Velká kočičí pohádka (TV film)

Pohádka / Komedie

Československo, 1983, 38 min

• ostravak30

Řekněme, že z televizních pohádek zcela právem tato pohádka zapadla, neboť je značně podprůměrná. Nebudu hodnotit úroveň nápadů a pohádkovosti samé Karla Čapka, povídku jsem totiž nečetl a nevím tedy, na kolik si ji tvůrci přizpůsobili svému pojetí. Nicméně pan Zedníček či Josef Dvořák sami na celou pohádku nestačí, byť se snaží seč můžou. Tahle pohádka, tuším, děti příliš nezaujme.(30.12.2018)

Není to žádný filmový ani pohádkový převrat, ale je to milé a je tam několik mých oblíbených herců. A papunkdekly v pohádkách nejsou rušivé, jestliže má pohádka nějaký děj. Pokud je to splácanina bez příběhu, tak to ani výprava jak v holly-bolly velkofilmu a monumentální exteriéry a interiéry nespasí.(4.9.2010)

Karel Čapek je jeden z mála autorů, který dokázal zvítězit i nad papundeklem. Snad proto, že jeho pohádky vlastně ani tolik pohádkami nejsou a jejich kouzlo pronikne i skrze laciné televizní inscenace.(7.12.2008)

• honajz

Přišlo mi to pomalé, unylé, přehrávané a Tereza Pokorná na zabití, pardon.(3.1.2015)

"Pořád nějaký zmatek, chaos a šlendrián !! Ani na ty holuby už není spolehnutí !!" ;)(3.1.2015)

• - Podle stejného scénáře vznikla v roce 1981 v režii Karla Weinlicha i stejnojmenná rozhlasová pohádka. (Miggi90)