Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Německá historická minisérie se vrací do pohnutých časů německé historie v době prohrané války, kdy se na jejich území postupně blížili ruští vojáci a lidé v okupovaných územích opouštěli své domovy. Hlavní hrdinka Lena se vrací z Berlína na panství svého otce ve východním Prusku. Před osmi lety odešla těhotná a v Berlíně vychovávala sama svou nemanželskou dcerku Viktorii. Utekla tak před nuceným sňatkem se synem otcových přátel Heinrichem. Na smrt nemocný hrabě se konečně smiřuje s dcerou i vnučkou. Píše se rok 1944 a země zpustošená válkou očekává nyní příchod ruských vojáků. Lena nechává dcerku doma a přebírá starost o panství, které se stane často útočištěm vyhnanců bez domova. Na panství vypomáhá také francouzský válečný zajatec Francois, který ji upozorňuje na blížící se pohromu v podobě nekontrolovatelného chování vojáků ruské fronty. V lednu 1945 je třeba rychle opustit s ostatními panství. Mezi Lenou a Francoisem vznikne zvláštní pouto. Na lásku však není čas, průvod hladovějích a zesláblých putuje zasněženou krajinou za svými krajany směrem do Bavorska. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (11)

pakobylka 

všechny recenze uživatele

První díl ukazuje širokou škálu lidských povah v konfrontaci s agónií Třetí říše a s blížící se frontou, přičemž představitelé jednotlivých postav působí velice opravdově … takhle nějak se to mohlo stát. Bohužel druhý díl nastavenou laťku nedokázal udržet - obraz konce války a kapitulace Německa už se nepodařilo zachytit tak uceleně a věrohodně, možná je příliš schematický a plný nepravděpodobných náhod - nebo trochu narychlo šitý na míru "horkou jehlou". Přesto myslím, že celek si 3* určitě zaslouží. Na závěr jenom malé upřesnění k obsahu filmu: Hraběnka Lena nenechala svou dcerku doma - Viktorie žila se svou matkou v bombardovaném Berlíně a právě kvůli náletům spojeneckých vojsk byla společně s dalšími dětmi evakuována na venkov. A Lena po návratu na rodné panství měla docela problém s tím, aby svou holčičku získala zpět. ()

drankeryth 

všechny recenze uživatele

Osudy civilnych obyvatelov na uteku pred Rusmi mi toho zas tak moc nedal, ze by som tento film mal rad. Az druha cast filmu ma viac uputala a bola aj zaujimavejsia, ako ta prva, v ktorej sa toho moc nedialo. V druhej uz bol aj ten pochod prec od Rusov a aj nejaky vystrel padol, co ma troska potesilo. Velmi zdlhava drama o osudoch ludi by aj minutazou mohol byt kratsi. ()

Reklama

Rodriguez 

všechny recenze uživatele

Kdyby se přitlačilo trochu na pilu, bylo by to celkem svěží válečné drama. Tohle spíše připomínalo sladkou červenou knihovnu. Ale i tak slušná podívaná se zajímavým nápadem. 50% ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Ne tak úplně špatný pokus zobrazit osudy Němců prchajících z Východního Pruska, i když mě poslední dobou fascinuje, kolik že to bylo v německé veřejnosti antinacistů. :) Jinak výpravou, hereckými výkony a scénářem průměr. ()

Horak 

všechny recenze uživatele

"Plakátové klišé", jestli mám použít nejvíce zpoužívané a odrbané úsloví v hodnocení podobných romanticko-historických slátanin. Zkrátka Rosamunde Pilcher zasazená do Pruska 1944. Hlavně to tam všecko nacpat, morální výčitky, my ne to oni, my hodný, my se staráme o zajatce (ty ruský se bojej dom,pač už věděj,že pudou do Gulagu) a o všechny poddané, do toho příbuzný, kerý jen plněj rozkazy, sověti znásilňujou a po válce všichni převlíknem kabáty a jede se dál, jó a krom toho jezdíme na koni, vlaje za náma blonďatá hříva a sme ta nejromantičtější árijská hraběnka k nakousnutí v celym Východnim Prusku, kerá to má všecko děsně na háku. Chvílema jsem se fakt musel smát. Režisér si zkrátka ukousl příliš velké sousto, měl radši zůstat u televizních kriminálek. Svrbí mě to poměřit s Krví zmizelého, ke které jsem měl také řadu výhrad, ale vedle tohodle Krev působí skoro jak veledílo s hereckými výkony, reálnými postavami a svižným, neklipovitým dějem. ()

Galerie (22)

Reklama

Reklama