Kamera:
Rjúta NakagamiHudba:
Tošihiko SahašiHrají:
Tomokazu Seki, Sacuki Jukino, Akio Ócuka, Mamiko Noto, Šin'ičiró Miki, Džunko Noda, Iššin Čiba, Júdži Ueda, Ken Narita, Majumi Asano, Mikuni Šimokawa (více)Epizody(12)
-
Minami kara kita otoko / Dakjó mujó no hostage (E01)
-
Surečigai no hostility / Karamawari no lunchtime (E02)
-
Kótecu no summer illusion (E03)
-
Geidžucu no Hamburger Hill / Ičizu na stakeout (E04)
-
Džun de fudžun na Grappler / Zen'i no trespass (E05)
-
Ošiuri no fetish / Kurajami no patient (E06)
-
Jarisugi no war cry (E07)
-
Megami no rainiči (Džunan hen) (E08)
-
Megami no rainiči (Onsen hen) (E09)
-
Džingi naki fancy (E10)
-
Mamanaranai Bluebird (E11)
-
Godžikan me no hot spot (E12)
Obsahy(1)
V druhé řadě FMP Fumoffu se příběh odehrává převážně ve školním prostředí s hodně komediální stránkou, ale nic neochrání Kaname Chidori před možným nebezpečím než neohrožený seržant Sousuke Sagara, který je Chidori vždy nablízku. S únosy, nečekanou návštěvou, ale i s místním ragby týmem si Sagara poradí. Sagara ve Fumoffu vyvede jestě víc vylomenin než v původním FMP. Chidori zde předvede mnoho lepších boxerských úderů než minule. Ve 12dílném pokračování mají méně prostoru oblíbené postavy jako Melissu Mao nebo vždy veselý KurzeWeber. (Roby)
(více)Recenze (44)
Nevěřil jsem v to, protože jsem spíš pro ty vážnější show, ale Fumoffu překonalo svého předchůdce. Proč? Protože si vybralo nejsilnější stránku prvního FMP a rozvedl jej ještě dále. Ano, mluvím o postavě Sagary, která opět řeší ochranu Kaname po svém, jen ještě vyšinutěji. Je pro mě až neuvěřitelné, kolik nápadů tvůrci vytáhli snad i z nohavic a každá ztřeštěnost byla trefená do černého. Dokazují to zde uvedené komentáře, kde si snad každý uživatel našel svůj oblíbený díl aniž by byl opomenut jediný. Zapomeňte tedy na jakoukoliv akci a pusťte si Fumoffu, když potřebujete rozesmát. Dojo, rugby, melouny, Kurzův proslov o předávání vstřebaných obrázků dalším generacím, Sagarovo balení na tanky a protiletecké zbraně..bezvadný! Ale i já musím silně vyzdvihnout konverzaci mezi Ponym a Bontem, která je kouzelně slzotvorná. Nemůžu nezmínit, že se přidalo i mírne ecchi (zvlášť do dvoudílu s Tessou), ale bylo ho tak ideálně na míru, nahodil příjemný opening (zpětně to je jeden z nejlěpích openingů, co jsem kdy slyšel), zlepšila i grafická stránka..tolik pozitiv. A proč tomu nedám 5*? Inu, doufal jsem a čekal jsem, že se nám romantická stránka děje posune o mnoho výrazněji. A teď chvíli klid od Bonta-kunů! ()
Oproti původnímu Full Metal Panic se Fumoffu plně soustředil na komediální část, což je vzhledem k tomu, že v původním FMP byla sranda tou nejlepší částí, jen dobře. Nevýhodou je to, že se seriál soustřeďuje hlavně na ústřední dvojci Sagara-Chidori a ostatní nechává dost v pozadí, na druhou stranu stranu přidává pár nových postav, které však také zůstávají dost přehlíženy. Jediná věc, která mě iritovala byl Bonta-kun, který někdy až příliš připomínal pokemony a spol. Dávám silné 4*, Fumoffu se mi líbil o něco více než původní FMP, bojové akce byly nahrazeny šíleným humorem a o pořádnou porci smíchu bylo postaráno. Na závěr bych se ještě zmínil o openingu a endingu, které se mi opravdu moc líbily, jak obrazově tak zvukově... ()
Jediným cílem tvůrců bylo pobavit, a to se jim podařilo vrchovatě. Nepokoušeli se vnášet do vysloveně komediálního konceptu nic navíc (žádná spojující dějová linka, žádné zbytečné drama, či nedejbože nějaká myšlenka...), a tím to u mě vyhráli víc než Full Metal Panic!, který se honil za akcí, dramatem a humorem a ve výsledku to úplně neustál (ne že by byl ale špatný). Už dlouho mě tolik nebolelo bříško od smíchu a to se cení:-) Kromě zde už zmiňovaných dílů s Tessou a komandem Bonta-kunů bych ještě vyzdvihla výcvik ragbyového družstva. ()
Romantická linie je klasicky otravná a ústřední hrdinku Chidori bych příležitostně s chutí majzla větví po hlavě, ovšem Sousukeho řešení problémů a vůbec přístup ke každodennímu studentskému životu je vážně boží, autoři nepostrádají spoustu ujetých nápadů, takže jsem s Fumoffu nakonec převážně spokojena, ono se tam dřeněním citečků zas tolik času nestráví. Což je jedině dobře, neb na rozdíl od nyvých vzdechů a rozpačitých pohledů se sledování Sousukeho, an pokládá pasti, mlátí lidi a nosí po kapsách muniční sklad, rozhodně neomrzí. Cenu pro nejvíc ňuňu bišíka získává president Atsunobu za poutavou práci s vějířem a zdravě laxní vztah k hysterickému kvílení slečny Chidori. EDIT: Po dokoukání všech dílů a zhlédnutí první řady zvedám hodnocení na 5* ()
Parádní série, budete se prohýbat smíchy, Sousuke Sagara nezná moc abstratkní myšlení a metafory, věci bere doslova, příliv komických situací a naštvanosti Chidori i jiných charakterů díl od dílu stoupá, ale ukážou se tu i jiné postavy. Zabijácký je díl s tréninkem rugbistů, díl jak se má Sagara postarat o učitele, chytit ženský na rande atd. Prostě bomba, dobrý hudební doprovod, sposuta nápadů. Tohle můžu vidět několikrát, a neomrzí mě to. ()
Galerie (27)
Photo © Kyoto Animation
Reklama