Fullmetal Panic? Fumoffu (TV seriál)

フルメタル・パニック? ふもっふ

Furumetaru panikku? Fumoffu

Full Metal Panic? Fumoffu

Full Metal Panic? Fumoffu

Animovaný / Akční / Komedie / Romantický

Japonsko, 2003, 12x24 min

Romantická linie je klasicky otravná a ústřední hrdinku Chidori bych příležitostně s chutí majzla větví po hlavě, ovšem Sousukeho řešení problémů a vůbec přístup ke každodennímu studentskému životu je vážně boží, autoři nepostrádají spoustu ujetých nápadů, takže jsem s Fumoffu nakonec převážně spokojena, ono se tam dřeněním citečků zas tolik času nestráví. Což je jedině dobře, neb na rozdíl od nyvých vzdechů a rozpačitých pohledů se sledování Sousukeho, an pokládá pasti, mlátí lidi a nosí po kapsách muniční sklad, rozhodně neomrzí. Cenu pro nejvíc ňuňu bišíka získává president Atsunobu za poutavou práci s vějířem a zdravě laxní vztah k hysterickému kvílení slečny Chidori. EDIT: Po dokoukání všech dílů a zhlédnutí první řady zvedám hodnocení na 5*(26.8.2013)

Vybočení z všedního vojenského života Sagary Souskeho. Tato "kapitola" byla navržena opravdu jen pro pobavení. Nenalezne te v ní ani špetku příběhu a nic by se nestalo, kdybyste ji naprosto vynechali. Jenže byste přišli o neuvěřitelný humor dovedený k téměř_dokonalosti. Všechny postavy mají vymaxované "své hlavní" vlastnosti, takže se s nimi sžijete a zaručuji záchvaty smíchu. Fumoffu hodnotím jako druhé nejzábavnější, co jsem prozatím viděl z nějakých 250+ kousků ^_^(2.1.2009)

Někomu jsem řekl, jeslti zná FMP a on jestli je to prej parodie na FMAlchemist. Já nevim. Neviděl jsem FMA. Vlatně jsem neviděl ani první sérii tohotle, ale je zjevné, že jakýsi borec Sasouke, má chránit jakousi krásku Chidori. Nejdřív jsem si myslel, že seriál postrádá něco jako děj a přišlo mi to, jako by jste udělali výběr toho nejlepšího z fillerů. Pak jsem zjistil, že to je pravda, že to na děj vůbec nenavazuje. Tak dál, píšou tady Komedi. Ale jo, vtipný to bylo. Pár komických situací bylo hodně vtipných. Ale uplně k popukání to rozhodně nebylo (ale asi to bude mojí angličtinou). Zcela spontánně jsem se rozesmál z plna hrdla jen jednou. Jesli chcete vědět kdy, můžete mi třeba napsat :P Myslím, že u Naruta jsem se zasmál čtyřikrát tolik. Jesli to nebud tím že má čtyřicetkrtá tolik dílů. Což je jedna z příjemných věcí. Má to patnáct epizod, ne patnáctset, jako jiné anime. Takže závěrem celkem příjemná oddychovka. Možná spíš pro holky i když trochu víc romantiky než je perverzní scéna v lázních bych uvítal i já.(22.2.2009)

Oproti původnímu Full Metal Panic se Fumoffu plně soustředil na komediální část, což je vzhledem k tomu, že v původním FMP byla sranda tou nejlepší částí, jen dobře. Nevýhodou je to, že se seriál soustřeďuje hlavně na ústřední dvojci Sagara-Chidori a ostatní nechává dost v pozadí, na druhou stranu stranu přidává pár nových postav, které však také zůstávají dost přehlíženy. Jediná věc, která mě iritovala byl Bonta-kun, který někdy až příliš připomínal pokemony a spol. Dávám silné 4*, Fumoffu se mi líbil o něco více než původní FMP, bojové akce byly nahrazeny šíleným humorem a o pořádnou porci smíchu bylo postaráno. Na závěr bych se ještě zmínil o openingu a endingu, které se mi opravdu moc líbily, jak obrazově tak zvukově...(25.12.2006)

Hned v úvodu musím říct, že původní Full Metal Panic! se mi líbil mnohem více. Možná je to tím, že Fumoffu je postaven hlavně na školské, komediální stránce svého předchůdce. Bohužel některé věci jsou hnány až do přílišných extrémů. Neříkám, že jsem občas nezasmál (viz. třeba jak Sousuke hrál tu hru s melounem), ale prostě jsem čekal trochu víc. 6/10(8.9.2007)