• LordSnape
  ***

  Hned v úvodu musím říct, že původní Full Metal Panic! se mi líbil mnohem více. Možná je to tím, že Fumoffu je postaven hlavně na školské, komediální stránce svého předchůdce. Bohužel některé věci jsou hnány až do přílišných extrémů. Neříkám, že jsem občas nezasmál (viz. třeba jak Sousuke hrál tu hru s melounem), ale prostě jsem čekal trochu víc. 6/10(8.9.2007)

 • Vesman
  ****

  Oproti původnímu Full Metal Panic se Fumoffu plně soustředil na komediální část, což je vzhledem k tomu, že v původním FMP byla sranda tou nejlepší částí, jen dobře. Nevýhodou je to, že se seriál soustřeďuje hlavně na ústřední dvojci Sagara-Chidori a ostatní nechává dost v pozadí, na druhou stranu stranu přidává pár nových postav, které však také zůstávají dost přehlíženy. Jediná věc, která mě iritovala byl Bonta-kun, který někdy až příliš připomínal pokemony a spol. Dávám silné 4*, Fumoffu se mi líbil o něco více než původní FMP, bojové akce byly nahrazeny šíleným humorem a o pořádnou porci smíchu bylo postaráno. Na závěr bych se ještě zmínil o openingu a endingu, které se mi opravdu moc líbily, jak obrazově tak zvukově...(25.12.2006)

 • dee-key
  ****

  Někomu jsem řekl, jeslti zná FMP a on jestli je to prej parodie na FMAlchemist. Já nevim. Neviděl jsem FMA. Vlatně jsem neviděl ani první sérii tohotle, ale je zjevné, že jakýsi borec Sasouke, má chránit jakousi krásku Chidori. Nejdřív jsem si myslel, že seriál postrádá něco jako děj a přišlo mi to, jako by jste udělali výběr toho nejlepšího z fillerů. Pak jsem zjistil, že to je pravda, že to na děj vůbec nenavazuje. Tak dál, píšou tady Komedi. Ale jo, vtipný to bylo. Pár komických situací bylo hodně vtipných. Ale uplně k popukání to rozhodně nebylo (ale asi to bude mojí angličtinou). Zcela spontánně jsem se rozesmál z plna hrdla jen jednou. Jesli chcete vědět kdy, můžete mi třeba napsat :P Myslím, že u Naruta jsem se zasmál čtyřikrát tolik. Jesli to nebud tím že má čtyřicetkrtá tolik dílů. Což je jedna z příjemných věcí. Má to patnáct epizod, ne patnáctset, jako jiné anime. Takže závěrem celkem příjemná oddychovka. Možná spíš pro holky i když trochu víc romantiky než je perverzní scéna v lázních bych uvítal i já.(22.2.2009)

 • Hees
  *****

  Pokračovanie Full Metal Panic! http://www.csfd.cz/film/133152-full-metal-panic/. V pokračovaní nejde o žiadne boje medzi mechmi (robotmi), ale skôr o odbočenie do vtipnej a romantickej sféry. Sousuke bude teda málo bojovať a má čas sa venovať "vyčíňaniu" na škole. Postavy budú viac prehnane reagovať a to je v podstate pochopiteľné, tým sa snažia dosiahnuť viac vtipných scén. Páčilo sa mi to, že sa na to spravila jedna celá sezóna a nedali to potom do veľmi vážneho pokračovania, kde už ide o veľa. Kvalitou anime nešlo dole len preradilo na niečo iné, viac oddychové. Dosť veľa som sa nasmial (súboj v dojo; biologické zbrane atď). Prehlbovanie romantických vzťahov tiež pomohlo a bolo zopár pekných chvíľ. Priestor dostala aj kapitánka Tessa. Občas je dokonca vidieť rozdiel medzi ženským a mužským myslením, ktoré je v reálnom svete niekedy dosť priepastné. Sousuke je milý charakter a treba sa vžiť do jeho kože. Charakter, ktorý je pre mňa dosť unikátny menej viditeľný v iných anime. Pokračovanie : http://www.csfd.cz/film/223161-full-metal-panic-the-second-raid/(26.12.2014)

 • Natascha
  *****

  Jediným cílem tvůrců bylo pobavit, a to se jim podařilo vrchovatě. Nepokoušeli se vnášet do vysloveně komediálního konceptu nic navíc (žádná spojující dějová linka, žádné zbytečné drama, či nedejbože nějaká myšlenka...), a tím to u mě vyhráli víc než Full Metal Panic!, který se honil za akcí, dramatem a humorem a ve výsledku to úplně neustál (ne že by byl ale špatný). Už dlouho mě tolik nebolelo bříško od smíchu a to se cení:-) Kromě zde už zmiňovaných dílů s Tessou a komandem Bonta-kunů bych ještě vyzdvihla výcvik ragbyového družstva.(5.11.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace