fanouškem tohohle stylu a i zde by se našla celá řada nedostatků, ale oproti takové Pojištovně štěstí, Redakci či Rodinným poutům je to v našich končinách hotový Shakespeare..(20.10.2005)

Po shlédnutí celého seriálu přeci jen dávám plné hodnocení. Dobrá čtvrť má v každém případě dobrý spád, zajímavý scénář, nabízející množství nečekaných, ale logických a uvěřitelných zvratů a především skvělé herecké výkony, jak u zkušených matadorů, tak i u většiny mladých začínajících herců. Původně jsem seriálu vytýkal přílišnou idealizaci a lehkou naivitu, ale postupem času se atmosféra začíná radikálně měnit a celkově by bylo nejlepší zařadit Dobrou čtvrť do žánru "tragikomedie". Samozřejmě se také nabízí srovnání s ostatními současně běžícími seriály (Bazén, Rodiná pouta, Ordinace,...), které je u mně jednoznačné - Dobrá čtvrť je prostě Růže mezi trním (nebo spíš Růže mezi hnojem) a ČT v tomto případě IMHO převálcovala komerční televize rozdílem třídy.(19.9.2005)

Seriál dobrý na klidný odpočinkový večer prožitý případně s celou rodinou. Je sice kvalitativně uřčitě lepší než nekonečné seriálové ságy na primě a nově, ale nějaký působivý zážitek ve vás nezanechá. Tady se nám spektrum našich herců rozdělilo na ty, co se seriály udržují v televizi a v povědomí, a na ty, co si jimi ničí pověst.(10.3.2008)

Nedokážu tak úplně sdílet všeobecné nadšení nad tímto seriálem. Staví na dobře napsaných, věrohodných postavách a jejich přesvědčivém ztvárnění ať už osvědčenými herci, či nadějnými nováčky. Ale v každém díle (možná s výjimkou posledního) bylo pár scén, které bych si radši odpustil a spoustu podzápletek jsem odhadnul na několik dílů dopředu (například kam až zavede scénáristka Katku Marty Issové, ale kterou hranici přitom nepřekročí). Výsledkem je u mne solidní průměr... Druhá řada sice ze začátku vypadala nadějně, ale směřovala k únosu tu či vydírání tam... Ach jo!(26.10.2005)

• - Roli primáře na plastické chirurgii ve druhé sadě pokračování seriálu ČT Dobrá čtvrť ztvárnil Jiří Bartoška proto, že to režisérovi Karlu Smyczkovi slíbil ve tři ráno na mejdanu. Jak prohlásil pan režisér, po tolika drincích, co spolu vypili, Bartošku dlouho přemlouvat nemusel. (hippyman)

• - Natáčanie seriálu začalo v novembri 2003 a skončilo v júni 2004, pričom prebiehalo napríklad na Gymnáziu Jana Keplera na ulici Parléřova 2, Praha 6. (Jello Biafra)

• - Při natáčení v břevnovském Keplerově gymnáziu došlo k pikantní situaci. Do tohoto gymnázia totiž před nedávnem chodil syn Jiřího Schmitzera a rozhodně tam neměl lehká studia. A teď Jiří Schmitzer hrál v téže škole jejího ředitele. Nutno dodat, že si se skutečným panem ředitelem Růžičkou velice notovali. (Zdroj: Ceskatelevize.cz) (Jello Biafra)