Jasne si z tohto cyklu spomínam iba na epizódy Obeť a Kováč Juraj. Ale dobre si pamätám, že išlo o pekne spracované adaptácie povestí, rešpektoval sa ozajstný historický rámec, atď. Kým niekedy znovu nepozriem celú túto minisériu (či cyklus ?), dovtedy predbežne hodnotím na tri hviezdy.(2.8.2015)

Krásny historický seriál, ktorý nemá najmenšiu chybičku. Najmä časť z Trnavy, ktorú som videl už asi 3-krát, stojí z to. Herecké výkony sú fantastické a príbehy silné. Môžem odporúčať...(8.11.2009)

Konecne poriadny slovensky serial, vynikajuce masky a kostymy, som rad ze aj slovenska tvorba ma svoje serialove talizmany.(5.4.2007)

Naozaj milé nedeľné prekvapenie, vôbec som tento seriál nepoznal. Potešil príbeh aj spracovanie, ktoré využíva hojne exteriéry. Záver prvého dielu bol tiež príjemným prekvapením.(8.11.2009)

Sympatická snaha o povesti tentokrát z miest, ale na sériu "Na vysokej skale" to nemá. Vadili mi tam úvody a závery zo súčasnosti, tie nešťastné spevy (prečo? len to zdržuje) a opäť neprirodzený asynchrónny dabing. 2 povesti z tejto série sú uvedené navyše aj samostatne Kováč Juraj http://www.csfd.cz/film/228924-kovac-juraj/ a Čierna pani http://www.csfd.cz/film/340006-cierna-pani/filmoteka/.(21.4.2015)