Kino no tabi: The Beautiful World

• Japonsko キノの旅 -the Beautiful World- (více)
Animovaný / Dobrodružný / Drama / Psychologický
Japonsko, 2003, 5 h 12 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Keiiči Šigusawa (kniha)

Scénář:

Sadajuki Murai

Kamera:

Naojuki Óba

Hudba:

Rjó Sakai

Ai Maeda, Rjúdži Aigase, Ai Kobajaši, Aoi Júki, Džúróta Kosugi, Kódži Jusa, Miki Itó, Čafúrin, Hiroši Naka, Šinpači Cudži, Naoko Macui, Fumihiko Tačiki (více)

Epizody(13)

Kino je mladá slečna a cestovatelka, jež světem křižuje na mluvícím motocyklu Hermesovi a přitom se drží pravidla v každé zemi se zdržet právě tři dny. Fiktivní země a kultury, které se svým motorovým společníkem navštíví, jsou různorodé a většinou znázorňují určitou společenskou či lidskou neřest. (yenn)

Recenze uživatele Hees k tomuto seriálu (1)

Kino no tabi: The Beautiful World (2003)

Kino a jeho verná motorka Hermes cestujú po rôznych krajinách, v ktorých sa vždy deje niečo nad čím sa dá zamyslieť. Postava Kino je typ postavy, ktorý veľmi iných ľudí (iné postavy) neovplyvňuje, ak Kino nejde o život. Veľmi často Kino len pozoruje, necháva všetko tak pokiaľ nie je požiadaná o pomoc a aj pomôcť veľakrát odmieta. Áno Kino je dievča... Aj keď nepochopiteľne zo seba urobila chlapca, lebo zakryla svoje ženské znaky. Teda no nepochopiteľne, ona v podstate chcela aby sa jej ľahšie cestovalo. A za ďalšie Kino je vycvičený nástroj na zabíjanie. Keď chcete vidieť ako Kino cvičila tak tu je o tom Film (tak je vedený na stránke aj keď má menšiu minutáž). Hermes ako jej pomocník verná motorka jej veľmi pomáha a niekedy pomôže Kino sa rozhodnúť. Pozor motorka vie rozprávať a nikoho to vlastne v anime nešokuje. Jednotlivé krajiny ma zaujali aj keď v nich žili ľudia s rovnakým názorom, rovnakým správaním a to v podstate v reálnom svete reálne nie je. Vždy sa nájde rebel a keď je jeden je ich viac. Aj keď teda zopár rebelov v tých jednotlivých "systémoch" miest bolo, ale aj tak sa väčšinové obyvateľstvo chovalo rovnako. Kvalitatívne jednotlivé diely sú skoro na jednej rovine. Jediný jeden diel čo pokladám za najlepší je hneď ten prvý (dostal by 5 hviezd). Prvý diel mi ulahodil hlavne za svoj koniec a mal pre mňa najväčší význam s pomedzi jednotlivých dielov z dôvodu, že ukázal podstatu toho byť človek. Prvý diel ukázal, že niekedy ľudia robia pre druhých niečo čo ich až tak nebaví, zo zdvorilosti, aby spolu s tým človekom trávili čas. Keby vieme dopredu, že to druhého človeka nebaví čo by sa asi stalo? Áno, pravdepodobne by sa všetko zrúcalo a nikto by s nikým nechcel tráviť čas (dve osoby s rovnakými záujmami ťažko niekto nájde). Dielom (epizódam) Kino no Tabi chýbala dĺžka a väčšine z nich by sa teda zišlo predĺženie o pár minút ak nie o jeden ďalší diel. Anime je koncipované tak aby sa čo najviac zamýšľal práve divák a nie postavy, ktoré v ňom vystupujú. Nápady sú v anime dobré, ale veľa nie je dotiahnutých do konca. Pokračovanie máte tu : Kino no Tabi: The Beautiful World - Byouki no Kuni: For You. ()