Gopher Broke

Jeff Fowler

Jeff Fowler

Tony Morales

Greg Berg

Ďalší z adeptov na Oscara za rok 2005 v kategórii krátky animovaný film je Gopher Broke od Blur Studios. V hlavnej úlohe hybrid sysla s krtkom a jedná poľná cesta, po ktorej sem-tam prejde nejaký ten truck plný voňavej zeleninky. Tu už treba, len nápad a zbaviť sa doternej fauny, ktorá má na vitamíny zálusk. Lenže syslokrt to nebude mať také jednoduché a ako to skončí (uf) si pozrite sami. Fakt to stojí za to !(19.10.2005)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Krátký animovaný film(25.8.2008)

Tohle mi připomnělo úsloví "Když se na vás vysere pták, buďte rádi, že Bůh neobdařil křídly i prase". Špičková animace srsti zvířat zlepšuje dojem z mizivého až žádného příběhu. Ani pár jednoduchých vtípků a zlomyslná pointa však tento nadprůměrný kraťas studia Blur nepovyšuje nad kterýkoliv průměrný kraťas od studia Pixar nebo Dreamworks. Ale proč porovnávat neporovnatelné, prostě si užijte příhody dalšího pro potravu trpícího zvířete.(15.9.2007)

Jednoduchý příběh na téma "Když se něco sere..." podepřený nečekaně výbornou animací. Hlodavec v hlavní roli sice není takový sympaťák, jak by se od podobného stvoření v animáku čekalo, ale několik parodií na ujetá klišé zpomalovaček a fantazií fungují perfektně. Kravský zvonec zabodoval! TADY(19.8.2008)

Příjemný kraťas, který je z vod nezajímavého průměru zachráněn až "posledním zvoněním".(6.8.2008)