Hm, herecke obsadenie priaznive, rovnako i dej je kompatibilny s tradicnym detektivnym ocakavanim. Clovek caka, ako sa to napokon cele rozuzl. Lez, ten, kto uz ma za sebou nejednu detektivku urcite skor ci neskor zacne tusit, ze to cele moze byt inak, ako sa zda... Lenze -- je to naozaj tak? 60%.(17.6.2013)

Skvělý příběh a velmi dobré herecké výkony. Bohužel, se tu objevuje takové množství chyb ve výpravě a rekvizitách, které snad nepatří ani do televizní produkce. Možná si takových věcí všímám až příliš, ale... Film je situován nejspíše někam do 70.let 20.století (podle vozidel i věku postav). A pak příjdou závěrečné scény v nemocnici, která je zcela moderně vybavena a to stejné se opakovalo i v kanceláři na policii. A já se ptám: To byl pro tvůrce takový problém sehnat otřískanou okresní polikliniku? Ale za solidní mrazivý příběh a výborné herecké výkony dávám tři hvězdy.(19.10.2011)

Zelenkovi filmy mám moc rád a Černá karta se řadí myslím mezi slušný průměr mezi českými detektivkami. Škoda, že jsem nečetl knihu, protože jistě nese na dobrém pocitu z filmu značnou část. Zbytek zajistila naše herecká špička u které mi tedy rozhodně nevadilo, že se skládala z těch "dříve narozených" jedinců. Prostředí domova důchodců stinnou stránkou filmu není a ..... kdo je vrah jsem vážně netušil :)(3.10.2011)

Zpočátku standardní, ale solidní detektivku s příjemně úsporným výkonem Josefa Abrháma a frajerským Radoslavem Brzobohatým mi postupně kazila přehrávající Eliška Balzerová, kterou zkrátka a dobře nemám rád a nejspíš nikdy nebudu. Kdyby její roli dostala bůhvíproč nevyužitá Daniela Kolářová, bylo by to rozhodně lepší.(2.10.2016)

Klasický televizní - komorní příběh z francouzského penzionu pro bohaté důchodce. Spisovatel Marton - jeden z řady obyvatel penzionu, je znaven životem a samotou a je odhodlán s ním skoncovat právě ve chvíli, kdy do penzionu přijíždí půvabná paní Rouvrová se svým postiženým manželem. V tu chvíli dostává Martonův život nový impuls. Velice dobře natočený kriminální, nebo spíše psychologický příběh z detektivní zápletkou. Zelenka velice dobře zužitkoval výbornou práci scénáristky a s výtečnými herci vytvořil velice dobrý TV film. Abrhám, Zindulka a Balzerová především, ale i někteří další herci krásně ztvárnili své postavy a jejich mnohdy složité povahy a vtiskli jim duši. Nízkorozpočtové TV filmy a inscenace čeští tvůrci vždycky uměli dělat dobře, a toto je jeden z příkladů z novější doby. 75%.(22.6.2013)

• - Film se natáčel na zámku v Myštěvsi. (skudiblik)