Fullmetal Panic? Fumoffu (TV seriál)

フルメタル・パニック? ふもっふ

Full Metal Panic? Fumoffu

Furumetaru panikku? Fumoffu

Full Metal Panic? Fumoffu

Animovaný / Akční / Komedie / Romantický

Japonsko, 2003, 5 h (Minutáž: 25 min)

Nevěřil jsem v to, protože jsem spíš pro ty vážnější show, ale Fumoffu překonalo svého předchůdce. Proč? Protože si vybralo nejsilnější stránku prvního FMP a rozvedl jej ještě dále. Ano, mluvím o postavě Sagary, která opět řeší ochranu Kaname po svém, jen ještě vyšinutěji. Je pro mě až neuvěřitelné, kolik nápadů tvůrci vytáhli snad i z nohavic a každá ztřeštěnost byla trefená do černého. Dokazují to zde uvedené komentáře, kde si snad každý uživatel našel svůj oblíbený díl aniž by byl opomenut jediný. Zapomeňte tedy na jakoukoliv akci a pusťte si Fumoffu, když potřebujete rozesmát. Dojo, rugby, melouny, Kurzův proslov o předávání vstřebaných obrázků dalším generacím, Sagarovo balení na tanky a protiletecké zbraně..bezvadný! Ale i já musím silně vyzdvihnout konverzaci mezi Ponym a Bontem, která je kouzelně slzotvorná. Nemůžu nezmínit, že se přidalo i mírne ecchi (zvlášť do dvoudílu s Tessou), ale bylo ho tak ideálně na míru, nahodil příjemný opening (zpětně to je jeden z nejlěpích openingů, co jsem kdy slyšel), zlepšila i grafická stránka..tolik pozitiv. A proč tomu nedám 5*? Inu, doufal jsem a čekal jsem, že se nám romantická stránka děje posune o mnoho výrazněji. A teď chvíli klid od Bonta-kunů!(8.7.2015)

Romantická linie je klasicky otravná a ústřední hrdinku Chidori bych příležitostně s chutí majzla větví po hlavě, ovšem Sousukeho řešení problémů a vůbec přístup ke každodennímu studentskému životu je vážně boží, autoři nepostrádají spoustu ujetých nápadů, takže jsem s Fumoffu nakonec převážně spokojena, ono se tam dřeněním citečků zas tolik času nestráví. Což je jedině dobře, neb na rozdíl od nyvých vzdechů a rozpačitých pohledů se sledování Sousukeho, an pokládá pasti, mlátí lidi a nosí po kapsách muniční sklad, rozhodně neomrzí. Cenu pro nejvíc ňuňu bišíka získává president Atsunobu za poutavou práci s vějířem a zdravě laxní vztah k hysterickému kvílení slečny Chidori. EDIT: Po dokoukání všech dílů a zhlédnutí první řady zvedám hodnocení na 5*(26.8.2013)

Fumoffu hodnotím rovnako ako samotný pôvodný Full Metal Panic. Je to preto, lebo Fumoffu je síce omnoho vtipnejšie a absurdnejšie, avšak mám problém z postavami, ktoré sú tu dovedené do krajnosti. Chidori je ešte väčšia hysterka a Sagara ešte väčšia guma ako v pôvodnom seriáli. Takisto absentuje nejaká súvislá príbehová niť. Zábava je to však dobrá. Ale dvojdiel s kapitánkou Teresou "Tessa" Testarossou je bez váhania na plný počet. 8/10(28.11.2005)

Absencia akčných scén seriálu kupodivu ubližuje v rovnakej miere ako ich prítomnosť v prvej sérií. Problémom je, že sa seriál prestal vyvíjať. Postavy sú stále rovnaké, vzťahy medzi nimi sa vôbec neriešia a čaro prvých dielov je jednoducho preč. Stále sa na to dá pozerať, už len kvôli niekoľkým naozaj šteklivým animáciam, ale ani miera absurdít ani humoru sa nedokáže vyrovnať takému Cowboyovi Bebopovi. Full Metal Panic Fumoffu je totiž priamočiari a tým v mnohých smeroch veľmi nudný. Osobne by som to radšej skúsil s Hellsingom, alebo podobnou anime mäsiarčinov. Takže priemer, a mám celkom pochybnosti či sa pustiť do poslednej tretej série.(6.2.2012)

Hned v úvodu musím říct, že původní Full Metal Panic! se mi líbil mnohem více. Možná je to tím, že Fumoffu je postaven hlavně na školské, komediální stránce svého předchůdce. Bohužel některé věci jsou hnány až do přílišných extrémů. Neříkám, že jsem občas nezasmál (viz. třeba jak Sousuke hrál tu hru s melounem), ale prostě jsem čekal trochu víc. 6/10(8.9.2007)