Velká kočičí pohádka (TV film)

Pohádka / Komedie

Československo, 1983, 38 min

• honajz

Přišlo mi to pomalé, unylé, přehrávané a Tereza Pokorná na zabití, pardon.(3.1.2015)

Karel Čapek je jeden z mála autorů, který dokázal zvítězit i nad papundeklem. Snad proto, že jeho pohádky vlastně ani tolik pohádkami nejsou a jejich kouzlo pronikne i skrze laciné televizní inscenace.(7.12.2008)

Správně praštěná pohádka s praštěnými postavami v kouzelných ladovských kulisách. Co všechno může způsobit ztráta černé kočky zaujme dospělé i malé diváky.(17.1.2015)

"Pořád nějaký zmatek, chaos a šlendrián !! Ani na ty holuby už není spolehnutí !!" ;)(3.1.2015)

Není to žádný filmový ani pohádkový převrat, ale je to milé a je tam několik mých oblíbených herců. A papunkdekly v pohádkách nejsou rušivé, jestliže má pohádka nějaký děj. Pokud je to splácanina bez příběhu, tak to ani výprava jak v holly-bolly velkofilmu a monumentální exteriéry a interiéry nespasí.(4.9.2010)

• - Podle stejného scénáře vznikla v roce 1981 v režii Karla Weinlicha i stejnojmenná rozhlasová pohádka. (Miggi90)