Zpočátku standardní, ale solidní detektivku s příjemně úsporným výkonem Josefa Abrháma a frajerským Radoslavem Brzobohatým mi postupně kazila přehrávající Eliška Balzerová, kterou zkrátka a dobře nemám rád a nejspíš nikdy nebudu. Kdyby její roli dostala bůhvíproč nevyužitá Daniela Kolářová, bylo by to rozhodně lepší.(2.10.2016)

• blackrain

Bohužel nebo možná bohu dík jsem odhalila vraha příliš brzy. Pak jsem jenom čekala, co předvede a nachystá pro svou další oběť. Ty důvody k vraždám mě ale vůbec nepřekvapily, když přihlédneme k místu, kde se to celé odehrává. Patrně jsem od filmu očekávala něco ve stylu Hercula Poirota. To jsem nedostala. Takové herecké obsazení se hned tak nevidí. Bylo ale nevyužito. Škoda.(5.10.2016)

• mh.mail

40% - Jojo, česká detektivka a ještě k tomu televizní. I přes účast výborných herců včetně mého oblíbence Josefa Abrháma jsem nedokázal udržet bdělost po celou dobu trvání. Rozluštění bylo logické, ale nikterak překvapivé, ovšem scéna, kdy Radoslav Brzobohatý čelí smrtelnému nebezpečí od vraha a jeho komplice, byla realizována přesně v mezích věty, kterou jsem napsal na začátku. Jako celek mě to nebavilo a to je u detektivky poměrně podstatný zádrhel.(4.10.2011)

Klasický televizní - komorní příběh z francouzského penzionu pro bohaté důchodce. Spisovatel Marton - jeden z řady obyvatel penzionu, je znaven životem a samotou a je odhodlán s ním skoncovat právě ve chvíli, kdy do penzionu přijíždí půvabná paní Rouvrová se svým postiženým manželem. V tu chvíli dostává Martonův život nový impuls. Velice dobře natočený kriminální, nebo spíše psychologický příběh z detektivní zápletkou. Zelenka velice dobře zužitkoval výbornou práci scénáristky a s výtečnými herci vytvořil velice dobrý TV film. Abrhám, Zindulka a Balzerová především, ale i někteří další herci krásně ztvárnili své postavy a jejich mnohdy složité povahy a vtiskli jim duši. Nízkorozpočtové TV filmy a inscenace čeští tvůrci vždycky uměli dělat dobře, a toto je jeden z příkladů z novější doby. 75%.(22.6.2013)

Zelenkovi filmy mám moc rád a Černá karta se řadí myslím mezi slušný průměr mezi českými detektivkami. Škoda, že jsem nečetl knihu, protože jistě nese na dobrém pocitu z filmu značnou část. Zbytek zajistila naše herecká špička u které mi tedy rozhodně nevadilo, že se skládala z těch "dříve narozených" jedinců. Prostředí domova důchodců stinnou stránkou filmu není a ..... kdo je vrah jsem vážně netušil :)(3.10.2011)

• - Film se natáčel na zámku v Myštěvsi. (skudiblik)