Dobrá čtvrť (TV seriál)

Česko, 2005 - 2008, 19 h 44 min (Minutáž: 22x53 min)

Karel Smyczek

Lucie Konášová

Jana Preissová, Anna Kulovaná, Vilma Cibulková, Jiřina Jirásková, Jiří Schmitzer, Milan Šteindler, Tomáš Hanák, Veronika Gajerová, Zdeněk Žák, Martha Issová, Liliana Malkina, František Němec, Jiří Pecha, Matěj Hádek, Milan Enčev, Pavel Trojan, Jiří Maria Sieber, Barbora Srncová, Milan Bahul, David Švehlík, Filip Tomsa, Kristýna Jetenská, Ida Sovová, Jiří Bartoška, Bohumil Klepl, Jiří Strach, Jan Dolanský, Marie Doležalová, Věra Kubánková, Andrea Sedláčková, Vladimír Javorský, Zora Jandová, Nela Boudová, Barbora Hrzánová, Hana Maciuchová, Oldřich Navrátil, Jan Hartl, Mikuláš Křen, Simona Babčáková, Přemysl Boublík, Martin Havelka, Lenka Krobotová, Tereza Nekudová, Lukáš Hejlík, Natálie Řehořová, Verica Nedeska, Predrag Bjelac, Jana Doleželová, Tereza Němcová, Ivo Novák, Jitka Smutná, Miluše Bittnerová, Veronika Petrová, Michal Čeliš, Josef Šebek, Václav Jílek, Barbora Poláková, Dana Pešková, Jiří Sýkora, Henrich Šiška, Klára Apolenářová, Aleš Cibulka, Ivan Douda, Vilma Frantová, Petra Martincová, Milada Vaňkátová, Vojtěch Rohlíček, Lukáš Burian, Kryštof Haničinec

Seriál dobrý na klidný odpočinkový večer prožitý případně s celou rodinou. Je sice kvalitativně uřčitě lepší než nekonečné seriálové ságy na primě a nově, ale nějaký působivý zážitek ve vás nezanechá. Tady se nám spektrum našich herců rozdělilo na ty, co se seriály udržují v televizi a v povědomí, a na ty, co si jimi ničí pověst.(10.3.2008)

Pratele, po dlouhy dobe hodnotim serial.... a pozor! Nadprumerne..... stydim se, usedal jsem k nemu utrpne kvuli sve drahe polovicce jako k dalsimu bazenu..... coz ovsem nepochopim, videl jsem serialovou udalost.... nebudu to tu popisovat, citim se trapne, jen se sklanim pred Karlem a libam ruku Lucii!(30.10.2005)

Videl jsem jen prvni cast, tedy jedenact dilu... Karel Smyczek je v serialech divacky uspesny a myslim, ze i Dobra ctvrt se da vnimat jako dobry serial. Dobre napsane postavy, ktere prozivaji relativne uveritelne zivoty. Dialogy maji hlavu a patu. Slusne herecke obsazeni a nekolik vybornych hereckych vykonu. Za vsechny musim jmenovat predevsim Janu Preissovou, ta byla v roli tridni ucitelky vyborna. Pak objev v podani mlade Anny Kulovane (skoda, ze se v budoucnu uz vyrazneji neprosadila), skolnik Steindler, reditel Schmitzer, bezradna matka Gajerova, nestastna Issova, sluzebna Malkina, Cibulkova, Hanak...(5.4.2015)

Zatímco konkurence dokáže udělat i z dloubání v nose 3 díly, tento seriál má spád a šmrnc. Myslim, že nebýt té koncentrace děje, daly by se ještě 2-3 díly přivykouzlit. Ale je otázka, jestli bych i potom seriál hodnotil stejně. Slabší díl byl pouze jeden (mám dojem, že sedmý). Jinak jsem rád, že se dokážou diváci chytit i na kvalitní český seriál - nejen na lacinost. Herci výborní. Ředitel-kotelník Schmitzer, školník Šteindler, Marta Issová, ... a takhle bych mohl pokračovat. Od "Místa nahoře" jednoznačně nejlepší český seriál.(18.10.2005)

Po shlédnutí celého seriálu přeci jen dávám plné hodnocení. Dobrá čtvrť má v každém případě dobrý spád, zajímavý scénář, nabízející množství nečekaných, ale logických a uvěřitelných zvratů a především skvělé herecké výkony, jak u zkušených matadorů, tak i u většiny mladých začínajících herců. Původně jsem seriálu vytýkal přílišnou idealizaci a lehkou naivitu, ale postupem času se atmosféra začíná radikálně měnit a celkově by bylo nejlepší zařadit Dobrou čtvrť do žánru "tragikomedie". Samozřejmě se také nabízí srovnání s ostatními současně běžícími seriály (Bazén, Rodiná pouta, Ordinace,...), které je u mně jednoznačné - Dobrá čtvrť je prostě Růže mezi trním (nebo spíš Růže mezi hnojem) a ČT v tomto případě IMHO převálcovala komerční televize rozdílem třídy.(19.9.2005)

• - Roli primáře na plastické chirurgii ve druhé sadě pokračování seriálu ČT Dobrá čtvrť ztvárnil Jiří Bartoška proto, že to režisérovi Karlu Smyczkovi slíbil ve tři ráno na mejdanu. Jak prohlásil pan režisér, po tolika drincích, co spolu vypili, Bartošku dlouho přemlouvat nemusel. (hippyman)

• - Natáčanie seriálu začalo v novembri 2003 a skončilo v júni 2004, pričom prebiehalo napríklad na Gymnáziu Jana Keplera na ulici Parléřova 2, Praha 6. (Jello Biafra)

• - Při natáčení v břevnovském Keplerově gymnáziu došlo k pikantní situaci. Do tohoto gymnázia totiž před nedávnem chodil syn Jiřího Schmitzera a rozhodně tam neměl lehká studia. A teď Jiří Schmitzer hrál v téže škole jejího ředitele. Nutno dodat, že si se skutečným panem ředitelem Růžičkou velice notovali. (Zdroj: Ceskatelevize.cz) (Jello Biafra)