poster

Professor, The

Komedie / Krátkometrážní

USA, 1919, 7 min

Režie:

Charlie Chaplin

Scénář:

Charlie Chaplin

Kamera:

Roland Totheroh

Producenti:

Charlie Chaplin

Střih:

Charlie Chaplin
(další profese)
 • cheyene
  ***

  Zajímavé by bylo vidět, jak měl snímek vypadat v plné své délce. Takto je to opravdu jen krátký klip o krotiteli blešího cirkusu, což je ústřední vtip tohoto filmečku. Je pravdou, že zde působí vtipněji než ve Světla ramp, kde tentýž vtip hraje spíše nostalgickou roli.(20.5.2015)

 • berg.12

  Nedokončený Chaplinův film o krotiteli blešího cirkusu a jako takový ho proto nehodnotím. Jinak standardně rozpracovaná groteska.(2.10.2006)

 • anais
  *****

  Chaplin v roli profesora Boscoa švihajícího zběsile bičem snažíce se zkrotit nezbedné blechy je o poznání syrovější než postava tuláka. Sice je to jenom nedokončený fragment, ale i tak se mu podařilo pomocí kontrastu neviditelných blech a přísného chování krotitele vytvořit velmi kvalitní skeč. A narozdíl od stejného výstupu ve Světlech ramp nepůsobí melancholicky, ale vskutku zábavně.(26.12.2007)

 • Kulmon
  ****

  Nedokončený Chaplinův film, jehož ústřední motiv - cirkusák trénující blechy se dostal do Chaplinova báječného hereckého epilogu Světla ramp.(27.5.2008)

 • stilgar1
  *****

  Milé překvapení...netušil jsem, že Chaplin svůj "Bleší Cirkus", který se objevil ve filmu Světla ramp v repertoáru Calvera o 33 let později, vyhrabal z jedné ze svých starých nedokončených grotesek. Mimo jiné zde nakouknete i do zákulisí, kde uvidíte, jak se takovéto šikovné blešky trénují a zjistíte, že s nimi může být hodně potíží. Je skutečně škoda, že tohle Chaplin trošku nerozvedl :((21.10.2007)

 • - Ve filmu se objeví scénka z blešího cirkusu, kterou Chaplin později použil ve filmu Světla ramp (1952). (Kulmon)

 • - Film nebyl nikdy dotočen ani vydán. (Kamiiik)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace