Fullmetal Panic? Fumoffu (TV seriál)

フルメタル・パニック? ふもっふ

Furumetaru panikku? Fumoffu

Full Metal Panic? Fumoffu

Full Metal Panic? Fumoffu

Animovaný / Akční / Komedie / Romantický

Japonsko, 2003, 12x24 min

Pokračovanie Full Metal Panic! http://www.csfd.cz/film/133152-full-metal-panic/. V pokračovaní nejde o žiadne boje medzi mechmi (robotmi), ale skôr o odbočenie do vtipnej a romantickej sféry. Sousuke bude teda málo bojovať a má čas sa venovať "vyčíňaniu" na škole. Postavy budú viac prehnane reagovať a to je v podstate pochopiteľné, tým sa snažia dosiahnuť viac vtipných scén. Páčilo sa mi to, že sa na to spravila jedna celá sezóna a nedali to potom do veľmi vážneho pokračovania, kde už ide o veľa. Kvalitou anime nešlo dole len preradilo na niečo iné, viac oddychové. Dosť veľa som sa nasmial (súboj v dojo; biologické zbrane atď). Prehlbovanie romantických vzťahov tiež pomohlo a bolo zopár pekných chvíľ. Priestor dostala aj kapitánka Tessa. Občas je dokonca vidieť rozdiel medzi ženským a mužským myslením, ktoré je v reálnom svete niekedy dosť priepastné. Sousuke je milý charakter a treba sa vžiť do jeho kože. Charakter, ktorý je pre mňa dosť unikátny menej viditeľný v iných anime. Pokračovanie : http://www.csfd.cz/film/223161-full-metal-panic-the-second-raid/(26.12.2014)

Romantická linie je klasicky otravná a ústřední hrdinku Chidori bych příležitostně s chutí majzla větví po hlavě, ovšem Sousukeho řešení problémů a vůbec přístup ke každodennímu studentskému životu je vážně boží, autoři nepostrádají spoustu ujetých nápadů, takže jsem s Fumoffu nakonec převážně spokojena, ono se tam dřeněním citečků zas tolik času nestráví. Což je jedině dobře, neb na rozdíl od nyvých vzdechů a rozpačitých pohledů se sledování Sousukeho, an pokládá pasti, mlátí lidi a nosí po kapsách muniční sklad, rozhodně neomrzí. Cenu pro nejvíc ňuňu bišíka získává president Atsunobu za poutavou práci s vějířem a zdravě laxní vztah k hysterickému kvílení slečny Chidori. EDIT: Po dokoukání všech dílů a zhlédnutí první řady zvedám hodnocení na 5*(26.8.2013)

To co se mi líbilo na jedničce, se přesně přeneslo i do dvojky. Ani si nemyslím, že by bylo nutné vidět první sérii. Stačit by měla informace, že vojenské eso desátník Souske dostal za úkol chránit středoškolskou dívku Kaname Chidori. Vtipů se opakuje poměrně velké množství, ale docela se daří je lehce odlišovat. Ne všechny díly jsou perfektní, ale těch pár nej by mohla závidět jakákoli komediální série. Nejvíc jsem se nasmál u Rugby a všech fumoffu scén. Obzláště rozhovor Bonty s Ponym. Pokud budete váhat mezi českými titulky a anglickými, tak bych těm zkušenějším doporučil vyzkoušet i ty anglické, protože jinak by přišli o hlášky jako: "Yeah, you wanna fight? I'll summon Bonta-Kun again! He'll fumoffu your ass until you cry! " Jen škoda, že už tam neměli dost prostoru Kurz a Mao.(27.11.2008)

Jediným cílem tvůrců bylo pobavit, a to se jim podařilo vrchovatě. Nepokoušeli se vnášet do vysloveně komediálního konceptu nic navíc (žádná spojující dějová linka, žádné zbytečné drama, či nedejbože nějaká myšlenka...), a tím to u mě vyhráli víc než Full Metal Panic!, který se honil za akcí, dramatem a humorem a ve výsledku to úplně neustál (ne že by byl ale špatný). Už dlouho mě tolik nebolelo bříško od smíchu a to se cení:-) Kromě zde už zmiňovaných dílů s Tessou a komandem Bonta-kunů bych ještě vyzdvihla výcvik ragbyového družstva.(5.11.2008)

Viděli jste původní Full Metal Panic! ? Pokud ano, tak si teď odmyslete mechy, uberte trochu romantiky a přihoďte víc šíleného humoru. Některým můžou scénky napřed připadat hodně trapné, ale... věřte mi... Nasmějete se dost :) Nebylo mi při sledování Fumoffu dvakrát do smíchu, ale po nástupu Bonta-kuna... Co si budeme povídat - po dlouhé době jsem dostal záchvat smíchu. Zaměření pouze na humornou stránku mi přislo naprosto trefné a proto u mě Fumoffu poráží původní sérii FMP!.(24.9.2006)