poster

Godzilla tai Mothra

 • Japonsko

  Gojira tai Mosura

 • USA

  Godzilla and Mothra: The Battle for Earth

 • USA

  Godzilla vs. Mothra

Sci-Fi / Horor

Japonsko, 1992, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ledzepfan
  *****

  Přes tu chvilkovou(ale relativně vkusnou)vykrádačku Indiány Jonese, i přes tu zmatečnost a nejasnost v identifikování "záporáka"(a vztahu kdo s kým proti komu)-jsem na to koukal a v duchu si říkal "Tvl To je fakt krásnej film.".. Nemůžu si pomoct ale užil jsem si to parádně.. Battra sice není tak charismatický protivník(neřeknu záporák nebo klaďas) jako Biollante, ale vydesignovaná je parádně a když se řítí městem ve svém larválním stádiu je to opravdový CHoo CHoo MothraFucker. Mothra je vykreslena jako vznešené, odvážné a moudré monstrum(takže přesně tak jak být vykreslena má) a ani ten Mosura song mě tentokrát nesral(naopak). Godzilla je velký hrubý, tvrdý element, který do jednoduchého souboje dvou poletuch vnáší řádný chaos a film udržuje v jakési zvláštní atmosféře nepředvídatelnosti(což je u G filmů vcelku ojedinělý prvek). Technicky je to paráda a fakt jsem valil bulvy jak precizně, esteticky(někdy až na hranici s kýčem) a nápaditě jsou některé záběry a scény sestaveny.......Tohle mi prostě sedí, bavil jsem se stejně dobře jako u Biollante(né li více) a tak tam nakonec s odstupem s radostí kopnu i tu pátou hvězdu.(14.8.2013)

 • Lima
  **

  20) GODZILLA vs. MOTHRA: THE BATTLE FOR EARTH (1992)___ HEISEI SERIES 1984-1995___Godzilla meets Indiana Jones meets Bottra meets Mothra :o) Okawara pro ozvláštnění a větší přitažlivost děj v první třetině okoření lehkou Indy Jones berličkou (včetně vykradení jedné ze scén Dobyvatelů ztracené archy), aby pak na scénu přivedl dvě stará a jedno nové monstrum. Tím novým je Battra – nejprve opancéřovaná larva s masivním rohem (a po vylíhnutí takové temější alter-ego Mothry), kterou z hlubin oceánu probudila matička Země, aby se tak lidstvu pomstila za jeho neekologické chování, naopak Vesmír nabídne lidem svoji pomoc vysláním vejce (v podobě meteoritu), ze kterého se vylíhne Mothra a něco, co vypadá jako VZTAHOVÝ BORDEL (kde se přízeň bestií přelévá, jak zrovna přišlo scenáristům na mysl) může začít. Proto následující slova budou působit zmateně, ale budiž. Godzilla totiž napadne Mothru, Battra mezitím Japonsko, Mothra napadne Godzillu, Battra napadne Mothru a následně Godzillu, Mothra, která měla původně chránit lidstvo, napadne Japonsko, pak následně Battru, Godzilla napadne obě dvě a Mothra se nakonec spojí s Battrou a obě dvě zničí Godzillu :o) Che. Zmatek nad zmatek. Přežil jsem to ve zdraví, ale víc jak 2* ze sebe nevymáčknu :o)(9.8.2010)

 • SOLOM.
  ***

  Po předchozích „nevydařených dílech“ jsem od devatenáctky opravdu moc nečekal. Jediné co mne trochu zviklalo si film pustit, byla výměna na režisérském postu a návrat mé „milované“ Mosury. Popravdě to však bylo její „zlé dvojče“ Battra, které vlilo do skomírající série nový impulz, který ovšem bohužel netrval moc dlouho. Ten rádoby dobrodružný začátek si sice mohli tvůrci odpustit, ale alespoň do toho zase nepřimíchali špionážní či mimozemský podtext. Tahle jsme se alespoň mohli (částečně) zasmát suchému japonskému humoru a okopírovaným scénám. Naneštěstí ani tentokrát nebyl scénář zcela bez chyb, nicméně pro jednou nad nimi přivřu obě oči. Scénáristé totiž popustili uzdu své fantazii a víceméně se vykašlali na některá fakta z předešlých dílů. K mé radosti tu nechybí ani píseň "Mosura No Uta". Po předčtení některých komentářů na netu se ani moc nedivím, že to někteří nepobrali. Tvůrci se do toho až moc zamotali a svým způsobem je děj až moc překombinovaný. Nicméně tentokrát se naštěstí všechno točí kolem totální destrukce všeho okolo a především jeden souboj střídá druhý. Co na tom, že se tu a tam přidá jedno monstrum ke druhému a společně zaútočí na třetí, aby během několika minut vznikla jiná aliance. Hlavně že se to mlelo téměř bez přestání, papundekl lítal vzduchem, jedna exploze střídala druhou a do toho se přidalo i několik velice pěkných speciálních efektů.(31.1.2013)

 • TERRORDROME
  ***

  Podivné krkolomné dejové vývrtky pokračujú. Matka zem je už na ľudí pekne nasraná a chce im to pekne osoliť, neurobí to pomocou zemetrasení a záplav ako v reáli, ale povolá Battru, zlé dvojča Mothry aby nám na výstrahu zbúrala pár papundeklových barákov. Dobrá Mothra sa vyliahne tiež a pretože jej poslaním je zem ochraňovať - taktiež ide zbúrať pár domčekov len tak zo srandy. Obe larvy sa vyvynú na moťasov a rozdajú si to ( mám tým na mysli že sa pobijú ). Keď začne okolo brúsiť aj Godzilla, nájdu si obaja moťasovia nový ciel a zmlátia ju dofialova. Okrem toho tu behá aj pár japoncov čo okorenia dej nejakými drístami a pokútnym moralizovaním. Triky sú O.K, deštrukcia je efektná a vrcholným momentom je scéna keď Mothra zhodí na Godzillu mrakodrap. Podarené je aj keď Battra poletuje s obrým ruským kolesom v pazúrikoch. Kde je Mothra tam sú aj minidvojčatá, takže nechýbajú ani ich typické pesničkové vyvolávanie Mothry ktoré ma ale tentoraz prekvapivo nesralo. Napokon Mothra aj s dvojičkami odlietajú do vesmíru, pláž na Jupiteri je vraj v tomto ročnom období nádherná. Je to blbé ale aspoň to nenudí, takže fajn.(30.6.2011)

 • xxmartinxx
  ***

  Zatím asi nejvíc od prvního dílu se Godzilla přiblížil k něčemu jako "normální film", který dává smysl alespoň na úrovni vlastních pravidel. Godzilla sice do děje moc nezasahuje, vlastně se pořádně objevuje až ve finále, Mothru mám ale taky docela v oblibě, tak proč ne. Sice mi přijde zvláštní, že Godzilla bojuje proti Motře, to tak nějak nezapadá do konceptu, ale nechci to přehánět s nároky na kontinuitu, zvlášť po polorestartu. 3 a 1/2(11.6.2014)

 • - Hlavní hudební motiv filmu použil rapper Pharoahe Monch ve skladbě "Simon Says", za což byl eventuelné zažalován. (DanteZ)

 • - Keiko Imamura a Sayka Osawa získali v roce 1993 cenu Japonské akademie v kategorii objev roku. (Terva)

 • - Akira Ifukube získal roku 1993 za tento snímek od Japonské akademie cenu za nejlepší hudbu. (Terva)