Tři muži ve člunu

Three Men in a Boat

Komedie

Velká Británie, 1956, 84 min

• Mes-siah

Hodnotenie je za letmé vzhliadnutie. Nevydržal som celý film. Ale pri filme sa človek rozpomenie aj na to, čo bolo v knížnej predlohe. Takže má zmysel tp pozerať, ak ste knihu čítali veľmi, veľmi dávno. Ale herci to mohli zahrať aj lepším spôsobom. To ja však hodnotiť nemôžem, pretože som nevidel veľa filmov z tej doby. Tak neviem aký bol herecký štandart.(2.6.2009)

Snažím se být velice shovívavý, mám Klapku strašně rád, ale tohle mu skutečně nepomohlo. Knížka je anglicky suchá, strohá, inteligentní, což autoři filmu zřejmě vůbec nepochopili a natočili přihlouplou crazy. Možná se chtěli podbídnout divákům; zaměřili se však na úplně jiné lidi, než ty, kteří mají rádi Klapkovu knížku. Škoda. Tři muži pořád čekají za slušnou filmovou adaptaci.(1.6.2009)

• Idaho

To, že je to volně podle románu, ještě neznamená, že těch několik málo vtipů, které se inspirovaly knihou, musí režisér pokazit (tažné lano, zdymadlo… bludiště vcelku ušlo). Sice jsem nic nečekal, ale i tak je to vcelku utrpení. A ano, správně poukázal Mariin na nízkou úroveň dabingu. 30 %(31.5.2009)

Co si budeme povídat na knižní předlohu to nemá ani zdaleka, navíc to vynechává mnoho vtipných scén z knížky, což je jednoznačně škoda. Ale já bych byla shovívá, v době kdy vznikl tento film nebyla spousta věcí k dispozici a točili se hlavně filmy, kde se příliš nestřídají scenérie (nemluvě o tom, že točit film "na vodě" muselo být tehdy pro filmaře značně náročné), herecké výkony jsou navíc velice solidní, akorát jak již tady bylo řečeno, český dabing se zrovna příliš nevyvedl... Pravdou taky je, že ať by to natočil kdokoli a kdykoli a chtěl se držet předlohy byť jen volně, nikdy to nebude tak plnohodné, tak vtipné a tak neodolatelně anglicky suché jako na stránkách Klapkovy knihy. Faktem taky je, že atmosféra doby je vykreslena naprosto skvěle. "Harrisi, pojď jsem a řekni jaký jsi blbec." 70%(14.6.2009)

2.75 - ne nadarmo je tento film inspirován knihou Tři muži ve člunu jen volně... Přes dobré herecké výkony zde chybí naprostá většina zásadních epizod a navíc je to ještě lehce šmrcnuté volným pokračováním knihy Tři muži na Toulkách, což může diváka také mást... Na základě tohoto kusého filmu prosím nedělejte žádné ukvapené závěry o knize a autorovi, nasajte atmosféru, sáhněte však po knize, která je jedním z nejgeniálnějších humoristických knížek ever :)(25.12.2010)

• - Film je volnou adaptací knihy „Three Men in a Boat to Say Nothing of the Dog“ („Tři muži ve člunu (o psu nemluvě)“; 1889) anglického spisovatele Jeroma Klapky Jeroma. (Amras)