Film má skutečně komorní prostředí. Z domova důchodců se prakticky nehne, což je asi jeho největší slabina. Na druhé straně disponuje velmi kvalitním obsazením. Ale mě se nelíbil scénář ani kostýmy. Že by mi prostředí a právě již zmíněné kostýmy připomínaly Francii v 70. letech to tedy ne. A že jsem viděl mnoho starších francouzských filmů. Pointa je pro méně chápavé celkem překvapivá a Eliška Balzerová tak nakonec není vrahem. Slabší je i hudba. Ale právě díky kvalitním hercům a postupně britsky detektivnímu vypointování až v samém závěru se na toto dílko dalo hodinku a půl docela dívat, přestože repete si už asi nedám. Není nic nového, co by mi film mohl nabídnout, zvláště, když znám rozuzlení.(4.12.2019)

Skvělý příběh a velmi dobré herecké výkony. Bohužel, se tu objevuje takové množství chyb ve výpravě a rekvizitách, které snad nepatří ani do televizní produkce. Možná si takových věcí všímám až příliš, ale... Film je situován nejspíše někam do 70.let 20.století (podle vozidel i věku postav). A pak příjdou závěrečné scény v nemocnici, která je zcela moderně vybavena a to stejné se opakovalo i v kanceláři na policii. A já se ptám: To byl pro tvůrce takový problém sehnat otřískanou okresní polikliniku? Ale za solidní mrazivý příběh a výborné herecké výkony dávám tři hvězdy.(19.10.2011)

Zelenkovi filmy mám moc rád a Černá karta se řadí myslím mezi slušný průměr mezi českými detektivkami. Škoda, že jsem nečetl knihu, protože jistě nese na dobrém pocitu z filmu značnou část. Zbytek zajistila naše herecká špička u které mi tedy rozhodně nevadilo, že se skládala z těch "dříve narozených" jedinců. Prostředí domova důchodců stinnou stránkou filmu není a ..... kdo je vrah jsem vážně netušil :)(3.10.2011)

Hm, herecke obsadenie priaznive, rovnako i dej je kompatibilny s tradicnym detektivnym ocakavanim. Clovek caka, ako sa to napokon cele rozuzl. Lez, ten, kto uz ma za sebou nejednu detektivku urcite skor ci neskor zacne tusit, ze to cele moze byt inak, ako sa zda... Lenze -- je to naozaj tak? 60%.(17.6.2013)

• mh.mail

40% - Jojo, česká detektivka a ještě k tomu televizní. I přes účast výborných herců včetně mého oblíbence Josefa Abrháma jsem nedokázal udržet bdělost po celou dobu trvání. Rozluštění bylo logické, ale nikterak překvapivé, ovšem scéna, kdy Radoslav Brzobohatý čelí smrtelnému nebezpečí od vraha a jeho komplice, byla realizována přesně v mezích věty, kterou jsem napsal na začátku. Jako celek mě to nebavilo a to je u detektivky poměrně podstatný zádrhel.(4.10.2011)

• - Film se natáčel na zámku v Myštěvsi. (skudiblik)