Reklama

Reklama

Godzilla tai Mothra

  • Japonsko Gojira tai Mosura (více)
Trailer

Obsahy(1)

Do Tichého oceánu spadne kus meteoritu, což má za následek nejen několik přírodních katastrof (v podobě zemětřesení či tajfunů), ale i probuzení Gojiry. Ta se tak opět vydává pustošit japonské břehy. Než k nim ovšem dopluje, předstihne ji v ničení jiný tvor. Bájná Battra se po letech spánku rozhodla trochu provětrat z hlubin oceánu a potrestat lidi za jejich „neekologický“ vztah k Zemi. Aby toho nebylo málo, lidem přichází na pomoc z ostrova Infant Mosura. Zmatená japonská armáda má plné ruce práce, protože přesně neví, na které monstrum má zrovna zaútočit. Všechny tři se totiž pustili do nelítostné bitvy, kterou může vyhrát jen jeden a přitom smetou vše, co jim přijde do cesty. (SOLOM.)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (18)

Lima 

všechny recenze uživatele

20) GODZILLA vs. MOTHRA: THE BATTLE FOR EARTH (1992)___ HEISEI SERIES 1984-1995___Godzilla meets Indiana Jones meets Bottra meets Mothra :o) Okawara pro ozvláštnění a větší přitažlivost děj v první třetině okoření lehkou Indy Jones berličkou (včetně vykradení jedné ze scén Dobyvatelů ztracené archy), aby pak na scénu přivedl dvě stará a jedno nové monstrum. Tím novým je Battra – nejprve opancéřovaná larva s masivním rohem (a po vylíhnutí takové temější alter-ego Mothry), kterou z hlubin oceánu probudila matička Země, aby se tak lidstvu pomstila za jeho neekologické chování, naopak Vesmír nabídne lidem svoji pomoc vysláním vejce (v podobě meteoritu), ze kterého se vylíhne Mothra a něco, co vypadá jako VZTAHOVÝ BORDEL (kde se přízeň bestií přelévá, jak zrovna přišlo scenáristům na mysl) může začít. Proto následující slova budou působit zmateně, ale budiž. Godzilla totiž napadne Mothru, Battra mezitím Japonsko, Mothra napadne Godzillu, Battra napadne Mothru a následně Godzillu, Mothra, která měla původně chránit lidstvo, napadne Japonsko, pak následně Battru, Godzilla napadne obě dvě a Mothra se nakonec spojí s Battrou a obě dvě zničí Godzillu :o) Che. Zmatek nad zmatek. Přežil jsem to ve zdraví, ale víc jak 2* ze sebe nevymáčknu :o) ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Ubíjajúca prehliadka všetkého, čo sme už videli + niekoľko blbostí navyše (Indiana Jones WTF?). Jediný prídavok do série je Battra, ktorá je zase ale obyčajnou kópiou Mothry, len na temnej strane sily. Ničenie miest je celkom OK, Godzilla vyzerá fajn, i keď sa mi zdá, že v minulom diele boli lepšie dotiahnuté detaily ako jej tlama. Čo je ale nepochopiteľné, je, že niektoré efekty sú horšie ako 30 rokov dozadu a to menovite liliputánky Cosmos. Jedna z najhorších epizód. Nudná a neoriginálna. ()

Reklama

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Zatím asi nejvíc od prvního dílu se Godzilla přiblížil k něčemu jako "normální film", který dává smysl alespoň na úrovni vlastních pravidel. Godzilla sice do děje moc nezasahuje, vlastně se pořádně objevuje až ve finále, Mothru mám ale taky docela v oblibě, tak proč ne. Sice mi přijde zvláštní, že Godzilla bojuje proti Motře, to tak nějak nezapadá do konceptu, ale nechci to přehánět s nároky na kontinuitu, zvlášť po polorestartu. 3 a 1/2 ()

woody odpad!

všechny recenze uživatele

V této Gojiře je i místo na trochu té šikmooké romantiky ale i tak je to perfektní sci-fi komedie. Při pohledu na šikmookého dvoumetrového chlapa v latexovém kostýmu který zápasí s loutkou Mosury jsem si vzpomněl na scénu z Eda Woody kde Bala Lugosi točí scénu s chobotnicí bez motoru.V Japonsku možná hit, u mně jednoznačný shit. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Po předchozích „nevydařených dílech“ jsem od devatenáctky opravdu moc nečekal. Jediné co mne trochu zviklalo si film pustit, byla výměna na režisérském postu a návrat mé „milované“ Mosury. Popravdě to však bylo její „zlé dvojče“ Battra, které vlilo do skomírající série nový impulz, který ovšem bohužel netrval moc dlouho. Ten rádoby dobrodružný začátek si sice mohli tvůrci odpustit, ale alespoň do toho zase nepřimíchali špionážní či mimozemský podtext. Tahle jsme se alespoň mohli (částečně) zasmát suchému japonskému humoru a okopírovaným scénám. Naneštěstí ani tentokrát nebyl scénář zcela bez chyb, nicméně pro jednou nad nimi přivřu obě oči. Scénáristé totiž popustili uzdu své fantazii a víceméně se vykašlali na některá fakta z předešlých dílů. K mé radosti tu nechybí ani píseň "Mosura No Uta". Po předčtení některých komentářů na netu se ani moc nedivím, že to někteří nepobrali. Tvůrci se do toho až moc zamotali a svým způsobem je děj až moc překombinovaný. Nicméně tentokrát se naštěstí všechno točí kolem totální destrukce všeho okolo a především jeden souboj střídá druhý. Co na tom, že se tu a tam přidá jedno monstrum ke druhému a společně zaútočí na třetí, aby během několika minut vznikla jiná aliance. Hlavně že se to mlelo téměř bez přestání, papundekl lítal vzduchem, jedna exploze střídala druhou a do toho se přidalo i několik velice pěkných speciálních efektů. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (10)

  • Film se stal v Japonsku finančně nejúspěšnějším snímkem roku 1993. (Terva)
  • Akira Ifukube získal roku 1993 za tento snímek od Japonské akademie cenu za nejlepší hudbu. (Terva)
  • Film je remake příběhu z roku Godzilla vs. Mothra (1994), od původního filmu se však liší dějem, postavami i přítomností nového monstra. (Terva)

Reklama

Reklama