Dobrá čtvrť

(seriál)
všechny plakáty
TV spot
Česko, (2005–2008), 19 h 44 min (Minutáž: 53–56 min)

Karel Smyczek

Lucie Konášová

Anna Kulovaná, Martha Issová, Jana Preissová, Vilma Cibulková, Jiřina Jirásková, Jiří Schmitzer, Milan Šteindler, Tomáš Hanák, Veronika Gajerová, Zdeněk Žák (více)

Série(2) / Epizody(22)

Poslední srpnové ráno je plné slunce. Pro osmnáctiletou Zuzanu ale nemůže být smutnější. Spolu s rodiči a malými brášky se právě dnes stěhuje z honosné vily, kde prožila celé své dětství. Opouští nejlepší kamarády Káťu a Honzu, ještě naposledy si prohlíží zahradní altánek, aby si uchovala v paměti svůj holčičí ráj a pak už odjíždí z dobré vilové čtvrti rovnou na sídliště, do stísněného panelového bytu. Těsně před odjezdem se ve dveřích svého bývalého domova míjí s novým majitelem vily a jeho synem Michalem, které Zuzana pochopitelně vnímá jako nepřátele. Netuší, že s tímhle protivným klukem se znovu setkají už druhý den. Ve stejném gymnáziu, ve stejné maturitní třídě mají společně strávit celý školní rok. Že to bude docela peklo, je jasné od okamžiku, kdy Michal předstoupí před své spolužáky. Na prvním mejdanu k oslavě Katčiných narozenin dostává pokušitel svou první příležitost. (Česká televize)

TV spot

elizabeth_ba

...Ty jseš ale debil, Mrkev... Vybírala jsem větu, která mi nejvíc utkvěla v paměti a jednoznačně je to tahle výše uvedená. Hodnotím to spíše jako "koukatelné" (pěkní lidi - hlavně teda ten hoch z česko-slovenského manželství i zajímavý záběry Prahy i barokního sekretáře, fotografií, maleb, či jednoho squotu), ale svět hlavních hrdinů mi byl dost vzdálen, asi proto, že doba našich maturit i prvních let na univerzitě byla trochu jiná a my měli i jiný starosti, snad jen Zuzana občas řešila problémy, s nimiž jsem se v životě potkala i já. Ale celkový dojem dobrý a tomu odpovídá i mnou přidělený počet hvězdiček. Jen už, prosím, žádnou další řadu, má to (jako všechno) sestupnou tendenci. ()

Flyer

Po dlouhé době konečně český seriál, u kterého se vyloženě těším na každý nový díl. Zásluhu na tom má vynikající herecké obsazení a poutavý scénář ..... Po skončení seriálu můžu jen dodat, že všech 11 dílů si drželo solidní úroveň a posledních několik dílů bylo velmi dramatických a emotivních. Když to shrnu, tak Dobrá čtvrť je seriálem, který mě dokonale strhnul a kterému dávám s radostí čistých 5*. ()

KatRi

Na seriál nestandardně dobré herecké výkony (a navíc Martha Issová je coby fetující studentka prostě dobrá a František Němec jako bankovní úředníček tak slizký), neopomíjená psychologie postav, které se díkybohu vyvíjejí a neplkají o ničem, jak je v podobných seriálech zvykem. Ovšem při prvním zhlédnutí to na mě dělalo větší dojem, uvidíme, zda to druhá řada nepokazí. ()

Slarque

Nedokážu tak úplně sdílet všeobecné nadšení nad tímto seriálem. Staví na dobře napsaných, věrohodných postavách a jejich přesvědčivém ztvárnění ať už osvědčenými herci, či nadějnými nováčky. Ale v každém díle (možná s výjimkou posledního) bylo pár scén, které bych si radši odpustil a spoustu podzápletek jsem odhadnul na několik dílů dopředu (například kam až zavede scénáristka Katku Marty Issové, ale kterou hranici přitom nepřekročí). Výsledkem je u mne solidní průměr... Druhá řada sice ze začátku vypadala nadějně, ale směřovala k únosu tu či vydírání tam... Ach jo! ()

triatlet

Příjemné překvapení. V úvodní řadě nějsilnější scény, kdy se Katka prodává, aby měla na trip. Postupně Martha Issová přehrála Annu Kulovanou, takže ve druhé řadě se stala středem pozornosti Katka (Isssová). Scénář Konášové nadmíru dobrý. Zbytečné bylo až moc děje z nemocničního prostředí ve druhé řadě. Tím se stal seriál zaměnitelný s Ordinacemi, Nemocnicemi a pod. Ve druhé řadě nejvěrohodnější chování pubertálních bráchů - dvojčat. Naprosto nepochopitelný zkrat ve scénáři - moment při přijímačkách, kdy nově nalezený otec - lékař (Bartoška) Zuzaně (Kulovaná) jen tak mimochodem ukáže správnou odpověď v testu... Ale díky výborné hudbě (Michal Pavlíček) a ústřední písni "Osedlej labuť" ještě za pět. ()

• Při natáčení v břevnovském Keplerově gymnáziu došlo k pikantní situaci. Do tohoto gymnázia totiž před nedávnem chodil syn Jiřího Schmitzera a rozhodně tam neměl lehká studia. A teď Jiří Schmitzer hrál v téže škole jejího ředitele. Nutno dodat, že si se skutečným panem ředitelem Růžičkou velice notovali. (Zdroj: Ceskatelevize.cz) (Jello Biafra)
  • Natáčanie seriálu začalo v novembri 2003 a skončilo v júni 2004, pričom prebiehalo napríklad na Gymnáziu Jana Keplera na ulici Parléřova 2, Praha 6. (Jello Biafra)